Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Grzyb, wrzuc screeny jak ostatnio dla tych co nie maja fb.

 

 

Ktoś odkrył biznes na odzież patriotyczną dla patoli, a ktoś inny odkrywa, że retro się sprzedaje.
Konsole z kilkoma rdzeniami i gierki z grafą jak ze SNESa?
Nintendo wydaje miniNESa z tylko 30-stoma grami, a preordery już dawno zamówione?
Chyba zrobiła się jakaś moda na retro, ale nie tylko w Polsce. U nas zaczęło się od Pixela, a ten sporo namieszał, przez co i w CDA i w PE mamy kilka stron więcej nt. "retro".
A teraz jeszcze pojawi się kolejne pisemko dla starych koni. Niby print umarł, ale to jednak stare konie, takie jak ja, czy Mejm, lubią czytać o gierkach i jednocześnie zaciągać się farbą drukarską.
Gówniarze mają swojego jutuba. Coś czuję, że ten magazyn raczej się przyjmie - wszak Pixel adresowany jest dla graczy wychowanych na zx spextrum, commadore, amiga...
A mi brakuje czegoś dla "Retrokonsolowca". Miałem podróbkę Atari 2600, miałem podróbkę NESa, miałem PSXa (i kilka innych konsol, które mam wpisane w sygnaturę) i chętnie poczytałbym coś nostalgicznego o tych sprzętach.
Pixela zaprzestaję zbierać na dwudziestym numerze, a ten nowy periodyk - zobaczymy, może się przyjmie.

 

Wszystko pieknie, wszystko ladnie ale kto w tym pismie mialby pisywac o nesie i psxie jak kadra wychowana jest w 99% na pc, amiga, commodore, atari. Czyli tym co juz pokryl Pixel. Dlatego wlasnie w tym ich obecnym skladzie (a zaloze sie ze bedzie to ta sama redakcja co cda) zupelnie nie widze pisania o retro z dusza. Pixel i PE maja te zalete, ze osoby w retro siedzialy osobiscie. Jak Dzujo czy Roger pisza o gierkach na pegaza to wiesz, ze spisuja swoje doswiadczenia bo tam byli. Z cda tego nie wdzie, po prostu bedzie to rzemieslnicza i solidna (bo dbania o tekst pisany odmowic im nie mozna) robota. Ot ktos poczyta sobie materialy z neta o nesie a potem przeredaguje to po swojemu do pisma.

 

Juz kiedys bawili sie w pismo konsolowe (wyszedl 1 numer), potem byl PlayBox i zdech po 5-7 numerach wiec jest "szansa", ze i tutaj moze nie wypalic bo wiekszosc starych koni zgarnal z rynku Pixel.

Odnośnik do komentarza

Jaki ból? :) Wieją chu.jem, stwierdzam fakty. Moim zdaniem to trwa tak długo na rynku, bo stoi za nimi bogaty szkopski koncern i za parę złotych, jak Ktoś gra na blaszakach można kupić nawet niezłe gry. Sprzedawałoby się tak samo dobrze, jakby przy utrzymaniu stałej ceny pakowali w folię tylko płytę z grą.

Odnośnik do komentarza

Grzyb, wrzuc screeny jak ostatnio dla tych co nie maja fb.

No właśnie, powinieneś założyć se konto, nawet dla tych profili jak grupa Pixela, czy Polaki Biedaki Cebulaki.

Wrzuciłem foty w linku:

http://www.grzybiarz.2ap.pl/mejmzalozsekonto/

W sumie nic szczególnego, ale gość odpisuje na każde narzekanie.

Jest tego więcej, ale 5 screenów wystarczy, by zobaczyć słabą psychikę Jurka.

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jaki ból? :) Wieją chu.jem, stwierdzam fakty. Moim zdaniem to trwa tak długo na rynku, bo stoi za nimi bogaty szkopski koncern i za parę złotych, jak Ktoś gra na blaszakach można kupić nawet niezłe gry. Sprzedawałoby się tak samo dobrze, jakby przy utrzymaniu stałej ceny pakowali w folię tylko płytę z grą.

 

No to z czym masz problem? Ze wydawca jest niemiec a nie polaczek biedaczek drukujacy pismo w podziemiu na papierze z odzysku? Zawsze jak ktos wspomni "cda" wpadasz z bulem doopska i piszesz to samo za kazdym razem, ze wieje ch.ujem itd. Nigdy nie napiszesz nic o zawartosci. Ale to mozna jeszcze zrozumiec bo pewnie nie kupujesz pisma. Serio juz wiemy ze nienawidzisz cda z jakiegos tam znanego tylko tobie powodu, ale jak chlop pod 30 pisze "hehe gazetka hehe dodawana do plytek cd hehe wieje ch/ujem hehe takie fakty hehe" za kazdym razem kiedy wspomniany jest magazyn to moze to swiadczyc tylko o jakiejs ciezkiej traumie.

 

Wiejesz ch.ujem, stwiedzam fakty.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

A mi brakuje czegoś dla "Retrokonsolowca". Miałem podróbkę Atari 2600, miałem podróbkę NESa, miałem PSXa (i kilka innych konsol, które mam wpisane w sygnaturę) i chętnie poczytałbym coś nostalgicznego o tych sprzętach.

Wszystko pieknie, wszystko ladnie ale kto w tym pismie mialby pisywac o nesie i psxie jak kadra wychowana jest w 99% na pc, amiga, commodore, atari. Czyli tym co juz pokryl Pixel.

 

Ja gram od dawna na kąsolach, Ty chyba też, Aux i Insane również. Dawajcie zakładamy jakąś retro gazetkę. Pomysł się wrzuci na polakpotrafi.pl, może chociaż forumowicze by to kupili.

A gdyby nie było o czym pisać, wklejałoby się śmieszne posty z WKP.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam, w 1998 albo 1999 kiedy byłem w liceum, już wtedy uważalismy, że CDA kupuje się tylko dla gier. Sam kupiłem 3 numery dla Fallout 1 i 2 oraz F/A-18 Hornet 3.0. Ale to było dawno temu i w porównaniu do istniejących na rynku SS czy Gamblera różnica była wyczuwalna. Młodsi gracze pewnie powtarzają te formułki za starszymi.

Odnośnik do komentarza

Niby CDA kupowało się tylko dla pełniaków (chociaż lepsze były w Playu - pamiętam jak dali Gothica, czy w Clicku - Fallouta 1 i 2). CDA zawsze dawało stare gry w tamtym okresie - pełniaki 2-4 letnie.

Zaskoczyli mnie jednak kiedyś przy BloodRayne, bo ta gra może miała z pół roku, czy rok i już wylądowała na dwóch płytach CD. Pamiętam, jak po obejrzeniu reklamy, pobiegłem do kiosku i zakupiłem numer:)

Podobało mi się u nich te 200 stron, gruba okładka, wielkie strony, trzy płyty CD, wypchane po brzegi: pełniakiem, demówkami, bonusami, kącikami.

A w środku recenzje, testy sprzętu - gdzie miałem poczytać o jakichś monitorach, czy myszkach, jak Internet w 2000 roku raczkował ("witam na mojej stronie domowej" - tak wygląda większość stron amatorskich).

Później coś je.bło i u mnie i u nich - przestałem grać, a nagle dowiaduję się, że CDA jest pismem multiplatformowym. Chyba wtedy wiele pism upadło, nawet ja przestałem grać i czytać gazetki.

Dzisiaj CDA kupuję bo... lubię czytać i jara mnie wąchanie tej farby drukarskiej, chociaż druk w PE pachnie lepiej, ale chyba najlepiej w Pixelu :) Dobra, to zdanie napisałem trochę żartem, więc nie życzę sobie wklejania do rodzyn, okay?

Kupuję nie zawsze, ale jednak. Kupię, przejrzę, coś tam przeczytam, odpalę Action Maga z CD - bardziej z przyzwyczajenia i odkładam na półkę.

Kiedyś czytałem te wszystkie kąciki, do niektórych nawet pisałem, jarałem się bonusami, śmiesznymi animacjami we flashu, ogrywałem demka. Dzisiaj te płyty są bez sensu - gra i tak steamowa/uplay, nie ma bonusów, z kącików został tylko Action Mag na PDF, dem nikt nie robi, bo się nie opyla. Mogliby zrezygnować z płyty i wrzucać kody steamowe do zafoliowanego magazynu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

CDA zawsze dawało stare gry w tamtym okresie - pełniaki 2-4 letnie.

 

Kurczę człowieku kiedyś tak sie na to nie patrzyło chyba, dla mnie 5 letnia gra i tak była nowa bo mój komp więcej by nie uciągnął i myśle, że 90% ludzi kupujących CDA miały raczej słabe konfigi więc musieli jakoś to równoważyć.

W '99 to ja jeszcze grałem na PlayStation i nie miałem komputera.

 

xD

Odnośnik do komentarza

NO to chyba bluber Twój komp, ale jak w 2001 dostałem kompa z GeForce 2 MX 32MB, to nie bardzo chciałem grać w Virtua Figter z 1996, którego dali w 2001:

vfpc_shot1.jpg

Albo miałem trochę archiwalnych numerów od kumpla i tam jednym z pełniaków była taka bijatyka z '96 roku a dali ją w '99:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=27142

Teraz może nie widać w grach tej różnicy między tytułem z 2011, a 2016, ale między np. '96, a 2001 różnicę są ogromne.

Zresztą ja na 33 megahercowym PSXie miałem Tekken 3.

W ogóle takie czasy, że pożyczało się od kumpla płytki z CDA, bo nie było zbytnio w co grac :)

A dzisiaj tyle zabezpieczeń i klientów online, utrudnia zwykłe pożyczenie kumplowi.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dla mnie pelniaki w cda to byl tylko bonus ale nie do pisma tylko do zawartosci krazka. Fajnie, ze byly, czlowiek sobie mogl zagrac w fulla jakiejs tam gierki, ktora przeoczyl albo nie ukradl na gieldzie, ale dla mnie przede wszystkim liczyly sie dema. Czytalo sie zapowiedz/recenzje i za chwile odpalalo demko danego tytulu. Magia. Kocham dema i utyskuje, ze tylko promil sie ich obecnie ukazuje.

Odnośnik do komentarza

Teraz to inne czasy. Mozesz gre w ruchu na yt zobaczyc z komentarzem grającego.Czesto jest tez tak ze demo zniecheca bo nie poswiecisz mu dosc czasu. Mowa o czasach w miare wspolczesnych i dltego tez z nich zrezygnowano.

 

Kiedys inna bajka. Brak yt, a ty jako małolat bez kasy dostałes kilka dem i katowałes je czasem do upadłego.

 

Pamietam demo Residenta 2. 10 min czasu. Mysle, ze łacznie z 10 h w to grałem :) i ten cholerny speedrun by jak najdalej dojsc, jeszcze jeden pokój.

Odnośnik do komentarza

"Nienawidzisz cda" :D Widzę, że mamy do czynienia z fanbojem, więc wszelka merytoryczna dyskusja nie ma sensu. Odniosłem się do tego retro coś tam, za które mają się wziąć ludzie z tego pisemka. Masz klapki na oczach i nie potrafisz spojrzeć szerzej chłopcze. Niechęć do tego cda wynika chociażby z tego, że dzięki hajsowi bogatego koncernu, który za tym stoi (Bauer? Kiedyś sami to wydawali pod egidą Silver Shark chyba) wykończyli mnóstwo innych pism o grach. Nie wiem, od kiedy regularnie interesujesz się grami, ale pewnie nie pamiętasz chociażby tego epizodu, kiedy było porozumienie o niedawaniu do gazet pełniaków, a oni jedyni się wyłamali i mieli to w d. Kiedyś sporo grałem na blaszakach, ale tak od 2004r. nie jestem w stanie, bo nie sprawia mi to przyjemności. Oni zmienili profil na multiplatformowy i co z tego, jak nie potrafią się pozbyć typowych blacharskich przypadłości i niechęci do konsol sensu largo - granie na myszkach, nieumiejętność gry na padzie (lol), pier.dolenie o grafice i klatkach oraz od zawsze suche żarty. I sprawą oczywistą jest, że większość kupuje to dla pełniaków, a nie dla zawartości pisma.

 

Wydawca wyczuł koniunkturę na retro i próbuje wydać coś o retro. Jeśli to będzie prowadzone przez tych pseudo śmiesznych redaktorków, to dla mnie nie jest to atrakcyjne i w ogóle się nie grzeję z tego powodu, a uwielbiam czytać gazety, pisma itd. wszelakie. Były już jakieś Playboxy i inne wynalazki pozbawione duszy, które padały po paru miesiącach, bo bauer uznał, że sprzedaż jest chu.jowa. Może jakby dodali płytę z grami, sprzedaż byłaby lepsza :D To wiele tłumaczy.

Także sklej du.pę plastrami po tej mega eksplozji i czerp przyjemność z czytania cda i "smakowania" tych pełniaków. Nikt Ci nie broni, tylko nie zabraniaj innym wyrażać własnego zdania.

 

Tak jeszcze na koniec apropo tych dem - to, że dla większości te płyty były atrakcyjne, nie oznacza, że był także i dla mnie. Co więcej, jak wieeele lat temu łykałem prasę grową pasjami (również i cda!) to te płyty albo oddawałem "potrzebującym" albo wywalałem je do kibla, bo najważniejsze dla mnie było czytanie.

 

I tak na koniec - dla mnie najlepszym pismem był Świat Gier Komputerowych, który zarżnął koncern Egmont Polska.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Oni zmienili profil na multiplatformowy i co z tego, jak nie potrafią się pozbyć typowych blacharskich przypadłości i niechęci do konsol sensu largo - granie na myszkach, nieumiejętność gry na padzie (lol), pier.dolenie o grafice i klatkach oraz od zawsze suche żarty. I sprawą oczywistą jest, że większość kupuje to dla pełniaków, a nie dla zawartości pisma.

To tak w CDA, a w Pixelu gość pisał, że grał w Wolfenstein New Order na... touchpadzie laptopa!

CDA i Pixel są tak naprawdę dla pececiarzy.

W Pixelu te wspominki gier z Amigi, czy wywiady z dziadkami dawnych firm developerskich(komputerowych) - to nie dla mnie.

W PlayStation Magazyn były ciekawe wywiady, pamiętam do dziś wywiad z Jasonem Rubinem z Naughty Dog à propos Crash Team Racing. I to oczekiwanie na CTR...

Może ten nowy Retro Magazyn będzie zawierał właśnie takie smaczki dla konsolowców?

ps. Insane, zmień ten nick może bez nawiasów, bo nie można Cie zacytować poprawnie:)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...