Skocz do zawartości

The Last Guardian


czarek250885

Rekomendowane odpowiedzi

No to te minusy były w większym (kamera) lub mniejszym (głupta konia i Ico) stopniu w jego poprzednich grach.

 

No ja to ja mam inny gust bo dla mnie ilość patentów w tlg to znacznie więcej niż w ico czy nawet sotc. W sumie Ueda zmiksował ico oraz sotc i wyszło tlg.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

@mattaman

to prawda. z tym że gameplay nadal się broni staroszkolnym podejście do eksploracji i puzzli, oraz pacingiem (przeciwnicy raz na 15-20 min., pierwsze 2h pozbawione walk). kamera to nie taki duży problem, dzięki klawiszowi automatycznie ustawiającym ją na trico. sterowanie to kwestia zmian nawyków. Ueda po prostu kolejny raz wychodzi z założenia, że 10-12-letni chłopcy mają upośledzoną motorykę i każdorazowo potykają się o więcej niż 0.5 metrowy kamień. jedyne co czasem smuci to framerate na zwykłym ps4. użytkownicy PRO, w natywnym 1080p nie odczują tego problemu. 

 

btw jest już podobno pacz poprawiający kamerę, oraz nieznacznie fpsy

Edytowane przez nobody
Odnośnik do komentarza

Walić efpeesy i problemy z kamerą. Gdyby Trico był troszkę bardziej kumaty to 10/10, bo niestety przez jego fanaberie i różne dziwne odpały dopada mnie frustracja czasami. Daleko w grze nie jestem bo niestety przed świętami czas tak średnio pozwala, ale coś czuję, że na jednym przejściu przygoda z tym tytułem się u mnie nie skończy.

 

Aha, gram na upośledzonej PS4

Odnośnik do komentarza

zaciąłem się na dobre w pomieszczeniu z kołem od wózka, które pcham na podjazd i przesuwam w bok obok kraty. zawsze upada pionowo. wcześniej założyłem kocioł na łańcuch, by Trico go złapał i podniósł mi kratę. przesuwam go pod nią, wołam, ten w nią wali głową, albo chwyta za kocioł, ale nigdy nie jestem w stanie zrobić z niej podpórki. ;/ mieliście tak kiedyś? 

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że gierka ograna i co chwilę miałeś spadki do 15-20 ks?

i nie, ta gra nie sprzedaje się super bo zgubi czasami klatki, tylko dlatego że nie ma strzelania, emo-hipsterskiego trailera z dubstepem i wypas multi z mikro płatnościami. Co do sprzedaży to mam nadzieję że nie sowoduje że sony zacznie wszędzie dawać powyższe rakoelementy.

Ps czy mi się dobrze wydaje ale czy TLG największe baty zbiera od tych co nie grali oraz 15-20 letnich jotuberów growych, którze nie kumają czaczy?

Z tego tematu z osób które to skończyły to albo zachwyty alb teksty, że bardzo dobra gierka, coś tam gubiła klatki na zwykłej PS4 (na Pro jest mega) ale bez przesady więc jaka jest prawda? xD

Prawda jest taka ze to gra na ps2 z poprawiona grafika. Nudne i monotonne te same zadania, pierwsze 8 godzin to jest ten sam schemat. Wdrap sie w uposledzony nieintuicyjny sposob na rosomaka, szukaj pol goodziny opcji przejscia dalej ktorego nie jestes pewien bo jak cos zauwazysz i kuna nie zareaguje za 5 minut bo takie jest opoznienie w jego reakcji to nie wiesz czy to pies nie zalapal czy jednak tam wskoczyc nie mozna. Spadek przy wiekszych skokach na zwyklym ps4 do 3 kkatek na sekunde. Grafika jak na ps3, choc to akurat tutaj nie najwazniejsze. To jest najbardziej irytujaca gra tej generacji, trzeba byc niezlym masochista zeby poswiecic jej 20 godzin.Stracilem jakies 15 minut w tym poziomie gdzie ten debilny tapir nie podnosil bramy jak trzeba i nie moglem jej zablokowac zeby przejsc dalej. Prawda jest taka ze ta gra bylaby krotsza o polowe gdyby bylo sprawne wykonywanie rozkazow , fizyka i praca kamery. Wiekszosc czasu sie traci na pier.dolach ktore w 2016 roku nie powinny miec w grach miejsca. Te last guardian to jest policzek wymierzony w gracza, wysmianie graczy ktorzy na to czekali. A fabula? Je.bany wytatuowany apacz karmi drewnianymi beczkami swoje zwierzatko, nikt nic nie wie , nikt nic nie widzial. To miala byc gra k przyjazni czlowieka z bestia? Buahaha to juz dwa razy bardziej sie zzylem przez 6 godzin z robokopem w titanfall 2. To jest zenada i nie wiem jak mozna ta gre wogole bronic, taka gra to moglaby wyjsc w 2006 roku ale ie 2016 gdzie gracze oczekuja chocby podstawowych standardow spelnianych na chwile obecna. Wezcie to dziadostwo sprzedajcie lepiej i fajnala kupcie. Fantastyczny system walki, swietna grafika, otwarty swiat. Rpg 2017 roku a nie jakies popluczyny wydane bo trzeba. Wstydzilbym sie na miejscu tworcow ico i collosusa tak sie zblaznic.

 

Gra oczywiscie ma tez zalety, fajnie wygladaja skoki trico na te platformy.

  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

I te argumenty ze ludziom sie nie podoba dlatego bo sa januszami i nie doceniaja kunsztu. Kon by sie usmial. Za grosz ambicji w tej grze.

 

To nie era psxa zeby czekac 30 sekund czy kon zalapie polecenie albo drugie 30 czy wykona skok.

 

Ty akurat baloneze powinienes to doskonale rozumiec, bierzesz auta nowe bo sa unowoczesniane, ida z duchem standardow aktualnych i technologii a jarasz sie takim szajsem. Nielogiczne, to tak jakbys mial tego swojego hyundaia z rozwiazaniami rodem z audi 80 z manulanymi szybami i bez klimatyzacji. To dokladnie to samo.

Odnośnik do komentarza

Najpierw 25 minut nie chcial mnie gdzies podrzucic. Wylaczylem konsole. Ale dalem druga szanse, bo jednak te skoki, czuc moc tej bestii, no to jest zrobione fantastycznie. Ale jak wpadlem w jakas klatke , zaczalem w niej nakur.wiac jak chomik, a ruchy klatki byly nieadekwatne do praw fizyki po 20 minutach , usunalem z konsoli. Nie wiem byc moze mam za slaba psyche, ale ja jednak gram dla lrzyjemnosci a nie zeby sie wkur.wiac. Liczylem na ambitna epicka historie, ale gra ma tyle wad ze noc jej nie ratuje.

Oj widzę że jednak tlg bardzo pochlonął kanabisa bo psychotropów nie wziął i z prywatą wyskakuje.

To może zagramy w statki, no to strzelam: A6 C7 wesołych świąt i wyłącz już tego strażnika bo depresja ci wróci.

Jaka prywata? Dalem ci dobre porownanie z autem ze last guardian to takie nowe auto z rozwiazaniami sprzed 15 lat. Zbyt glupi jestes zeby to wylapac i juz cos nadinterpretujesz? Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

 

W końcu Trico pociągnie odpowiednio mocno za ten kociołek i krata się podniesie wyżej.

 

to jest akurat największa wada gierki. czasem nie wiesz czy robisz coś dobrze, czy zwierzak jeszcze nie ogarnął. widzę że kanabis też się wku,rwiał w tym samym miejscu xd 

 

Dużo ludzi mówi aby wczytać checkpoint. Po tym od razu Trico robi to co trzeba. 

Odnośnik do komentarza

No tak , ktos oczekiwal przyjemnej historii i gry. Jak on mogl gupek jeden.

Jesli strona techniczna gry psuje WSZYSTKO to jednak jest powod do przejecia sie.

A jesli mialem cierpliwosc do splatynowania bloodborne a tutaj wymieklem to jednak o czyms swiadczy.

Tyle ze bloodborne bylo pozbawione technicznych bledow i kazda irytacja bula spowodowana soba a nie bledami w grze jak last guardian . Taka drobna roznica. Mocne 6/10.

 

No gre ratuje to ze piesek tak uroczo wsadzi glowe i wyjac nie moze.

 

Gralem w demo world of final fantasy. Maly chocobo sie przewrocil biedaczek to bylo takie slodkie. Daje 9/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po ICO i SotC spodziewałeś się jakieś megaturbo kosmicznej fabuły? Przecież poprzedniczki cechowała cholernie oszczędna narracja, juz 9 lat temu można było śmiało założyć, że tutaj będzie tak samo.

 

Co do gameplayu to nie będę się kłócić, bo gusta są różne i to, że akurat Ci nie siadła gierka pod tym względem to niczyja wina. Po prostu pozycja nie jest dla Ciebie, zawiodłeś się i kumam to. Ja z kolei od początku czułem że to będzie kolejna gra Team ICO, a te są mocno specyficzne i ich formuła do mnie - i jak widać w temacie do wielu innych - trafia. Nie trzeba się od razu spinać jak prawiczek w burdelu i wojować szabelką sarkazmu i ironii (dosyć kiepskich swoją drogą)

Edytowane przez Bzduras
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...