Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Michał, ale ja tych gazet za dużo zbieram. Muszę z czegoś zrezygnować, a wolę jednak czytać o "nowiuśkim" Silent Hill 2, niż o Amstrad, Schneider, czy inne takie.

W tym miechu, jakieś 450 storn do przeczytania z wszystkich gazetek. A gdzie czas na normalną książkę, a seriale i gierki? Dobrze że dzieci nie mam.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

A ja dziecko mam i PSXE czy Pixel jak kupię to pooglądam przeczytam 2 artykuły/recenzje i pózniej się wala miesiąc pisemko aż je schowam. A żadne mnie jakoś nie zachwyca. A i grać trzeba kiedyś ;)

 

No ja mam nawet dzieci, i też żadne pismo mnie nie zachwyca. Jedynym miejscem gdzie ma choć trochę prywatności to kibelek, i tam prasówkę obrabiam. W ciągu miesiąca spokojnie przeczytam PSXe, na resztę czasu już nie wystarcza. Choć ostatnio kupiłem te CDA z Retro w gratisie, nic specjalnego. Na kibelek wystarczy, ale za pełną cenę nie kupię. Ta sama trzcionka, design, i zapaleńcy PC-iarze, to nie dla mnie. Słabe to to, choć koleś co pisał o SH2, duży plus, i widać że zna się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Byłem dziś w Empiku zobaczyć co tam w Pixelu który mnie ominął... I nie było. No to chyba znak. Premiera poprzedniego do mnie nie dotarła nawet.

Grzybiarz, tam masz jeszcze PSXE? W Pixelu jest więcej stron? Za tą samą kasę? Coś ciekawego konsolowego?

Odnośnik do komentarza

To foto nie moje, a redaktora Pixela, który ma już wydrukowany egzemplarz.

Nic o cenie Pixela nie wspomnieli, ale akurat foto tak wykadrowane, że wycięto.

 

Mario, a poczytaj np. tekst o Tonym Hawku - jak dla mnie również ciekawe. Chyba nie wszyscy są tam pececiarzami - w tym np. Koso:)

 

A o Nintendo już pisali, nawet gry na 3DSa recenzują.

 

Ktoś napisał ciekawy komentarz odnośnie Pixela. "A gdzie retro?" No właśnie, jak widzicie, na okładce same nowe tytuły.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

(...)

Ktoś napisał ciekawy komentarz. "A gdzie retro?" No właśnie, jak widzicie, na okładce same nowe tytuły.

Panowie chyba coraz bardziej idą w stronę współczesnych pozycji, nad czym można ubolewać. Na początku było to bardziej retro, co odzwierciedlały chociażby genialne, pierwsze okładki. Obecnie, okładki nowych gier z BF1 na czele w ostatnim numerze, czyli wydawcy już zaczynają działać. No cóż, jakoś bardziej mnie kręciły te podobne do Retro Gamera, niż pudełka współczesnych gier. To kiedy Fifa zagości? :)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pixel za pasem, a ja w między czasie kończę czytać Retro od CDA. Artykuły nawet spoko, ale jakość wykonania tego czegoś woła o pomstę do nieba. Serio tragedia straszna. Jeżeli chcą to sprzedawać oddzielnie to najlepiej nie z taką lakierowaną okładką... CDA zresztą też się nic nie zmieniło i dalej padaka pod tym względem, a śmierdzi przy tym strasznie. Można się jakiegoś raka nabawić. :P

Odnośnik do komentarza

Chuj nas to obchodzi co kupiles albo nie? Tu się toczy poważna rozmowa o prasie growej w Polsce, a tu sie wpierdalasz, że nowego PIxela musisz kupić, a stary nieprzeczytany.

Niech się zgłosi jeden pionek, którego to obchodzi?

No właśnie.

 

Ogarnij dupę Rajos. serio.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Całkiem przyjemne pisemko to Retro. W tym pierwszym numerze został zawarty chyba jeszcze większy element nostalgii niż w Pixelach/SSach, teksty jak to u Bauera sprawne (udało im się zgromadzić zasłużonych pismaków nie tylko dla marki CD Action). Z tego co przeczytałem to do końca nie siadł mi tekst o Bajtku np. krytyka strony techniczej z dzisiejszej perspektywy jest trochę z czapy, bo do czego można to było porównać w czasach PRLu? Podobnie jest ze stylem pisania o grach, trzeba to do czegoś odnieść,  a jak pamiętamy nawet z lat 90 to takie pretensjonalne opisy elektronicznych światów były dosyć powszechne (pamiętacie przecież to choćby z puszczanego w TV Joysticka), mając również w pamięci, że wówczas w Polsce gry=zabawa dla dzieci. Autor (chyba Poprawa) trochę zbyt protekcjonalnie podszedł do tematu, mało w tym zwykłej obeserwacji "takie były czasy", no bo były.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nic nie wiem, a też czekam na nowe Retro. Pewnie zrobili jakieś badanie i wyszło że to się nie opłaci. Zobaczymy.

 

Tymczasem kupiłem świeżutkie CDA i właśnie czytam w robocie. Skusił mnie ładny kalendarz, jest nawet piękny art z Zeldy (czerwiec). Generalnie całkiem ciekawy numer, jest duży tekst o Mass Effect Andromeda. Nawet mi dygnął jak przeczytałem. Kocham serię, ale dopiero teraz poczułem hype. Niesmak po zakończeniu trójki był straszny. Fajne są też wspominki o PS3. No i recki obu CoDzików. Swoją drogą ciekawa rzecz - w niemal każdej recenzji Call of Duty, w różnych mediach, piszą na końcu że "najlepsza kampania od lat" psiocząc oczywiście na poprzednie odsłony. Tyle że za rok napiszą to samo :) Zabawne. Prawda jest taka że ostatnia dobra kampania w Call of Duty to pierwsze Black Opsy. Tak ja to widzę. Potem była odtwórczość i pomysły z du.py. Każda z nowszych odsłon miała coś fajnego, ale ogółem po przejściu gry nic się nie pamiętało. Ja np. lubię Ghosty za ponury klimacik i psa, a AW za Kevina, etap a'la Frogger i rewelacyjnie wykonane cut-scenki. Black Opsy 2 i 3 zupełnie mi nie podeszły. Mam nadzieję że kolejna część zawita do Wietnamu. Ten konflikt chętnie bym zobaczył na aktualnych konsolach.

 

Dobra, czytam dalej.

 

PS: W pełniakach m.in. El Matador. Grałem w to dawno temu na kompie gdy wyszło, bardzo fajne II ligowe TPP, polecam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...