Skocz do zawartości

The Witness


Andrew21

Rekomendowane odpowiedzi

The Witness to nowa gra przygodowa od Jonathana Blowa - twórcy bardzo dobrego Braid. W The Witness gracz śledzi akcję z perspektywy pierwszej osoby, a miejscem zabawy jest sporej wielkości wyspa. Aby rozwiązać kolejne łamigłowki, będzie trzeba wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością czytania między wierszami. Tytuł ten  będzie dostępny w cyfrowej dystrybucji.

Gra jest w developingu od 2010 roku i będzie wykorzystywać możliwości touchpada w DS4.

 

Odnośnik do komentarza

Też mnie martwił ten wężyk, ale miejmy nadzieję, że to będzie tylko końcowy panel, w który wklepiemy rozwiązanie znalezione (i wydedukowane) gdzieś indziej, na innych łamigłówkach, żeby przejść dalej. Podział na małe "światki" przypomina mi zestaw oddzielnych mini-gier z jedną zagadką, co może negatywnie wpłynąć na jednolitość gry, chociaż jeśli połączą to jednym celem do którego dążymy i wcisną wyjaśniającą takie róznorodne mikroklimaty fabułę, to może się to udać.

Odnośnik do komentarza

Gra wygląda ciekawie. Przyjemna oprawa (kapitalna muzyka w tym trailerze). Szczegółów na razie jak na lekarstwo - z samej prezentacji nie wiele można wywnioskować (nazywanie tych "wężyków" łamigłówkami jawi mi się jednak jako semantyczne nadużycie). Wiadomo, żaden killer, ale chyba jedna z nielicznych gier prezentacji, która w jakims stopniu mnie zaintrygowała.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że PPE na głównej dało kolejny popis wiedzy, rzetelności i w ogóle. Brawo za równanie do LOLygona, bo pewnie stamtąd (albo z Gamespotu) ściągali ten news.

http://www.ppe.pl/news-33802-the_witness_jest_10_razy_wieksze_niz_braid.html



Tak przynajmniej twierdzi producent gry Jonathan Blow, który dostał swoje pięć minut w naszej branży, dzięki wspaniałej platformówce pod tytułem Braid, która zapisała się w 2009 roku złotymi zgłoskami.

Tym razem jego najnowsze dzieło, jakim jest The Witness, ma być dużo większe i dużo dłuższe niż swój poprzednik - jak napisał na Twitterze sam Jonathan dziesięciokrotnie.

Jednakże co do słuszności tej tezy można mieć trochę wątpliwości, albowiem autor stwierdził przy tym, że swoją pierwszą produkcję potrafi przejść w 38 minut zaś, póki co, w przypadku The Witness zajmuje mu to 380 minut. Co daje wynik nieco ponad 6 godzin.

Oczywiście twórcy zawsze ukończenie własnego produktu zajmie najmniej czasu, jednakże jeśli chodzi o grę, która ma być wyzwaniem, skłaniać nas do logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek, to trochę mało. Oczywiście Blow zaznaczył przy tym, że wszystko może się jeszcze zmienić w trakcie dewelopingu.



"Dziennikarz"  oczywiście zamiast sprawdzić wiadomości, poczytać twitty na które się powołuje, poszedł na łatwiznę i w zasadzie przekopiował wnioski LOLygona. Najśmieszniejsze jest jednak to, że i sam Polygon, zmieniał treść newsa. Podając pierw wiadomość: The Witness będzie trwał 6 godzin.

Teraz pora na fakty:
1: "Dziennikarz" polygona, jak to współczesny przedstawiciel swojego zawodu miał problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Twiitt Blowa, który wspominał, że ukończył swoją grę speedrunując ją w ponad 6 godzin, przedstawił w kompletnie innym świetle.
2. Polygon zmienia swój artykuł na "Jonathan Blow, twierdzi, że gra będzie 10-krotnie dłuższa od Braida.
3. "Dziennikarz"  PPE.Pl bezmyślnie kopiuje news.
4. Sam Blow, wielokrotnie wspominał w twittach o długości gry, która raczej będzie 20+, w zasadzie pisał to też niedawno.
5. Jak tępym trzeba być, aby wywnioskować czas gry ze speedruna twórcy gry. Gry logicznej, gry w której zna rozwiązanie każdej zagadki, bo sam je projektował. Nie wiem jak można tolerować takie dziennikarstwo jako redaktor/edytor danej strony :(

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...