Skocz do zawartości

PS4 - Komentarze i inne rozmowy


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Na Allegro są do kupienia gry do ściągnięcia z kont, tzn. typ sprzedaje za niską cenę grę udostępniając konto do jej ściągnięcia.

To jest legalna operacja, czy jakaś lewizna? Rozumiem, że po ściągnięciu tej gry np. trofea odblokowują się na moim koncie, a jak np. grę wywalę z dysku, to już jej nigdy nie ściągnę? Temat pewnie wielokrotnie poruszany, ale do tej pory bawiłem się na X360, więc nie wiem jak to wygląda tutaj. Tam były sprzedawane konta z grami albo kradzione punkty.

 

Nie wspieram jakichś chałupniczych, nielegalnych biznesmienów, więc wolę zapytać.

Odnośnik do komentarza

Część po prostu odsprzedaje dostęp do gry by jakoś powetować sobie brak pudełka. Według UE odsprzedanie cyfrowej wersji gry jest zgodne z prawem więc ja nie widzę problemu. Opcja z kradzionymi kartami pachnie teoriami spiskowymi.

 

Z innej beczki: jak ktoś ma konto na PSN USA może sobie sprawdzić bezpłatny trial Playstation Now, który w odróżnieniu od bety  i o dziwo na 10 mb łączu wygląda i działa zadziwiająco. Trzeba przyznać, że technologia ciekawa i poziom obrazu w porównaniu do takiego PS TV, który nie radzi sobie na WiFi z drugiego pokoju, super. Polecam sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza

Część po prostu odsprzedaje dostęp do gry by jakoś powetować sobie brak pudełka. Według UE odsprzedanie cyfrowej wersji gry jest zgodne z prawem więc ja nie widzę problemu. Opcja z kradzionymi kartami pachnie teoriami spiskowymi.

 

Z innej beczki: jak ktoś ma konto na PSN USA może sobie sprawdzić bezpłatny trial Playstation Now, który w odróżnieniu od bety  i o dziwo na 10 mb łączu wygląda i działa zadziwiająco. Trzeba przyznać, że technologia ciekawa i poziom obrazu w porównaniu do takiego PS TV, który nie radzi sobie na WiFi z drugiego pokoju, super. Polecam sprawdzić. 

Da się to jakoś aktywować nie majać karty z USA ?

Odnośnik do komentarza

Po prostu zakładasz konto na USA i zatwierdzasz trial a następnie wybór dowolnego abonamentu PS Now np. za 19.99 USD. Nie potrzeba do tego żadnej karty ani informacji o niej gdyż automatycznie trial wygasa po 7 dniach. Testowałem SF IV Arcade Edition, The Last of US, God of War: Ascension, Bioshock Infinite oraz Killzone 3. Żeby była jasność grałem o różnych porach dnia, więc obciążenie sieci też zmienne. Przyznam szczerze, że albo miałem fart albo nikt się tym nie jara albo Sony na prawdę ma patent na streamowanie gier. Taki SFIV lub The Last of Us wyglądały jakby były bezpośrednio odpalone z PS3. Porównuje to z doświadczeniem z Onlive, Gaikai jak jeszcze działał i ostatnio z PS TV. Na tym ostatnim urządzeniu streamowany Far Cry 4 wyglądał jak kupa żartu z przewagą kupy. Tu z kolei z Polski łącząc się z serwerami z USA mamy obraz jak z drugiego pokoju. Szczery ukłon jeśli faktycznie to zasługa technologii. Dziwnie wyglądał Bioshock, chodził płynnie ale obraz jakiś taki wyblakły i rozmazany. Nie grałem w niego na PS3, może oryginalnie też tak wygląda ale tego nie wiem. Poza tym jak coś się krzaczy obraz freezuje bez drastycznej zmiany ostrości i charakterystycznych pikseli wielkości stodoły. Przycina i za chwilę błyskawicznie wraca do pierwotnej postaci. Lag nieodczuwalny, Killzone działa bez problemów zarówno w singlu jak i w multi. W multi pograłem chwilę, działa ale nie wiem czy to wina ewentualnych lagów czy braku doświadczenia ale mordowali mnie bezlitośnie. Zrobiłem test granatu: wyrzucany jest bez widocznego opóźnienia.

Gier co prawda jest mało, ale jakby w przyszłości dali to w plusie i jeszcze w Full HD to sukces murowany. Zobaczyłem z ciekawości i trzeba przyznać, że jak ogarną dodatkowo patenty z Onlive, a pewnie były coś warte, to domniemam, że może być przełom. Oczywiście technologia może okazać się rewolucyjna ale jak zarżną to głupim marketingiem będzie jak z PS Vita.

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie bo kurcze mam problem z nagrywanymi filmami na BR po ostatniej aktualizacji. Wcześniej takich problemów nie miałem.

W niektórych filmach pojawiły mi się szerokie zielone pasy u dołu ekranu i nie mam pojęcia jak je wyłączyć. Jest to problem z filmem czy problem z aktualizacją SONY, która wprowadziła jakieś zabezpieczenie? Dodam tylko że te filmy uruchamiana na innych odtwarzaczach grają normalnie

Odnośnik do komentarza

Sprzedaję kumplowi PS4 i chciałbym wiedzieć jak działa ta aktywacja konta podstawowego itp. Mam kilka gierek zakupionych cyfrowo i moje konto ustawione jest jako podstawowe. Gierki będą mu działać na jego koncie (wiadomo, dopóki nie wywali mojego) i tutaj problemu nie ma. Zapewne kupię w przyszłości konsolę i teraz pytanie. Jak ustawić to wszystko by nam obu gry działały. Czy konto może być ustawione jako podstawowe na dwóch konsolach ? Wprawdzie nie zależy mi by te gry działały na innych kontach no ale dobrze byłoby wiedzieć jak to działa.

 

EDIT: A można przecebulić i przykładowo on ma moje konto u siebie jako podstawowe, ja na nowej konsoli nie i możemy wspólnie korzystać z Plusa i kupować na spółkę gierki na moim koncie ?  :cebula:

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Cześć,

 

Od kilku tygodni zauważyłem, że moje gry na playstation 4 mogą chodzić z niższą wartością klatek na sekundę niż powinny. Serwis Eurogamer przeprowadza dokładne analizy płynności różnych gier - na podstawie tych artykułów zdałem sobie sprawę, że z moją konsolą może być coś nie tak.

W Far Cry 4, który powinien chodzić przez właściwie cały czas stałych 30 fps w pewnym momencie zacząłem doświadczać spadków płynności i efektu "rwania obrazu" - a najlepsze jest to, że przez pierwsze 7-8 h gry wszytko było w porządku. Moje oczy są bardzo wyczulone na wahania klatek na sekudnę i czesto zauważałem, że ich wartość na chwilę spada o 4-5 klatek w dół. 

Analiza Digital Foundr: http://www.eurogamer.pl/articles/2014-11-17-digital-foundry-kontra-far-cry-4-na-ps4
 

Podobna sytuacja wysątpiła ostatnio w Dying Light, wedle testów DF powinna przez większośc czasu trzymać stałe 30 fps, w moim przypadku często rwał obraz i licza klatek spadała o kilka poniżej 30 fps.
http://www.eurogamer.pl/articles/2015-01-28-analiza-wydajnosci-dying-light

Nawet w The Order 1886, które powinno chodzić przez 95% czasu w betonowych 30 fps, zdarzały mi się (ale już dość delikatne) spadki płynności. Zwłaszcza, że mogłem porównać sobie bezpośrendnio z nagraniem DF - podczas strzelania z działa na moście w testach jest stałe 30 fps, u mnie kilka razy delikatnie chrupnęło.
http://www.eurogamer.pl/articles/2015-02-19-analiza-wydajnosci-the-order-1886

Gry zawsze pat(pipi)e, po wspomnianych problemach robiłem reinstalki i przebudowywałem bazę PS4, lecz problemy nie zniknęły. Nie wiem za bardzo co robić. Niektóre gry chodzą mi idealnie jak powinny (teraz np Cień Mordoru - stałe 30 fps choćby nie wiem co -tak jak w testach DF), ale inne - jak wspomniane wyżej nie powinny raczej tak chodzić. Zwłaszcza, żę przeglądałem fora i nikt podobnych problemów nie miał. Czy powinienem odesłać na gwarancję? Ktoś miał podobne problemy?

 

pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc 16x16_smiley-happy.gif

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie- czy Wam też się rysuje ta połyskującą część obudowy od PS4? Mam konsolę dopiero pół roku, prawie jej nie używam, może z 3 razy przetarłem szmatką a jest w gorszym stanie niż PS One z przed 15 lat :/ Da się może wymienić samemu obudowę albo chociaż ten najbardziej podatny na zarysowania element?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie- czy Wam też się rysuje ta połyskującą część obudowy od PS4? Mam konsolę dopiero pół roku, prawie jej nie używam, może z 3 razy przetarłem szmatką a jest w gorszym stanie niż PS One z przed 15 lat :/ Da się może wymienić samemu obudowę albo chociaż ten najbardziej podatny na zarysowania element?

Ten element o którym mowa porysowałem juz w pierwszym dniu użytkowania konsoli. Strasznie delikatny, podatny na odciski, czy kurz.

Panel ten jest dość łatwo wymienny, także nie ma strachu. Kup nowy, najlepiej ze wzorkiem i zamontuj :)

http://www.ebay.co.uk/itm/X1-SONY-PLAYSTATION-4-HDD-HARD-DRIVE-COVER-ONLY-NOT-FAULTY-PS4-/131480952679?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item1e9ce01f67

 

Tak sobie oglądam wasze zrzuty i zastanawiam sie nad jednym. Powinna byc dodawany tytuł do każdej fotki: gdzie i kiedy została utrwalona ta chwila, zeby łatwo gracz mógł odnaleźć owa lokacje podczas własnego pobytu w wirtualnym świecie. Tak tylko mowie.  

Odnośnik do komentarza

Na Ultimie można zakupić ciekawy zestaw, kto nie ma konsoli może się zainteresować, cena też całkiem całkiem 1888 zł

 

http://www.ultima.pl/ct/playstation-4/sprzet/konsole/konsola-playstation-4-zestaw-gracza

 

Co znajduje się w opakowaniu z PS4.

Kontroler bezprzewodowy DUALSHOCK 4
Zestaw słuchawkowy mono
Przewód zasilający
Przewód HDMI
Przewód USB
LittleBigPlanet 3
Last of Us
DriveClub

Odnośnik do komentarza

Cześć,

Od kilku tygodni zauważyłem, że moje gry na playstation 4 mogą chodzić z niższą wartością klatek na sekundę niż powinny. Serwis Eurogamer przeprowadza dokładne analizy płynności różnych gier - na podstawie tych artykułów zdałem sobie sprawę, że z moją konsolą może być coś nie tak.

 

W Far Cry 4, który powinien chodzić przez właściwie cały czas stałych 30 fps w pewnym momencie zacząłem doświadczać spadków płynności i efektu "rwania obrazu" - a najlepsze jest to, że przez pierwsze 7-8 h gry wszytko było w porządku. Moje oczy są bardzo wyczulone na wahania klatek na sekudnę i czesto zauważałem, że ich wartość na chwilę spada o 4-5 klatek w dół.

Analiza Digital Foundr: http://www.eurogamer.pl/articles/2014-11-17-digital-foundry-kontra-far-cry-4-na-ps4

Podobna sytuacja wysątpiła ostatnio w Dying Light, wedle testów DF powinna przez większośc czasu trzymać stałe 30 fps, w moim przypadku często rwał obraz i licza klatek spadała o kilka poniżej 30 fps.

http://www.eurogamer.pl/articles/2015-01-28-analiza-wydajnosci-dying-light

 

Nawet w The Order 1886, które powinno chodzić przez 95% czasu w betonowych 30 fps, zdarzały mi się (ale już dość delikatne) spadki płynności. Zwłaszcza, że mogłem porównać sobie bezpośrendnio z nagraniem DF - podczas strzelania z działa na moście w testach jest stałe 30 fps, u mnie kilka razy delikatnie chrupnęło.

http://www.eurogamer.pl/articles/2015-02-19-analiza-wydajnosci-the-order-1886

 

Gry zawsze pat(pipi)e, po wspomnianych problemach robiłem reinstalki i przebudowywałem bazę PS4, lecz problemy nie zniknęły. Nie wiem za bardzo co robić. Niektóre gry chodzą mi idealnie jak powinny (teraz np Cień Mordoru - stałe 30 fps choćby nie wiem co -tak jak w testach DF), ale inne - jak wspomniane wyżej nie powinny raczej tak chodzić. Zwłaszcza, żę przeglądałem fora i nikt podobnych problemów nie miał. Czy powinienem odesłać na gwarancję? Ktoś miał podobne problemy?

pozdrawiam serdecznie i proszę o pomoc 16x16_smiley-happy.gif

Ja bym spróbował inny egzemplarz ps4 podpiąć zamiast swojej i zobaczyć na tych samych grach. Wtedy raczej nie będziesz miał wątpliwości czy z twoją konsolą jest coś nie tak. Albo chociaż idz z grami do kolegi i sprawdź u niego. Ale lepiej pożyczyć bo czasem tv i jego konfiguracja wplywa na odbiór gry. Nie mowie że na spadki fps alr ogólnie odbiór. Nie mam innego pomysłu bo nie wiem jaka jest skala problemu. Nagram filmik sharem i wrzuv do sieci to się porowna.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...