Skocz do zawartości

Seria Tales of


Killabien

Rekomendowane odpowiedzi

Przygoda ok ale czy fabuła daje radę bo graces mnie odrzuciło właśnie bohaterami i fabułą. Dla mnie ci w vesperi oczywiście patrząc na to przez pryzmat japońskich gier byli bardzo ok . Nawet główny bohater nie irytował jak to często w jrpg bywa :D

Odnośnik do komentarza

Zestiria jest takim typowym japonskim infantylnym rpg z oldschoolowym feelingiem. Dialogi sa zabawne ale infantylne, postacie to oczywiscie dzieci ( ale i tak bardzo lubie Edne ), historia jest zgadnijcie infantylna i ogolnie wiekszosc jej watkow juz gdzies widziales, tyle ze kola od nowa ktos nie wynajdzie. Co zdecydowanie trzyma przy tej grze to wlasnie to powiew psx-owego old schoolu i jak mamy spora tolerancje do japonszczyzny to jest to na prawde zabwana gierka z BARDZO dobrym Eng voice actingiem ( japonski to w ogole BUG ale nie zawsze chce mi sie czytac ). Nie najlepszym ale wciaz bardzo dobrym systemem walki z Talesow. dla mnie takie 7+/10 obiektywnie patrzac ale bawie sie jak przy 9/10.

Odnośnik do komentarza

Dobra ludzie help plx

 

 

 

 

- Zaliczylem Trialsy dla Ognia Wody i Ziemi gdzie do uja wafla jest ten dla Wiatru? Platalem sie wczoraj 2h po mapie ni (pipi)a nie wiem gdzie isc?

- Zaliczylem Challange indywidualne dla postaci Soraya Meebo Rose i tej ogniostej gdzie znajde challange dla Edny i Dezella?

- Kiedy dostane tego Zaveida?

- Co daje wymaksowanie Land Seraphinow, Sklepow i Innow?

 

 

 

 

Gra dalej jest swietna nawet kamera przestala mnie w(pipi)iac

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tales of Zestiria, och Tales of Zestiria....

 

Przeszedłem właśnie grę... w skrócie, jest to najgorszy Tales of w jaki grałem od dawna, gorszy chyba jest Dawn of New World czy jak to tam szło, to z Wii. Miałem kurde chcicę na RPG i dałem się zrobić, następnym razem jednak posłucham Japończyków, ale

 

Dlaczego tak uważam, hmm?

 

Jest kilka elementów, mniejszych i większych, które się na ocenę składają...

- Klucze do skrzynek, o rzesz ty ja nie mogę, od początku gry wystawiają marchewkę "o zobacz jaka skrzynia, ale nie masz do niej klucza", jeszcze brąz i srebro można przeżyć, ale ostatni klucz i to kiedy się go dostaje, pfff, bez jaj Namco, jakoś nie chce mi się biegać po tych PUSTYCH ruinach, które były projektowane przez 12 latka w tę i wew tę.

- EXP jaki się z walk dostaje wymaga nieziemskiego grindu jak chcemy grać na wyższych poziomach trudności w pierwszym przejściu.

- System walki jest bardzo słaby, walka sprowadza się w sumie to ustawienia sobie podstawowych artów i trzymania przycisku, żeby przechodzić w wyższe poziomy, całą grę na hard tak można przejść.

- System broni jak dla mnie jest za bardzo zagmatwany z tymi wszystkimi unionami i innymi skillami na każdej broni, fuzjami, na papierze jest to ciekawe, ale w praktyce, znowu wymaga grindu jak chcemy mieć coś fajnego, do tego interfejs jest na to nie przygotowany, ciągłe przełączanie się między sklepem a ekwipunkiem arghhh, w 2015 roku nie chce mi się robić notatek na kartkach jakbym grał w grę w papierowego rpg.

- Alisha LOL, nie będę się rozpisywać co tu zrobili.

- Tak przy końcówce, fabuła i co się dzieje w grze to jakiś chaos.

- Zakończenie... nie no kurde, Square jak robi zakończenie to leci godzinę a tu, chwila moment i nagrywamy "clear save"

- Share zablokowane, niby z powodów licencyjnych, a w arenach odblokowane, niech przestaną głupio gadać, zablokowali, żeby ludzie nie pokazywali jak...

- Działa kamera, takiego koncertu dawno nie widziałem, najgłupsze jest to, że i tak po walce jest ekran końcowy walki i trzeba czekać, aż przejdzie na mapę świata, bezsens z tym, że wywalili "małe areny" gdzie się walczyło.

- Baba musi odejść ;)

 

Nie wiem, z dobrych rzeczy przychodzi mi tylko to, że animacja jest dobra w walkach, grafika lepsza jak na PS3, muzyka lepsza jak w innych Tales of no i jest dużo ekstra bossów, sama w sobie gra dla kogoś, kto w Tales of dużo nie grał, nie jest zła, kamerę i niektóre rzeczy da się przeżyć, jakoś... ale dla kogoś kto grał w prawie wszystkie Tales of, kupuje je po kilka razy, kolekcjonerki, normalne, figurki, to ta część jest najgorszą od dawna. Pod każdym względem gorzej jak było.

 

Dodam jeszcze, że dałem za grę 249zł a dostałem wersję PS3, bo Share nie działa i to Namco zataiło, Berserii nie ma szans, żebym kupił w premierę, no chyba, że z Japonii dojdzie info, że gra jest GOTY czy coś, strasznie mnie Namco wkurzyło.

Edytowane przez sakiu
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Najwyższy dostępny od początku to Hard (poniżej niego masz 3 poziomy trudności), żeby odblokować 2 wyższe musisz ukończyć po ileś tam walk na poprzednim poziomie (czyli najpierw na Hardzie). Difficulty możesz zmieniać w praktycznie dowolnym momencie między walkami, więc możesz sobie zacząć na tym Hardzie (czy poziom niżej - Moderate) i gdy uznasz że 2EZ to zwiększasz kiedy chcesz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tales of zestiria... moja przygoda zaczęła się w październiku i była nieudana. Inne gry mnie odciagneły plus miałem na tapecie chrono tiggera na 3ds. Ostatnio w przypływie glodu jrpg wróciłem do backlogu. Wessało mnie wczoraj na kilka godzin. Pierwsze wrażenie może być kiepskie bo nie jest to najlepsza czy najładniejsza gra z serii. Jak za drugim razem bez większych oczekiwań podszedłem do gierki to spodobała się. Fabuła kiepska ale skity i postacie niektóre fajne. Zabieg z panią A mi tam nie przeszkadza na razie. System walki mi pasuje bo mało skaplikowany a po xenoblade x tego mi było trzeba. Sam świat biedny i ubogi dlatego lecę głównym wątkiem. Na razie mi się nie znudził dam znać jak skończę lub zrezygnuje.

 

Na razie takie 6,5 /10

Odnośnik do komentarza

Ja gralem na hardzie, ale pozniej bez inwestowania w strasznie zagmatwany system dualize jest ciezko. Pod koniec gry latalem z najlepsza bronia z podstawki zdobyta z ukrytego questa, a jak wbilem na koncowe moby z Future Arc to walki trwaly nawet do 10 min. Dlatego porzucilem grind i arene ;(

Oj xD ja już planowałem przerzucić się na evil jak go tylko odblokuje, ale jak hard już oferuje takie przeżycia, to chyba na nim pozostane :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skończyłem zestirie i.... 42h na liczniku 40 bardzo fajnych oraz 2 w(pipi)iajace:). Ostatni boss ja (pipi)ie nienawidzę takich walk. Z 15 razy podchodziłem i nie dlatego że brak mi skilla tylko dlatego że walka zależała ode mnie i od moich komputerowych towarzyszy. Tylko fuks w końcu mnie uratował.

 

Gra sama w sobie spoko. Oczywiście i 80 h można by w niej spędzić czy zrobić dlc i post game ale mnie satysfakcjonuje zobaczenie napisów końcowych i sceny po nich.

 

Grę mogę polecić fanom jrpg i japonszczyzny. Fabuła to sztampa ale miło się ją śledzi. Zakończenie mnie ustatysfakcjonowało. Duży świat i dużo do roboty.

 

Na plus szybkie loadingi i płynność działania. Na minus grafa z ps2:)

Odnośnik do komentarza

Pierwsze przejście 91h( lubie lizać ściany i wszędzie węszyć plus mieć przykoksowane postacie), a drugie z Grade Shopem 8h, czyli ok 100h zajęła mi platyna.

 

Po pierwsze to jedyny Tales na ps4, a jestem fanem serii.

 

Po drugie po ograniu trylogii Lightning na ps3 to mi rzygać się chciało po tym co zrobili z finalem, teraz Type 0 zmazuje skazę na tej serii.

 

Po 3 nie kupię Nintendo dla 3 gier mimo że są genialne, zrobiłem tak z 360 i to był największy błąd jeśli chodzi o zakup konsoli.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...