Jump to content

The Witness


Andrew21

Recommended Posts

The Witness to nowa gra przygodowa od Jonathana Blowa - twórcy bardzo dobrego Braid. W The Witness gracz śledzi akcję z perspektywy pierwszej osoby, a miejscem zabawy jest sporej wielkości wyspa. Aby rozwiązać kolejne łamigłowki, będzie trzeba wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością czytania między wierszami. Tytuł ten  będzie dostępny w cyfrowej dystrybucji.

Gra jest w developingu od 2010 roku i będzie wykorzystywać możliwości touchpada w DS4.

 

Link to comment

Też mnie martwił ten wężyk, ale miejmy nadzieję, że to będzie tylko końcowy panel, w który wklepiemy rozwiązanie znalezione (i wydedukowane) gdzieś indziej, na innych łamigłówkach, żeby przejść dalej. Podział na małe "światki" przypomina mi zestaw oddzielnych mini-gier z jedną zagadką, co może negatywnie wpłynąć na jednolitość gry, chociaż jeśli połączą to jednym celem do którego dążymy i wcisną wyjaśniającą takie róznorodne mikroklimaty fabułę, to może się to udać.

Link to comment

Gra wygląda ciekawie. Przyjemna oprawa (kapitalna muzyka w tym trailerze). Szczegółów na razie jak na lekarstwo - z samej prezentacji nie wiele można wywnioskować (nazywanie tych "wężyków" łamigłówkami jawi mi się jednak jako semantyczne nadużycie). Wiadomo, żaden killer, ale chyba jedna z nielicznych gier prezentacji, która w jakims stopniu mnie zaintrygowała.

Link to comment
 • 7 months later...
Guest DonSterydo

A na innym zakręcie będziemy grali w kółko i krzyżyk na tle przepięknego jeziora ;) Mi to wygląda na klasyczny przerost formy nad treścią, ale gry nie śledzę więc może jest w tym coś więcej.

Link to comment
 • 1 month later...
 • 2 months later...
 • 8 months later...
Guest Kasias

Dokładnie. Tymczasem rok później kilkaset osób sprawdzi po raz pierwszy grywalny fragment. Ktoś się pospieszył z zapowiedzią.

Edited by Kasias
Link to comment
 • 1 month later...
 • 1 month later...

Widzę, że PPE na głównej dało kolejny popis wiedzy, rzetelności i w ogóle. Brawo za równanie do LOLygona, bo pewnie stamtąd (albo z Gamespotu) ściągali ten news.

http://www.ppe.pl/news-33802-the_witness_jest_10_razy_wieksze_niz_braid.htmlTak przynajmniej twierdzi producent gry Jonathan Blow, który dostał swoje pięć minut w naszej branży, dzięki wspaniałej platformówce pod tytułem Braid, która zapisała się w 2009 roku złotymi zgłoskami.

Tym razem jego najnowsze dzieło, jakim jest The Witness, ma być dużo większe i dużo dłuższe niż swój poprzednik - jak napisał na Twitterze sam Jonathan dziesięciokrotnie.

Jednakże co do słuszności tej tezy można mieć trochę wątpliwości, albowiem autor stwierdził przy tym, że swoją pierwszą produkcję potrafi przejść w 38 minut zaś, póki co, w przypadku The Witness zajmuje mu to 380 minut. Co daje wynik nieco ponad 6 godzin.

Oczywiście twórcy zawsze ukończenie własnego produktu zajmie najmniej czasu, jednakże jeśli chodzi o grę, która ma być wyzwaniem, skłaniać nas do logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek, to trochę mało. Oczywiście Blow zaznaczył przy tym, że wszystko może się jeszcze zmienić w trakcie dewelopingu."Dziennikarz"  oczywiście zamiast sprawdzić wiadomości, poczytać twitty na które się powołuje, poszedł na łatwiznę i w zasadzie przekopiował wnioski LOLygona. Najśmieszniejsze jest jednak to, że i sam Polygon, zmieniał treść newsa. Podając pierw wiadomość: The Witness będzie trwał 6 godzin.

Teraz pora na fakty:
1: "Dziennikarz" polygona, jak to współczesny przedstawiciel swojego zawodu miał problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Twiitt Blowa, który wspominał, że ukończył swoją grę speedrunując ją w ponad 6 godzin, przedstawił w kompletnie innym świetle.
2. Polygon zmienia swój artykuł na "Jonathan Blow, twierdzi, że gra będzie 10-krotnie dłuższa od Braida.
3. "Dziennikarz"  PPE.Pl bezmyślnie kopiuje news.
4. Sam Blow, wielokrotnie wspominał w twittach o długości gry, która raczej będzie 20+, w zasadzie pisał to też niedawno.
5. Jak tępym trzeba być, aby wywnioskować czas gry ze speedruna twórcy gry. Gry logicznej, gry w której zna rozwiązanie każdej zagadki, bo sam je projektował. Nie wiem jak można tolerować takie dziennikarstwo jako redaktor/edytor danej strony :(

Edited by Hendrix
 • Upvote 2
Link to comment
 • 2 months later...
 • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...