Skocz do zawartości

The Last Guardian


czarek250885

Rekomendowane odpowiedzi

https://youtu.be/xF3fED8EXl4

 

Wersja na PS3. Jeden z pierwszych trailerów. xDDDDD Jak to wygląda...

 

 

43705874.jpg

 

Nie masz racji. Pierwsza zapowiedź to był target render, potem pierwsza zapowiedź na silniku byla na E3 2009 i to już na PS3.

 

Ja rozumiem zachwyty i sam jestem bardzo nakręcony ale nie zakłamujcie rzeczywistości, ze gra nie wyszła wcześniej bo PS3 było za słabe. Chyba nie pamiętacie do końca jak na PS3 gry potrafiły wyglądać. Oni po prostu od dobrych 3 lat nie mogli tego wydać na PS3, wiec musieli całość na PS4 przepisać. Podejrzewam, ze dzięki temu oświetlenie i AI Trico na tym zyskało.

 

Ale starajcie sie być choć trochę obiektywni w tych zachwytach.

Odnośnik do komentarza

Jaskinia z wodą 

zirytowała mnie dziś gra mocno bo (pipi) triko za nic nie chciał zanurkować w tunel, nurkował tylko po to żeby się wynurzyć w tym samym miejscu. Poszperałem w necie bo po pół godziny prób nerwy zaczęły puszczać i okazało się że to jakiś bug, wystarczy wczytać ostatni checkpoint i już robi to co ma zrobić.

 

Odnośnik do komentarza

 

Nie masz racji. Pierwsza zapowiedź to był target render, potem pierwsza zapowiedź na silniku byla na E3 2009 i to już na PS3.

 

Ja rozumiem zachwyty i sam jestem bardzo nakręcony ale nie zakłamujcie rzeczywistości, ze gra nie wyszła wcześniej bo PS3 było za słabe. Chyba nie pamiętacie do końca jak na PS3 gry potrafiły wyglądać. Oni po prostu od dobrych 3 lat nie mogli tego wydać na PS3, wiec musieli całość na PS4 przepisać. Podejrzewam, ze dzięki temu oświetlenie i AI Trico na tym zyskało.

 

Ale starajcie sie być choć trochę obiektywni w tych zachwytach.

 

Ok mój błąd. Tutaj wersja z 2009 roku.

Wygląda lepiej, dużo lepiej, ale nadal daleko do poziomu PS4. W sumie chyba dobrze że gra wyszła na PS4 bo zyskało na tym oświetlenie (tak jak wspomniałeś), jakość tekstur, aliasing itd.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Jaskinia z wodą 

zirytowała mnie dziś gra mocno bo (pipi) triko za nic nie chciał zanurkować w tunel, nurkował tylko po to żeby się wynurzyć w tym samym miejscu. Poszperałem w necie bo po pół godziny prób nerwy zaczęły puszczać i okazało się że to jakiś bug, wystarczy wczytać ostatni checkpoint i już robi to co ma zrobić.

 

Ktos tu w temacie chyba na to narzekał, ja nie mialem tego problemu, za drugim razem normalnie przeplynal.

Odnośnik do komentarza

No ja byłem tak zirytowany, że wyłączyłem grę i odpaliłem Rocket League. Przy następnym odpaleniu już było ok, więc chyba faktycznie jakiś bug.

 

Skończyłem przed chwilą, świetna historia jak i cała gra, szkoda że posiada trochę problemów ze sterowaniem, kamerą i reakcją Trico na to co chcemy zrobić. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Nie no pewnie, rozumiem doskonale i przez większość gry jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie. Chodzi o to, że są takie momenty kiedy przy dwudziestej próbie zmuszenia go do przeskoczenia/przepłynięcia/wskoczenia zaczynasz się zastanawiać czy jednak nie trzeba czegoś innego zrobić. 

Odnośnik do komentarza

 

Jaskinia z wodą 

zirytowała mnie dziś gra mocno bo (pipi) triko za nic nie chciał zanurkować w tunel, nurkował tylko po to żeby się wynurzyć w tym samym miejscu. Poszperałem w necie bo po pół godziny prób nerwy zaczęły puszczać i okazało się że to jakiś bug, wystarczy wczytać ostatni checkpoint i już robi to co ma zrobić.

 

Ktos tu w temacie chyba na to narzekał, ja nie mialem tego problemu, za drugim razem normalnie przeplynal.

 

Też miałem drobny kłopot w tym momencie, ale...

 

zauważyłem drobną przypadłość. Jeżeli trzymamy się Trico głowy lub tułowia, to Trico nie wejdzie do tunelu. Wystarczy chwycić się w ostatnim momencie jego nurkowania OGONA i wtedy bez problemu Trico przepływa. :) W drugiej jaskini zrobiłem tak samo i od razu Trico popłynął razem ze mną.

 

No i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza

W mojej wypowiedzi (do której się odniosłeś) nie chodziło o ocenę produktu, tylko o podejście do klienta przez wydawcę w tym konkretnym wypadku.

Twoim zdaniem gra jest mniej warta i powinna być wyceniona niżej niż inne gry? Z jakiego kurde powodu? Normalna singlowa gra, na ponad 10h i nagle już powinna kosztować mniej? Nonsens.

Odnośnik do komentarza

Reakcja Trico raczej do niecierpliwych nie należy ale zastosowany feeling spisał się wzorowo bo jakie zwierze reaguje przy każdej pierwszej wydanej komendzie i za każdym razem ? A tak Trico nie jest bezduszny i posiada osobowość ;)

 

Jak dla mnie brzmi jak niedopracowane AI, moge zrozumiec niechec psiaka do zrobienia czegos przy wydawaniu komend zanim dojdzie do zblizenia sie dwoch istot, taki zabieg brzmi nawet spoko, ale jak juz jestescie ziomeczkami i pies nie chce gdzies wskoczyc albo wykonuje zupelnie inna czynnosc zaraz po wydaniu komendy (czyli komenda zostaje zarejestrowana, a pies skacze gdzies do poprzedniego rejonu 20 razy), no to dla mnie to jest glupie AI a nie jakas dusza i osobowosc.

Odnośnik do komentarza
ale jak juz jestescie ziomeczkami i pies nie chce gdzies wskoczyc albo wykonuje zupelnie inna czynnosc zaraz po wydaniu komendy (czyli komenda zostaje zarejestrowana, a pies skacze gdzies do poprzedniego rejonu np), no to dla mnie to jest glupie AI a nie jakas dusza i osobowosc

 

kopia już do mnie przyszła i czeka w kolejce na ukończenie nowego Deusa. Bansai ograłeś? pieseł ma tak do samego końca gry? jak tak to trochę beka

Edytowane przez nobody
Odnośnik do komentarza

Czytam recenzje, ten temat (choc wiecej o grafie sie dowiaduje niz o grze), ogladam filmiki i ciagle mysle czy nie kupic, ale wstrzymam sie do wysypu uzywek raczej, sotc bylo genialne ale ico do mnie nie trafilo, a ta gra jest raczej blizej ico niz sotc.

 

Czy tak do konca gry nie ma, no to z oczywistych powodow nie wiem, ale na pewno tak jest po tym jak juz jestescie 'hunky-dory', sporo osob na to narzeka i miedzy innymi przez to sa slabsze oceny, wiele osob potrafi pojac koncept niezaleznosci psiaka, jednak kiedy 20 razy probujesz mu cos pokazac bez skutku no to u wielu osob cierpliwosc juz wysiada.

 

btw. jak chcecie sie posmiac to polecam [ponoc jakis spoiler no to w spoiler]:

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No dlatego tego aspektu ostatecznie nie ocenie dopoki nie przejde gierki, na razie moge jedynie powiedziec jak to widze na podstawie niektorych postow, no chyba ze dyskusja jest juz niedozwolona dopoki sie w cos nie gralo. A ten filmik to bardziej w humor idzie niz w obiektywną reprezentacje gry, i tak go raczej radze traktowac.

 

Lepiej byłoby chyba to dać w spoiler ale sie uśmiałem koleś miał niezły hc i sporo niewygodnych sytuacji mi akurat Trico aż tak nie fiksował

 

Ja sie prawie obsmarkalem ze smiechu finiszem akcji ktora sie zaczela w 6 minucie.

Odnośnik do komentarza

yyyyyy no właśnie zależy czy nagrania tego typu są z wcześniejszych, czy także późniejszych etapów. i tu warto byłby mieć potwierdzenie od kogoś kto ograł

 

Fragmenty w filmiku pochodzą mniej więcej z  całej gry, nie ma jedynie ostatnich etapów i samego zakończenia. Lepiej nie oglądać przed zagraniem. Same pokazanie miejsc z gry, w której fabuła to prosta historia jest spoilerem, a poza tym jest tam też kilka ważnych scen.

Odnośnik do komentarza

Czytam recenzje, ten temat (choc wiecej o grafie sie dowiaduje niz o grze), ogladam filmiki i ciagle mysle czy nie kupic, ale wstrzymam sie do wysypu uzywek raczej, sotc bylo genialne ale ico do mnie nie trafilo, a ta gra jest raczej blizej ico niz sotc.

 

Czy tak do konca gry nie ma, no to z oczywistych powodow nie wiem, ale na pewno tak jest po tym jak juz jestescie 'hunky-dory', sporo osob na to narzeka i miedzy innymi przez to sa slabsze oceny, wiele osob potrafi pojac koncept niezaleznosci psiaka, jednak kiedy 20 razy probujesz mu cos pokazac bez skutku no to u wielu osob cierpliwosc juz wysiada.

 

btw. jak chcecie sie posmiac to polecam [ponoc jakis spoiler no to w spoiler]:

 

 

Bansai ty ogrywałeś na premierę m.in. Divison czy Mafię 3 dobrze się przy tym bawiąc, a zastanawiasz się nad takim nietuzinkowym i oryginalnym sztosem, szukając na siłę narzekań jakiś galów anonimów w necie. No trochę mi smutno :(

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...