Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

14449828_1308666102517487_64461322917775
RETRO - nowe informacje!

Magazyn RETRO ma dokładnie 100 stron objętości.

I – pomijając strony „okładkowe” - zero reklam (*). A że na stronę wchodzi ok. 4-6 kilobajtów tekstu (specjalnie dobrany i nie za duży font), więc będzie co poczytać. Pooglądać też.

Lania wody nie przewidziano.

A oto jak wygląda przykładowa rozkładówka pisma. (Oczywiście to tylko fragment dużo większego tekstu).
Są też, oczywiście, i strony złożone z większą fantazją, ale te pokażę wam "następną razą" :).

Chcieliśmy jednak uzyskać layout łączący klimaty retro z czytelnością i przejrzystością stron.

(*) świadome zagranie wydawcy. Nie obiecuję, że tak będzie zawsze.


TEXT SMUGGLERA.

A TU LINK http://www.cdaction.pl/news-46835/retro--nowe-pismo-o-grach.html

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

RETRO- ekipa

To, że pismo jest tworzone (głównie) przez ekipę z CD-Action to chyba nie jest dla was już wielką niespodzianką. (Redaktorem prowadzącym jest – ehm – niejaki Smuggler). Ale mamy też zewnętrznych autorów tekstów publicystycznych, wśród których jest m.in. Marcin Kosman, autor książki „Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych”, a także dziennikarz growy.. W tym numerze opisze wam skomplikowany poród komputerowego Geralta, któy to rodził się lat omalże 10 i to aż 3 razy.

Do tego w roli felietonisty pojawi się Aleksy „Alex” Uchański, jedna z branżowych legend prasy growej.

Lecz to nie koniec niespodzianek. Jutro dowiecie się kto jeszcze maczał pióro w RETRO. I to będzie dla wielu bardzo przyjemna niespodzianka.

Odnośnik do komentarza

Szmugler i Wiedzmin - co za zaskoczenie. I niech zgadne, napisza o tym projekcje Chmielarza jeszcze w Metropolis z chyba 97 roku? Co za zaskoczenie.

 

Kupie pierwszy numer ale jak mam czytac o "retro" z lat 2000 to wole wyciagnac stare numery cda z piwnicy albo otworzyc pdfy starych rocznikow ktore dodawali na plyte.

 

 

 

RETRO- ekipa

To, że pismo jest tworzone (głównie) przez ekipę z CD-Action to chyba nie jest dla was już wielką niespodzianką. (Redaktorem prowadzącym jest – ehm – niejaki Smuggler).

Co za zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza

Moja opinia z innego forum:

Dla mnie to trochę o niczym. IMO kompendium to nie rozkminianie Wiedźmina 3 czy Uncharted 4. Kompendium, szczególnie pierwsze po wielu latach, powinno zawierać wiedzę przekrojową - jakąś historię gier w ogóle, powiedzmy rozwój jakiejś serii (powiedzmy ten Wiedźmin czy Forza albo choćby Fifa), typu gier, np. Fps, no ewentualnie jakichś trendów w tej, poprzedniej generacji. A nie opis jakiegoś triku graficznego w U4 czy opis mitów słowiańskich. Spoko, że macie taką analizę, ale to będzie nudne.

W dodatku cena w rzutce 39 zł za zwykłą wersję jakoś nie jest zachęcająca. IMO to zwykła cena za książkę. Tyle, albo mniej dałem za knigę Kosa o polskich grach, a dla chętnych do wsparcia to żadna zachęta.

Zastanawiałem się czy wesprzeć (nie czytałem wersji demo, ale cały opis już tak) i jakoś nie jestem przekonany.

Odnośnik do komentarza

Mi marka Neo nie robi. Do tego Mielu dziala odstreczajaco. Pamietam kompedia ze starych lat i byly to po prostu zbiory poradnikow/felietonow/tipsow, ktorych nie dalo sie znalesc w necie bo net nie istnial. A o retro to ja sie jeszcze naczytam bo wyjdzie przeciez Retro i mi przeredaguje informacje, ktore moge znalesc w necie. Bo net juz istnieje.

Odnośnik do komentarza

A jak to wygląda w przypadku nieudanej zbiórki i niewydania książki? Wpłacający mają zwrot kasy?

Swoją drogą, Smuggler napisał:

"RETRO news!

Oficjalną datę premiery RETRO i jego cenę ogłosimy 13.10. Stay tuned!"

Wcześniej była ankieta, ile może kosztować pisemko stustronicowe, bez reklam: 13 zeta, 10, czy mniej.

Odnośnik do komentarza

A jak to wygląda w przypadku nieudanej zbiórki i niewydania książki? Wpłacający mają zwrot kasy?

 

Kase sciąga ci dopiero po zakończeniu zbiórki i zebraniu wymaganego progu jeśli się nie uda to nikt nie dostaje nawet grosza.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

14695530_1322111404506290_52112149293513

Retro - wszystko już wiadomo!

Z wielką satysfakcją informuję, że pierwszy numer Retro trafi do kiosków 18.10. Dokładnie w dzień premiery CDA. Przypadek? Nie sądzę. Strzał w kolano? Ani trochę! Po prostu dostaniecie megapakiet, w skład którego wejdzie CDA 12/2016 z DVD i 3 pełnymi wersjami gier oraz pierwszy numer RETRO.

A wszystko razem kosztuje.. 16.99 zł. Krótko mówiąc – za 100 stron Retro zapłacicie cały 1 zł.

Jak wam się podoba taka cena i taki zestaw? 

A oto zawartość pisma

Magazyn Retro to 100 stron, z czego aż 96 zapełniamy tekstami (te brakujące 4 strony to po prostu okładki). Teksty zaś podzieliliśmy na:

###TEMAT NUMERU

Czas Zamieci (Blizzard – droga na szczyt)

*Początki ;*Warcraft I & II; * Diablo; *StarCraft; *Diablo II + LOD; *Warcraft III; *World of Warcraft; *Warcraft Adventures: LotC

###REPLAY – czyli ponownie gramy w:

Blade Runner

Duke Nukem 3D

American McGee’s Alice

The Settlers, The Settlers II

Mortal Kombat x 5

Dungeon Keeper

Baldur’s Gate

Pokémon Trading Card Game

Gothic

Jagged Alliance 2

Tony Hawk’s Pro Skater (seria)

Star Wars: TIE Fighter

Final Fantasy I-VI

Silent Hill 2

Wings!

####PUB(licystyka)

Bajtek - jedyny taki - obszerna historia Bajtka. Spory tekst (mego autorstwa zresztą), dużo sentymentu w nim - ale także porcja rozmaitych wtop i wpadek redakcji. Miłość tak, ale nie ślepa!

Felietony rozmaite, naszej starej gwardii głównie acz nie tylko:

*Tęskniłem za tobą, Willy; *Retro-vintage-oldskul; *Co się kryje w pudle?; *Rejs w beczce po ogórkach; *Czy pamiętasz "stare, dobre czasy"?; *Tylko koni żal; *Nie tęsknię za dawnymi czasami; *Nostalgia to dobre imię dla dziewczynki.

Plan 9 z Polski – coś o twórcach Franko, samym Franko i innych grach tego dziwnego developera o dumnej nazwie World Software. Wiecie, że na jednym screenshocie z ich gry Doman znaleźliśmy 6 błędów interpunkcyjnych (w tym jeden podwójny, combo!) i jednego ortografa? I był to tak naprawdę pierwszy z rzędu screen?  No dobra, drugi.

Space Invaders: It came from outer space! – przypominamy na 4 stronach historię kultowej retro-gry. Wiecie, że przez pewien czas generowała większe zyski niż Gwiezdne Wojny? I że jej twórca ma do dziś problemy z zaliczeniem pierwszego levelu, a był czas że szczerze jej nienawidził?

Zagadka Hammurabiego – śledztwo w sprawie pierwszego god sima w historii, są i polskie akcenty.

Wiedźmin rodził się trzy razy – trudne początki komputerowego wiedźmina. Możliwe, że sporej części podanych tu informacji nie znałeś… Warte lektury!

Master i Slave – uroki składania pecetów we wczesnych latach 90

Jego wysokość autoexec.bat – jak się uruchamiało gry spod DOS (przed czasamiDOS4GW)

Nintendo Classic Mini – powrót Pegasusa?

Sonda – wspominamy kultowy program edukacyjny w TVP

Blue Screen – czyli wycinki (z) przeszłości. Czytamy pisane z powagą stare artykuły sprzed 30 lat.  Dziś o tym jak wyglądał developing gier w okolicach 1986.

---

czyli to wkładka do CDA? Kur.wa, ładnie nas zmuszają do zakupu sidiekszyn.

 

14712862_1322111464506284_67598403477775

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...