Skocz do zawartości

The Witness


Andrew21

Rekomendowane odpowiedzi

nic tylko pozdrowić Zeratula i jego mądrości :troll:

 

Rozumiem, że kupiłeś day 1 bo jak nie to jak zwykle wypisujesz bzdury podobne do tego jak twój pan i władca z lodowej krainy. Gra nie jest warta pieniędzy i powinna być raczej sprzedawana za $2 w app storze. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak liczę, że niedługo dorzucą jakąś promocję i będzie za stówkę, bo mam spory backlog i próbuje nadrabiać, a Witness wygląda bardzo interesująco ;)

Tyle powinna kosztować. Dziękuję, postoję... dostajemy łączenie kropeczek - gierkę z noki 3310. Tylko, żeby się do jakiejś tej zagadeczki dobić to musimy zapier*dalać kilometry po sterylnej, kolorowej wysepce, na której wieje nudą. 

Odnośnik do komentarza

 

nic tylko pozdrowić Zeratula i jego mądrości :troll:

 

Rozumiem, że kupiłeś day 1 bo jak nie to jak zwykle wypisujesz bzdury podobne do tego jak twój pan i władca z lodowej krainy. Gra nie jest warta pieniędzy i powinna być raczej sprzedawana za $2 w app storze. 

 

 

A ty kupileś, że wypisujesz takie bzdury? Jakby gra wyszła na xboxa to byś piał z zachwytu. 

Odnośnik do komentarza

Porady z blogu PS, bez spoilerów.

 

Nie musicie się bać, żadna z tych porad nie popsuje Wam zabawy z samotnego odkrywania wszelkich sekretów The Witness (PS4). Pełen artykuł zawierający wszystkie te wskazówki znajdziecie tutaj. Są to raczej proste rzeczy, o których chcielibyście wiedzieć gdy pierwszy raz odpalicie grę.

  1. Miej przy sobie kartkę i długopis. Jasne, większość zagadek dasz radę rozwiązać w głowie, ale niektóre zmuszają do zapamiętania wielu rzeczy i są na tyle trudne, że bez odpowiednich notatek nie da się rady. 
  2. Używaj przycisku "Share". Jest mnóstwo rzeczy i miejsc w The Witness (PS4), które początkowo mogą wydawać się bez znaczenia, jednak będą odgrywały dużą rolę w przyszłości, więc częste robienie zrzutów ekranu może Ci pomóc. 
  3. Graj na słuchawkach. Może i w tej produkcji nie ma muzyki, jednak dźwięki otoczenia są nie tylko świetnie wykonane i warto używać dobrego sprzętu do ich słuchania, ale oprócz tego niektóre odgłosy są tak ciche i subtelne, że grając bez słuchawek możesz coś ominąć.
  4. Nie staraj się wszystkiego przekombinować. Owszem, kilka łamigłówek to prawdziwe wyzwania, jednak zdecydowana większość jest raczej prosta a rozwiązanie z pewnością już znasz. Myśl o tym co odkryłeś i czego się nauczyłeś wcześniej.
  5. Nie bój się zrobić przerwy... W pewnym momencie gry utkniesz i nie będziesz wiedział co zrobić dalej. Sęk w tym, że zagubienie jest częścią The Witness (PS4), być może nawet taki był zamysł twórców od samego początku. Nie przejmuj się, jeśli nie potrafisz sobie z czymś poradzić. Odejdź, eksploruj dalsze części mapy a z pewnością znajdziesz coś ciekawego. Nie wszystkie rozwiązania są wymagane aby poznać zakończenie gry. 
  6. ... ale nie poddawaj się. To może być trudne, ale stara j się unikać spoilerów dotyczących mechaniki zagadek, fabuły i czegokolwiek innego. Magia The Witness (PS4) leży w poznawaniu każdego kolejnego obszaru, rozwiązywaniu zagadek, które wcześniej wydawały Ci się niemożliwe do pokonania. Nawet jeśli utkniesz i pomyślisz, że łatwiej byłoby znaleźć rozwiązanie gdzieś w Internecie, nie rób tego. Masz tylko jedną szansę żeby doświadczyć tej gry.

http://www.pssite.com/news/47399/garsc-wolnych-od-spoilerow-wskazowek-do-the-witness.html

Odnośnik do komentarza

 

 

nic tylko pozdrowić Zeratula i jego mądrości :troll:

 

Rozumiem, że kupiłeś day 1 bo jak nie to jak zwykle wypisujesz bzdury podobne do tego jak twój pan i władca z lodowej krainy. Gra nie jest warta pieniędzy i powinna być raczej sprzedawana za $2 w app storze. 

 

 

A ty kupileś, że wypisujesz takie bzdury? Jakby gra wyszła na xboxa to byś piał z zachwytu. 

 

 

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra recenzja eurogamera.

 

Ważną kwestią z punktu widzenia polskiego gracza pozostaje imponująca cena na poziomie 37 euro. Gra jest tego warta, zapewniając nawet setki godzin zabawy, ale wyłącznie dla fanów gatunku.

Pomimo wyjątkowo prostych założeń, The Witness jest najlepszą grą logiczną od lat i świetnie pokazuje, jak mało skomplikowany i pozornie monotonny pomysł zamienić można w rozgrywkę na dziesiątki godzin - bez chwili nudy, w przepięknej oprawie.

całość - http://www.eurogamer.pl/articles/2016-01-28-the-witness-recenzja

 

Gra już dobiła do średnie 90, jeżeliby to kogoś zainteresowało ;)

http://www.metacritic.com/game/playstation-4/the-witness

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

To serio polega tylko na przechodzeniu mini labiryntów? Czy trafiłem na takie (pipi)owe gameplaye? Jeśli to pierwsze to ja wole Laytona.

Nie, jest jeszcze masa zagadek, które "mówią ci na chama  na ul, że jesteś mądry" . skończyłem to dziś, NIE KUPUJCIE tego.

 

 

wow. odkryłem najemniki KODu

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

no te recenzje zablokowały mi przycisk kup teraz :D Już miałem wcisnąć bo zebrałem 12 euro z kart i pierdół steamowych ale coś mnie podkusiło aby zejść na dół .... Nie za taką cenę wolałem sobie black mese kupić :)  Witness prędzej czy później przejdę ale jak tyle niepochlebnych opinii przeczytałem to ta gra nie jest warta tych 85 zł  (tyle JA musiałbym zapłacić) poczekam na przecenę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...