Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałem, fajny dizajn, mały font (a tak pierdzielili, że w PE jest za mała czcionka), głównie biały layout. A z tematów widzę o Blizzarcie napisali od roku '91 do... 2007.
Jest kilka tekstów, które mają pewnie zachęcić - FINAL FANTASY, MORTAL KOMBAT, GOTHIC. Ciekawi mnie jak wypadnie treść - Koso skrobnął artykuł o Wiedźminie, ale chyba o tych niewydanych - tych, które chciał A. Sapkowski:)
Duża rozbieżność w latach tego "retro", bo jest i "nowe" SILENT HILL 2, jak i Alicja w Krainie Czarów z 2001, a także stary Duke Nukem 3D. 
Jak wypadnie treść? Wcześniej narzekałem, że starzy pecetowcy, pisywali całe życie do komputerowego CDA, a nagle rynek wymusił u nich pisanie o konsolowych gierkach. A teraz ci sami blacharze, którzy za czasów PS3/360 nauczyli się grać Dual Shockiem, opisują stare, konsolowe tytuły. Zobaczymy, aczkolwiek gry, które tu opisali, są na pewno mi bliższe niż te, z Pixela.

Odnośnik do komentarza

Pixel akurat też jest urozmaicony pod względem opisywanych tytułów, raz piszą o dinozaurach (momentami przeważają), a innym razem o czymś w co się mocno zagrywalem. Generalnie zawsze znajdzie się kilka artykułów które mnie zachęcą.

 

W każdym razie ciekawi mnie ten CDA ale muszę chyba podejść do kiosku/saloniku z prasą żeby zobaczyć na własne oczy i pomacać, a później zdecydować czy kupić.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

No całkiem fajne to "Retro", jestem zaskoczony in plus. Dobry pomysł mieli z tym gratisowym CDA :) Akurat jest w nim dużo ciekawych recenzji, to se poczytam w pracy.

 

Podoba mi się "Retro" bo jest w nim dużo czytania. Bałem się że będą wielkie obrazki, mało tekstu i kierunek gimbusy. Tymczasem to na serio jest pismo dla pierników. Co do treści to mamy tu klasyczne komputerowe retro + felietony + coś dla konsolowców (Pokemon Trading, Silent Hill 2, NES mini). Takie coś mi pasuje, to samo jest przecież w Pixelu. Już żeśmy kiedyś mówili że na retro czasopismo w 100% konsolowe nie ma w Polsce szans (z różnych względów). Z drugiej strony chyba 99% z nas miało kontakt z dawnymi komputerami i takie tytuły jak Duke, Gothic czy Baldur's Gate nie są nam obce. No i sporo klasyków to w końcu multiplatformy. Tak więc będę kupował trzy pisma o grach i bardzo mnie to cieszy.

 

Minusy? Tragiczna błyszcząca okładka na której po sekundzie jest tysiąc paluchów.

Odnośnik do komentarza

Mi spodobało sie to, że przewracam wstępniak, a tam od razu artykuł o Blizzardzie. Zero reklam, niusow na siłę, wycieczek po disneylandzie, czy tekstów o kosmosie* Od razu samo mięcho.

 

 

* - tak wiem, nawiązuję tu do Pixela.

Pytanie tylko czy to dobrze, że nie ma reklam.

Nie ma reklam, nie ma zainteresowania. Nie ma zainteresowania reklamodawców, nie ma hajsu. Nie ma hajsu, nie ma pisma.

Skoro numer 1 to wkładka do cda, to albo w kolejnym numerze reklamy się pojawią albo długo nie pociągną.

Kosmos czy wycieczki w pixelu też mnie dziwią, ale to chyba zwyczajna zapchajdziura. Natomiast brak relacji z takiego TGS już nie tyle dziwi co nie podoba mi się.

Nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, ale w pixelu najmniej jest tekstu, a najwięcej obrazków. A już dwustronicowe "zajawki" artykułu to prawdziwy mistrz. :)

Edytowane przez marcinwks
Odnośnik do komentarza

Tak jest w zagranicznych magazynach, gdzie czytelnik nie myśli "płace, wymagam" i dzieli cenę przez strony, a potem liczy ilosc znaków na stronę. Pixel moim zdaniem wyglada najladniej. Nie chodzi nawet o sam szablon, ale o wykonanie.

A co do reklam w Retro - na razie nie wiadomo, kiedy ukaże się kolejny numer. Reklamy pojawia sie, gdy pismo sie "oddzieli" od CDA.

Odnośnik do komentarza

No i tak kupiłem ten magazyn retro, cda jeszcze nie zdążyłem wywalić do śmietnika i czytam ze qnik odchodzi. A teraz Jerzy "bolipupa" Poprawa bedzie naczelnym :/

Więcej info:

http://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/maciej-kuc-po-14-latach-odchodzi-z-cd-action-jerzy-poprawa-redaktorem-naczelnym

"Z danych ZKDP wynika, że w lipcu br. sprzedaż ogółem magazynu „CD Action” wyniosła 68 539 egz., czyli o 22,60 proc. mniej niż w lipcu 2015 roku."

Jaki mieli maksymalny nakład? 250 000?

Odnośnik do komentarza

No i tak kupiłem ten magazyn retro, cda jeszcze nie zdążyłem wywalić do śmietnika i czytam ze qnik odchodzi. A teraz Jerzy "bolipupa" Poprawa bedzie naczelnym :/

Więcej info:

http://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/maciej-kuc-po-14-latach-odchodzi-z-cd-action-jerzy-poprawa-redaktorem-naczelnym

"Z danych ZKDP wynika, że w lipcu br. sprzedaż ogółem magazynu „CD Action” wyniosła 68 539 egz., czyli o 22,60 proc. mniej niż w lipcu 2015 roku."

Jaki mieli maksymalny nakład? 250 000?

250k to raczej gruba przesada. Kiedyś czytałem, że na pewno coś koło +/-160 k.

Przy takiej tendencji spadku r/r to mogą paść w ciągu 3-5 lat.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem Retro (plus CDA tfuu).

Przeczytałem już jakieś 80% i dwie rzeczy trafiły mnie w łeb. (pipi)anie kultowego Bajtka, który w każdym innym miejscu jest półbogiem. Ciekawych faktów można się dowiedzieć. Gdy upadał miałem 12 lat, także niewiele mogę o tym wiedzieć, wszystko znam z opowieści. Interesujące, inne podejście, a ja jako człowiek, który zna tą historię z boku, jest zaskoczony "no bo to Bajtek".

Druga sprawa, podobna. Franko. Dla mnie kult, a w Retro rozsądne podejście. Ciekawi mnie taki punkt widzenia, "(pipi)ać sentymenty, bo nie było tak kolorowo".

Odnośnik do komentarza

A mnie nie nudzi. (pipi)ens, ludzie. Prasa growa pada w PL. Na slowacji gdzie zyje 6 mln ludzi jest wiecej pism o gierkach niz u nas.  Za 5 lat bedziecie ogladac jutuba i czytac recki w necie. Ja to pier.dole

Edytowane przez MichAelis
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...