Skocz do zawartości

Super Frog HD


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

You may remember that last week we published a blog piece on the PlayStation 3 and PS Vita

release of Alien Breed, in which our Creative Director, Kevin Carthew,

made a sneaky reference to potential future retro-revivals of other

classic Team17 titles.

Today, we’re unveiling our plans to release Superfrog HD later this

year, 20 years after the regal amphibian’s first appearance. Superfrog

HD will feature all new graphics, and is set to make an appearance on

both PS3 and PS Vita.

Debbie Bestwick, Team17’s Managing Director, says, “We’re extremely

excited about bringing Superfrog HD to PS3 and PS Vita; it’s the most

requested game that our fans are always requesting to see make a return.

Now, with the 20th anniversary of the original Superfrog and the recent

re-release of our classic survival-horror Alien Breed, we feel the

timing has never been better.”

IFGlz3s.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

uomatkoboskoczęstochosko!

ta gra to przepiękne wspomnienie dzieciństwa, przerywane jedyne seansami Klanu ;D

 

niepokoi mnie tylko, że chyba chcą grę od podstaw zrobić (takie odniosłem wrażenie, bo z alienem bylo podobnie) a ona tego nie wymaga! nie zestarzala sie chocby o godzine! ja balbym sie im nawet kazac podnosic rozdzielczosc!

 

z reszta: juz jakis czas temu mowilem, ze super froga moga wrzucic na plyte bd, dorzucic komplet trofeow, wypuscic za 219zl, a ja bede pierwszy w kolejce do kasy!

Odnośnik do komentarza

nie no nie strasz....mam nadzieję, że zmienią tylko grafę i tyle. Sama konstrukcja poziomów, koncepcja gry itp się nie postarzała ani joty. To dalej chyba najlepszy platformer 2d tamtej ery wyprodukowany przez inne studio niż japońskie.

 

Jedyne co mogą zmienić to system save'ów....w starym super frogu trzeba było go skończyć za jednym posiedzeniem, chyba, że miało się szczęście i wpadły 3 lucozady w mini grze hazardowej między levelami i dostało się kod do zaczęcia gry z innego poziomiu

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Ficuś, co Ty, secret serice nie miałeś? :D Jak nie ogarniasz, to tłumaczę: to był odpowiednik internetu z tamtej epoki kamienia łuskanego i tam były wszystkie kody :D

 

Mi kod na lvle wypadł może ze 3 razy ;) Dlatego tak żartem pisałem, że rozgrywka była przerywana seansami Klanu, bo właśnie wtedy jak się było dajmy na to w 4-2 to szkoda było wyłaczyć Amige i stracić cały progres ;)

Odnośnik do komentarza

miałem :P do dziś nawet mam kompedium wiedzy1 gdzieś w szafie :P Chodziło mi o granie bez tego papierowego internetu.

 

Swoją droga pamiętam akcje jak z kumplami chodziliśmy do osiedlowe kisoku i prosiliśmy o możliwość zobaczenia nowego numeru SS i szybko z partyzanta spisywaliśmy kody lub ciosy np do MK2 na kartkach byle tylko gazety nie kupować :P.

 

Mnie najbardziej wkurzał świet lodowy i oczywiście księżyć - małpia zwręczność była potrzebna. Najmniej lubiłem cyrk, a najbardziej pierwszy świat i piramidy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten nowy AB designem mi średnio się podobał, ale ogółem nie wyobrażam sobie Amigowego AB w HD. Tam gra dosyć się zestarzała, a do tego wyszło pier.dylion top down shooterów (Loaded <3) .

Superfrog to inna bajka. Grafika jest mocno kreskówkowa, więc nie powinno się zbyt wiele zmieniać. Światy były ładne, kolorowe i dobrze zaprojektowane. Najlepiej jakby nadal to było rysunkowe, w życiu nie zaakceptuję "polygonalnej" wersji. W zasadzie gra jest podana na tacy, wystarczy ładnie modele narysować, dodać kilka bajerów graficznych i zrobić ją na "dzisiejszą" (wspomniany np. system save'ów) ;)

Odnośnik do komentarza
Gość GregZPL

Czemu wersji 3D byś nie zaakceptował? Donkey Kong Country Returns pokazał, że można zrobić to doskonale. Ja właśnie wolałbym wersję 3D, bo na ręczną grafikę w jakości Raymana nie ma szans.

Odnośnik do komentarza

no grafa jak z Raymana pochłonęła by za dużo czasu i kosztów choć i tak na pewno w SFHD od nowa narysują tła. Widząc co zrobili z Alien Breed developer raczej celuje w produkcję z małym budżetem w sam raz do psn. Choć taki Earthwood Jim HD(robiło inne studio) wyszedł fajnie w hd, może Froga też nie zmaszczą. Ja jestem zdecydowanie za 2d, 3d mi tu całkowicie nie pasuje. A przede wszystkim chcę by zachowali całą kontrukcję starych poziomów bo są rewelacyjne.

 

Ciesze się bardzo z tej zapowiedzi ale mam też sporo obaw. Niesamowity mam sentyment do tej pozycji. Nawet na tych 4 dyskietkach narysowałem super froga z ekranu startowego na nalepkach by dyskietki wyglądały jak oryginalne :D :D

Odnośnik do komentarza

Piękne czasy to były. Grałem na Amidze u wujka, pamiętam całe dyskietki miał zapisane w różnych kodach na plansze. Na tej grze mu chyba ze 3 joysticki popsułem xD. Strasznie trudna była jak dla mnie, wtedy małego grzdyla. Ale muzyczka, grafika i te rozległe plansze, gdzie sekretnych przejść nie było końca... Jak można było nie kochać tego tytułu? Ten platformer chyba na zawsze będzie zajmował wysokie miejsce w tej nostalgicznej części mojej pamięci.

 

IMO 3D zupełnie by nie pasowało do tego tytułu. Najlepiej jakby przenieśli wszystko 1:1, no chyba, że naprawdę mają pomysł jak to ulepszyć. Grafika do dzisiaj nic a nic się nie zestarzała, więc po co to psuć?

Odnośnik do komentarza

Jak juz człowiek wiedział co i jak to można było tą grę przejść w niecałe 5 godzin. W któreś ferie zimowe ubiegłego wieku :) usiadłem o 10:00 przed TV i przed 15:00 było już po ptokach. Potem już nigdy nie wróciłem do tego tytułu. Super Frog to jedna z niewielu gier, które ukończyłem na Amidze. Traps & Treasures "przeszedłem" dopiero w zeszłym miesiącu na YouTube.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

dla mnie to rewelacyjna wiadomosc, SF to jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek gralem, mam nadzieje ze poza delikatnym liftingiem nie pozmieniaja za wiele, bo tak jak wczesniej pisano gra tego nie wymaga,  czy ktos wie kiedy ma sie ukazac bo nigdzie nie znalazlem informacji na ten temat, tak na marginesie ostatnio przypominam sobie troche amige i zagrywam sie w Chaos Engine i sprawia mi to mase  przyjemnosci, gra wydana 20 lat temu a ja sie dalej w to zagrywam...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Sorra za post pod postem ale premiera jednak ponoć w najbliźszą środę. www.ps3site.pl/znamy-date-premiery-superfrog-hd-na-ps3-i-ps-vita/160284

 

 

Nie wiem jak wy ale ja biorę odrazu bez czekania ne recki.

Jak to jest ta sama gierka co na Amige to nie ma co czekać na recki. Wiadomo, że pewniak jak chodzi o grywalność ;)

Odnośnik do komentarza

 

Sorra za post pod postem ale premiera jednak ponoć w najbliźszą środę. www.ps3site.pl/znamy-date-premiery-superfrog-hd-na-ps3-i-ps-vita/160284

 

 

Nie wiem jak wy ale ja biorę odrazu bez czekania ne recki.

Jak to jest ta sama gierka co na Amige to nie ma co czekać na recki. Wiadomo, że pewniak jak chodzi o grywalność ;)

 

 

No z założenia ta sama ale wiadomo jak czasami wyglądały remaki, np Sonic HD, gdzie jeż praktycznie latał, nie dotykał ziemi, tak było to zesrane. Ale Super Froga biorę w ciemno, dla mnie hype prawie jak do TLoU.

 

Co do wersjo, w którą zagram to chyba też raczej na Vicie, na szczęście jest cross buy, więc sprawdzę, też na PS3

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.