Skocz do zawartości

Seria Tales of


Killabien

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczy grasz w mało jrpg i chcesz zabłysnąć pisząc nieuargumentowanego posta z własnym stwierdzeniem o grze.  Jeśli napiszesz, że lepsze było Ni no Kuni to znaczy ze twoja opinia jest nie miarodajna.

 

Tak, rzeczywiście ogrywając większość jrpgów wydanych w EU na PSX/PS2/PS3 jestem niedzielnym graczem w gatunku jrpg. To, że Ty uważasz ToX za cudo nie oznacza, że każdy musi podzielać tę opinię. Ni No Kuni pożera pod każdym względem bezpłciowe ToX. Przy Kuni bawiłem się świetnie prawie 100h (platyna zrobiona), a przy ToX ciągle ziewałem. Najlepsza część z serii Tales to imho Vesperia ze świetnym Yurim i ekipą. Już nawet przy Tales of Graces bawiłem się lepiej, choć tam fabuła była dość przewidywalna, a fabuła i postacie w ToX są okropnie irytujące.

Odnośnik do komentarza

Mnie już Graces wynudziło więc po X nie sięgałem :) Za to Vesperia mi się bardzo podobała i wspominam jako jeden z lepszych jrpg tamtej generacji (grałem na xbox 360 i na tej konsoli tylko Lost Odyssey bije na głowę Vesperie)

 

Ja mam pytanko czy starsze odsłony tales które ostatnio wyszły w wersji hd na ps3 oraqz te tale'sy które mogę kupić na 3ds/ds są lepsze od vesperii czy gorsze? Podajcie jakie polecacie czy na ps3 czy na konsolce nintendo. Mam głód dobrego jrpg bo oprócz persony 4 i the word ends with you to w tym roku jestem na diecie :)   (mam jeszcze ff x hd ale jakoś mnie nie wciągnęło jak kiedyś i czeka na lepsze czasy  )

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Mnie już Graces wynudziło więc po X nie sięgałem :) Za to Vesperia mi się bardzo podobała i wspominam jako jeden z lepszych jrpg tamtej generacji (grałem na xbox 360 i na tej konsoli tylko Lost Odyssey bije na głowę Vesperie)

 

Ja mam pytanko czy starsze odsłony tales które ostatnio wyszły w wersji hd na ps3 oraqz te tale'sy które mogę kupić na 3ds/ds są lepsze od vesperii czy gorsze? Podajcie jakie polecacie czy na ps3 czy na konsolce nintendo. Mam głód dobrego jrpg bo oprócz persony 4 i the word ends with you to w tym roku jestem na diecie :)   (mam jeszcze ff x hd ale jakoś mnie nie wciągnęło jak kiedyś i czeka na lepsze czasy  )

 

LO i ToV to najlepsze jrpg na X360 i jedne z najlepszych jrpgów na generację X360/PS3. :)

Odnośnik do komentarza

Skończyłem niedawno Tales of Graces f (mój pierwszy Tales od dawien dawna gdy ogrywałem Phantasie na emulatorze Snesa) i muszę powiedzieć że bawiłem się bardzo dobrze. Co prawda fabuła czasami bywa infantylna ale spełnia dobrze swoją rolę. Do postaci również nie mam zastrzeżeń, nikt mnie nie drażnił i jak dla mnie ekipa którą dane nam jest pokierować jest całkiem udana. No i największy chyba plus to humor, dawno już nie grałem w jrpga który by mnie tyle razy rozbawił. Ogólnie utwierdziłem się w przekonaniu że warto się z tą serią zaznajomić jeszcze bliżej, dlatego niebawem zabieram się za Abyss, później Xillia, Symphonia itd. Kup grania, do next genów mi nie śpieszno :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

No ja słyszałem lepszą motkę (spoiler z fabuły):

 

 

Jeden z party members w pewnym momencie gry permanentnie ginie, ale my dalej możemy kupić dla niego bronie DLC, bo nie zostają usunięte z sklepiku laugh.gif

 

 

+ inne problemy z grą:

 

 

>Alisha isn't in the game for about 75% of the time, and even knowing this the game STILL for some reason sells you gear for her and she has DLC too! LOL.
>There are lots of graphical bugs
>The plot has a lot of plot holes and character interaction isn't that great
>You can only view skits at save points and discovery points and there are very few of them
>The battle camera is way too damn close to the action
>The battle system has some issues making it super hard to use Arcane Artes.
>There is zero aerial combat
>You can't select any combination of 4 characters in combat since the Fusion (Kamui) system requires that you NEED two humans and two spirits in the team and since Alisha hardly isn't in the game then you're forced to always have Sorey and Rose in the team since they're the only two humans in the team
>Some bosses require you to just spam Kamui moves to kill them, instead of it being just another tool to your arsenal it becomes a necessity to use.
>Travelling around the world is tedious and you can't teleport freely since it costs an arm and a leg to use so you'll end up running to your destination for ages
>HP doesn't raise with level, instead you have to get special gems dropped from enemies to use to raise it, which is just unnecessary grinding
>The skill system is overly complicated (even more complicated than the Dualize system from Graces apparently)
>Models from previous games are ONCE AGAIN recycled in this game too
>Shop Rank system is back from Xillia 1...no one liked that, it sucked.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Następna część to Tales Of Berseria (PS3/PS4), trwa teraz w JP impreza związana z serią, więc nowe wiadomości będą napływać.

Edit: Kobieta jako główny bohater (VA: RIna Sato), design Mutsumi Inomata, imię bohaterki Velvet.
Edit:2:  NDA mija o 21:00 JST, wtedy będzie więcej materiałów i wiadomości.

Osobiście spodziewam się ogłoszenia jeszcze portu Zestrii na PS4 (na jesień tego roku)

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Jest trochę nowych informacji o protagonistce i świecie Berserii:

 

1434025204-tales-of-berseria-velvet.jpg

 

Velvet (Protagonist)

“I won’t give up. I’ll bite them as many times as it takes.”

In the wake of an incident that occurred three years ago, her life was completely changed. She is becoming an existence that greatly shakes the world.

The Midgand Sacred Kingdom, which consists of several large lands and countless groups of islands.

A world where ship handling and the art of sailing have advanced.

In the north and south of Midgand Sacred Kingdom in which the game is set, there is great variation in climate due to the land. (Harsh winters, everlasting summers, etc.)


Read more at http://gematsu.com/2015/06/first-details-tales-berseria-setting-protagonist#lrKmJ2HcQUZOtL0P.99

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...