Skocz do zawartości

Dual Shock 4


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,
Mam do Was pytanie odnośnie oddawania pada na podstawie rękojmi do sklepu. (Roczna gwarancja PS się skończyła)
Problem jest z lewym analogiem - w niektórych grach jest on odpowiedzialny za szybkość poruszania się. Maksymalne wychylenie - szybszy krok itp. Niestety u mnie jest tak, ze gdy wychylam go na maksa to postać biegnie, zwalnia...znów biegnie... Irytujące jest to, a w szczeólności w grach MP.

Ktoś z Was oddawał pada do sklepu? (RTV Euro AGD) 

Odnośnik do komentarza

No to nie wiem, co jeszcze może być przyczyną u Mnie zawsze był jakiś paproch, który mi destabilizował ruchy strzelania czy postaci. A długo Ci tak dobrze działało i po jakimś czasie wrócił problem? A i z ciekawości jaką baterię kupiłeś jeżeli wymieniałeś od razu?

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Baterii jeszcze nie wymieniłem - miałem w planach. Narazie to chciałbym naprawić problem z analogiem.
Kiedy to mi się zaczęło dziać... 2 tyg temu. Na początku myślałem że to lagi, ale pożyczyłem od kumpla pada i na nim problemów nie ma.

Sprawdzałem na na kompie w programie windowsowkim odnośnie kalibracji kontrolerów, to góra i dół strasznie trzęsie. Lewo/prawo działa poprawnie. 

Odnośnik do komentarza

To może coś mechanicznie jest zepsute, szczerze nie wiem w czym jest dokładny problem, no ja póki co z takim problemem nigdy się nie spotkałem poza brudami, paprochami, które mi przeszkadzały, a po wyczyszczeniu tip top - stawiam, że coś mechanicznego jest spierdzielone aczkolwiek popróbowałbym coś z analogami sprawdzić bez grzybków i bez składania obudowy, na golasa spróbuj potestować te nieszczęsne analogi. 

Odnośnik do komentarza

Masz analog do wymiany, miałem to samo, samemu zwykłą lutownicą będzie ciężko. Kup nowy analog na allegro i daj jakiemuś kolesiowi co naprawia elektronikę. tylko licz się z tym że taki analog jak dużo grasz nie wytrzyma dłużej jak pół roku i będzie to samo, a nawet gorzej :ragus:

Edytowane przez Figuś
Odnośnik do komentarza

Sprężone powietrze, patyczkami do uszu jak masz ipa (alkohol izopropylowy, ma zastosowanie do czyszczenia pasty procesorów, płyt cd czy czytniki audio) jest bezpieczny i wystarczająco mi to pomogło uporać się z tym upierdliwym problemem analogów ;)

 

P.S.

 

Nie zawsze używałem tego IPA, bo czasem mi się nie chciało tylko powietrzem przeczyściłem.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

zrobiłem dziś podmiankę analogów z DS4 i pada od one'a - identyczna średnica, całe 'grzyby' idealnie pasują
potrzeby jest najprostszy mały śrubokręt, coś cienkiego i twardego z plastiku - żeby odpiąć zatrzaski i ew. szczypce do opięcia taśm od panelu dotykowego i gniazda USB 
...no i trochę cierpliwości

przed:
mtXeShp.jpg



w trakcie:

tj DS4 v2, pod baterią tylko jedna śruba, chociaż wydaje mi się że w 1. wydaniu pada jest ich więcej
j3mA2Th.jpg



po:
HxO3Gdc.jpg

 

iPJsNUs.jpg

JDtXs4J.jpg

oryginalne grzyby nie są straszne, ale te od łana zdecydowanie lepiej się sprawdzają,
są trochę wyższe, imo lepiej wyprofilowane i po prostu paluchy z nich nie spadają 

fajna modyfikacja i niedroga, koszt to około 20zł z przesyłką :)

Edytowane przez II Noxx II
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

w trakcie:

tj DS4 v2, pod baterią tylko jedna śruba, chociaż wydaje mi się że w 1. wydaniu pada jest ich więcej

 

W V1 jest jedna - potwierdzone info (już 10 raz rozkręcałem)

 

Zastanawia mnie czemu bez analoga mechanizm działa dobrze, a z grzybkiem ma jakiś problem... - odnośnie mojego (nadal aktualnego problemu)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu pad mi wariuje. Siedzę może 2,5 m od konsoli a on traci zasięg i przez to nie da się grać, bo np. konsola rozpoznaje, że jedna czy druga gałka jest wychylona. Jeśli się zbliżę o metr jest poprawa, ale nie zawsze. Czasem w ogóle potrafi się wyłączyć.

Na początku myślałem, że to w jednej grze się dzieje, ale jednak nie.

Widziałem na forach, że nie tylko ja mam ten problem, ale rozwiązania nie widziałem.

Coś się da z tym zrobić czy trzeba reklamować do Sony?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dualshock 4 2.0 od Prosiaka mi nawala... :(

 L2 jest mapowany na wychylenie lewej gałki do przodu :dynia: Czytam i czytam i wychodzi na to że serwis mnie czeka xD

 

Pierwszy pad w Playstation który mi nawalił (a przerobiłem każdą konsolę Sony).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...