Skocz do zawartości

Mirror's Edge Catalyst


Kre3k

Rekomendowane odpowiedzi

Ja muszę zgodzić się z wrogiem. Akurat celu tej grze nie brakuje. W wersji ea access ani przez chwilę nie byłem "zagubiony". Kończyłem misje główna a tu npc poboczną daje i tak w kółko.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Oj, niedobrze. Liczyłem bardzo na ME, kocham pierwsza cześć najszczersza miłością, ale beta ku mojemu dużemu rozczarowaniu mnie zemdliła. Nie mogłem się zmusić by ja skończyć. Graficznie mnie zawiodła, bo choć była pewna oczywista do przewidzenia sterylność, to tak dużo paskudnych modeli i tekstur otoczenia jak tam zastałem, się nie spodziewałem. Poruszanie się wyszło swietnie, ale na początku bety Faith i tak prawie nic nie potrafiła, wiec nagrać się zbytnio nie było mi dane.

 

Teraz oceny są średnie, zwiastujące średniaka.

 

To ostatnia cześć Mirror's Edge. Możemy się pożegnać z tym IP.

Odnośnik do komentarza

Niczego innego się nie spodziewałem. Jedynka to małe dzieło sztuki. Słowo 'małe' ma tu kluczowe znaczenie. Liczy się jakość a nie ilość (no chyba że ktoś potrafi inaczej, DICE niestety nie potrafi). Gra jest krótka ale chcę się grać w nią jeszcze i jeszcze. Dwójka... pograłem trochę w betę. 20min i miałem serdecznie dość. Pewnie kupię ale... później. Srogo się zawiodłem. A wystarczyło zrobić coś a'la pierwsza część. Na hooj wciskać wszędzie sandboksy od których ostatnio idzie się zrzygać? No i ten system rozwoju postaci... Say whaaaat nyga?! Grafika to też dziwna sprawa... Wolałbym ostre jak zyleta tekstury niż nayebane efektów: blurów, abberacji i innych takich świecących jak psu jajca patentów. Jedynka to potrafiła dobrze zrobić. DICE się zeszmacil nieźle. Oby B1 wypadł lepiej. Ostatnia szansa dla nich ode mne. :lapka:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupilem - pogralem dzisiaj z 2 h i poki co jest naprawde okej. Duzo osob narzekalo na rozwoj postaci, a przeciez Feith od poczatku umie sporo - otwarty swiat, a przeciez misje kuriera przeplataja sie z fabularnymi, symulator biegania ? ale za to jaki symulator! Do mnie miasto szkla przemawia, futurystyczny klimat nie odbiega od tego z 1dynki, do tego gra sie bardzo przyjemnie! Nie zaluje.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Szybkie techniczne pytanie - gra ma chodzic w 60fpsach na konsolach ?

Nie.

a jednak dali rade obnizajac rozdzielczosc. jestem pod koniec i totalnie nie rozumiem narzekan fanow. Jasne, na sile mozna sie przyczepic o misje podobne do Assasina, ale tutaj wszytsko jest o wiele przyjemniejsze. Bieganie po Mieście Szkła i eksplorowanie go jest przyjemne, skakanie po dachach, czasowki, poczucie pedu - graficznie tez bylo troche czepialstwa, jakby niektorzy nigdy w jedynke nie grali, a przeciez iluminacja, efekty cząsteczkowe, animacje postaci,stylistyka - tutaj wszystko zostalo po staremu! Dla mnie naprawde kawal porzadnej giery, fani jedynki zdecydowanie powinni sprawdzic !

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Wreszcie moge sie wypowiedziec na temat tej gry, a jest to.... jak dotad najbardziej niedoceniona gra tej generacji.

Chyba nie musze wam nawet mowic, ze kilmat tej gry to jak pizza u wlocha, gdy do tej pory stolowales sie tylko mrozonkami z auchana. Fakt, ze grafika nie robi nic nie znaczy w obliczu tej futurystycznej architektury, tych oswietlen w nocy i korpo ludzikow robiacych sobie imprezki gdzies na tarasch( nie ma do nich dostepu, obserwujemy tylko ciemne postaci).

Boze i te misje :fsg: wlasnie na to liczylem, ze bedzie wiecej kombinowania z szukaniem przejscia, pokonywaniem przeszkod a'la ostatnia misja w ME. Sprobujcie sobie hackowac wieze, to zrozumiecie jak swietna sprawa to jest. Do tego calkiem wymagajace czasowki( zazwyczaj trzeba pokonac tor bezblednie bo w przedziale czasowym miescimy sie na zyletke).

Fabula jak to ME, ale fun plynacy z zabawy jest przedni, generalnei misje( glowne+ poboczne) dziela sie na te w ktorych liczy sie tempo i refleks, czyste czasowki albo kombinowanie ze wspinaczka. Super.

Czuje, ze jedynym misunem ktory swiadczylby o porazce tej czesci wzgledem pierwszej jest jedynie open world ale az tak bardzo to nie przeszkadza, zreszta reneczenci dzisiaj sami nie wiedza czuego chca.

Wezcie i zagrajcie, po pierwszych dwoch godzinkach gra wciaga i nie chce puscic i ZDECYDOWANIE moglo byc o wiele gorzej, jak dla mnie 7+ moze 8/10

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Właśnie ukończyłem z racji że mam cebulowy miesiąc w EA access i muszę przynać że gra ma w sobie to coś głównie ze względu na design Miasta Szkła, minimalistyczną muzykę oraz oczywiście parkour. Nie jest to już takie objawienie jak 1sza część ale myślę że warto dać temu tytułowi szanse pobieważ gra trzyma 60k/s i nie dłuży się specjalnie:) Fabuła wg mnie stała na przyzwoitym poziomie nie jest to rozczarowanie jak Watch Dogs, postacie są ciekawie nakreślone:

 

Noah wypada całkiem przekonwyjąco w roli mentora Faith, dalej Plastic czyli hakerka która zaszyta gdzieś w kryjówce zdalnie pomaga naszej bohaterce, Dogen którego interesuje czysty zysk taki typowy mobster ale w końcówce w czasie kłótni świetnie motywuje Faith: "What else you got!?" Tylko Ikar wypada imo przeciętnie, początkowo wydaje się że odegra jakąś bardziej znaczącą rolę i będzie wyzwaniem dla Faith ale okazuje się być tylko jej sidekickiem

 

ponadto

 

Fajna jest ostatnia misja gdzie wspinamy się na szczyt, widoki z góry i efekt tłuczonego szkła niczego sobie!

 

Dla mnie bardzo mocne 8/10

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Hejeczka.

Potrzebuje rady, gierka jest w promocji w sklepiku sony za 42 zł mimo kilku gier w kolejce i na półce chyba ją kupię ale mam kilka pytań:

1) czy jak zakochałem się w klimacie 1 części tutaj też to coś poczuję czy zje bali dokumentnie?

2) czy muza choć trochę równa do geniuszu z pierwowzoru?

3) ile trwa przejście gry?

4) czy są jakieś ciekawe misje poboczne czy jedynie sama kurierka?

5) czy większość czasu gramy w dzień czy w nocy?

6) jak poziom trudności względem jedynki?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...