Skocz do zawartości

Dual Shock 4


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dziewczyna podpięła mi dwa DS4 do super szybkiej ładowarki motoroli i w obu padach coś się zepsuło, tak że jak podepnę pada do PS4 to przestaje się świecić light bar a pad się nie ładuje. Za to po odpięciu kabla pad strasznie się grzeje. Rozebrałem go bo myślałem, że to bateria ale okazało się ze to sama płytka. Ogólnie sam pad działa ale nie da się go ładować :/

 

Jest jakaś metoda naprawy tego?

 

Ogólnie już się pogodziłem z tym, że muszę kupić nowe pady ale pomyślałem żeby kupić odrazu DualSense. Wyczytałem że normalnie PS4 nie obsługuje tego pada(chyba że przez lapka i remote play) ale znalazłem takie ustrojstwo:

 

https://www.amazon.co.uk/Bluetooth-DualSense-DualShock-Controller-Compatible/dp/B0989SD63W/ref=sr_1_3?crid=13Q1HFOE724JZ&keywords=ps4%2Bcontroller%2Badapter&qid=1651484786&sprefix=ps4%2Bcontroller%2Badapt%2Caps%2C613&sr=8-3&th=1

 

Czy ktoś z was korzystał z takiego urządzenia? Da się na tym grać? Ma jakiś imput lag?

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
Gość dupnick

Z tymi padami to jest jakaś niesmaczna farsa. W 2020 kupiłem nowe PS4 i pad z pudełka podziałał normalnie około 1,5 roku - potem nagle natężający się w ciągu kilku dni drift przez który kompletnie nie dało się grać. Teraz od około 3 miesięcy używam nowego pada, 100% oryginał i właśnie dzisiaj szlag go trafił - ponownie lewa gałka analoga.

Przekopałem kawał internetu i maluje się z tego taki obrazek że to normalne. Generalnie dopiero przez te ostatnie 2 lata wchodzę w dzisiejsze gry, wcześniej głównie retro/PS1-3 i mam ochotę zadać takie półretoryczne pytanie: to teraz tak wygląda? Bo jak tak, to wygląda strasznie. :(

Mam DS-y 2 i 3 w których lada moment fizycznie się te gałki połamią, bo tak są już "spiłowane" na trzpieniach, ale żadna nie dryfuje i do dziś na nich grywam. Można było? Można.

 

Nie liczę że ktoś mi tu wymyśli jakąś złotą poradę bo już widzę że nici z tego, ale kurde... Zastanawia mnie, skoro to taki powszechny problem, ile w takiej redakcji PE chociażby zaorali tych padów przez zeszłą generację. Przecież to jest patola jakaś. Po cichu liczę, że robię coś wybitnie źle - błąd nawet najbardziej głupi łatwiej naprawić niż pogodzić się z nędzną rzeczywistością. I drogą. ;/  

Odnośnik do komentarza

Na PS4 gralem przez dwa lata, 2015-2017 i pad bez problemów. Potem przesiadłem się na PS4Pro z nowym padem i grałem przez kolejne 5 lat. Zero usterek. Czytając wątki o problemach z kontrolerami sam zacząłem się zastanawiać, czy to ja mam szczęście, czy po prostu ludzie nie umieją się z nimi obchodzić. Myślę, że jak zwykle prawda leży gdzieś po środku. 

Odnośnik do komentarza

To ja mam chyba szczęście do swoich, pad działa już 8 lat, co prawda przez 2 lata nieużywany ale mimo to jestem zdziwiony, że do tej pory chodzi normalnie. Drugi pad kupiony 6 lat temu i po ostatnim cioraniu w Curse of the Dead Gods, postać zaczęła mi sama poruszać się w jedną stronę. Mały research i okazało się że lewa gałka coś szwankuje. Szybki zakup nowego padana jako backup, a uszkodzonego potraktowałem WD-40 i o dziwo zaczął działać normalnie :yao: Narazie 3 miesiace bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że jak coś się używa cały czas to szybciej padnie :dunno: 3 tyś godz w dwa lata to grubo i raczej nie jest to takie normalne użytkowanie :pawel: Tak z ciekawości sprawdziłem +/- 1000 godz w 2 lata. To chyba żadyn ze mnie gracz jest bo w te 6 lat wykręciłem lekko ponad 3 tys godzin na jednym padzie a on dalej działa. Dodam ze raczej dbam o sprzety i nie rzucam o ściany:bye2:z kolei u ziomka jeden pad zaczął umierać po 4 latach użytkownika, takiego normalnego użytkowania :yao:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Gość dupnick
36 minut temu, Square napisał:

Musicie też brać pod uwagę ilość rozegranych godzin, bo jeden w dwa lata zrobi 3000h i pad mu siądzie, a inny w tym czasie 500h i potem posty, ale u mnie dalej działa. Fakt jest taki, że pady są (pipi)owo wykonane i się psują.

No właśnie. Obawiam się że gram więcej niż przeciętny człowiek w moim wieku i takie problemy będą się za mną ciągnąć. :/

 

1 godzinę temu, bobi_88 napisał:

To ja mam chyba szczęście do swoich, pad działa już 8 lat, co prawda przez 2 lata nieużywany ale mimo to jestem zdziwiony, że do tej pory chodzi normalnie. Drugi pad kupiony 6 lat temu i po ostatnim cioraniu w Curse of the Dead Gods, postać zaczęła mi sama poruszać się w jedną stronę. Mały research i okazało się że lewa gałka coś szwankuje. Szybki zakup nowego padana jako backup, a uszkodzonego potraktowałem WD-40 i o dziwo zaczął działać normalnie :yao: Narazie 3 miesiace bez problemu.

Z tym WD-40 to ciekawą rzecz mówisz... Bo to takie proste że aż trudno potraktować serio, a z drugiej strony niewiele jest do stracenia. Generalnie skoro już mam 2 takie "zużyte" pady to chciałem je zanieść do serwisu, bo mam go dosłownie po drugiej stronie ulicy, żeby mi wymienili te analogi. Tylko że na dłuższą metę to jest takie rozwiązanie jak płatna subskrypcja na pady. >.>

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.11.2022 o 11:47, bobi_88 napisał:

 uszkodzonego potraktowałem WD-40 i o dziwo zaczął działać normalnie :yao: Narazie 3 miesiace bez problemu.

 

U mnie tez pomogło na gałkę xD dzisiaj wyciągnąłem troche kocich kłaków ze środka, spryskałem izopropanolem, jak wyschło to wd 40 i gałka nie driftuje na razie. Czarnego nie będę rozkręcał jeszcze bo drift jest tylko sporadyczny i minimalny.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Będę musiał pokombinować w takim razie bo tak jak pisałem w sackboya grać się nie da :gayos:

wyczyściłem i w Tekkenie lepiej ale Sacboy dalej w kratkę raz działa raz nie. Nie wiem czy tam są te R2 L2 z poziomem nacisku i coś się tu porąbało.

Nie wiem czy z gumkami nie kupię od razu taśmy od przycisków na wymianę 

Edytowane przez BRY@N
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.