Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 7: Przebudzenie Mocy


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Uf, przeczytałem cały temat prawie. No obejrzałem, zayebisty seans, do powtórki niebawem w Imaxie :]

 

same here, po nowym roku przejde się do imaxa, bo czuję, że nagłosnienie w zwyklym kinie było do dupy :lapka:

btw, przypomniało mi się, że napisałem "kolędę" z okazji ujawienia tytułu, którą tutaj wrzuciłem jakieś 70 stron temu :lapka:

 

♫♫

Moc się budzi

Sith truchleje

R2D2 ciągle bzyczy

 

Luke się zgubił

Han go lubił

Leia nie wie co ma robić

 

Wzgardzony, okryty lawą

Anakin, Sith nad wiekami

A ciało metalem się stało

I mieszkało z Ewokami 

♫♫

 
  • Minusik 7
Odnośnik do komentarza

Byłem i jestem content. Pierwsza trójka najlepszych części zaraz po Imperium i Powrocie Jedi. I w sumie nie rozumiem dissów na VI ep. 

 

- cała akcja z odbijaniem Solo u Jabby  

- bitwa na orbicie Endoru oraz z AT-ST na jego powierzchni

- ostatnia walka z Vaderem i jego przedśmiertny monolog Vadera

- czy wreszcie wlecenie w rdzeń nowej Gwiazdy Śmierci Sokołem Millenium <333

wciąż wypadają lepiej, tak jak fakt że większość najlepszych wymienianych w temacie scen to właśnie nawiązania dla starej trylogii.

 

Na największy plus gra aktorska odtwórców ról Poe, Rey, Finna i Reno. Pod tym względem to najlepsze Star Warsy ever. Epy I-III piknie zaorane. Mam nadzieję na powtórkę z progresu Nowa Nadzieja <<< Imperium Kontratakuje.

Odnośnik do komentarza

Cos niesamowitego. Kiedy z moim wujkiem, 71-letnim belgiem, z którym zawsze miałem problem z utrzymaniem dłuższej rozmowy nie z powodu języka tylko tego, ze jest introwertykiem, przeprowadziłem godzinna dywagacje na temat VII epizodu. Co ciekawe ma bardzo podobne odczucia do mnie, choć uważa, ze pierwsze pół godziny filmu było najsłabsze, potem akcja się swietnie rozkręca i nie spodobał mu się Finn tak jak jego znajomym (Z reszta w podobnym wieku. Najwidoczniej nie odpowiada im taki humor :D)

 

Ale cholera, oglądał na premierę IV, V, VI epizody w Los Angeles, bo w tamtych czasach tam mieszkał. Na ponownym seansie Imperium Kontratakuje spotkał się z Carrie Fisher. Star Wars zbliża ludzi :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Yoda powiedział że "Zawsze dwóch ich jest, nie więcej, nie mniej. Mistrz i uczeń" Dziwie było by aby nagle pojawiło się dwóch mistrzów ciemnej strony.

Czy ja wiem, było minęło.

 

Ren nie jest sithem więc? 

Odnośnik do komentarza

Wreszcie po tylu latach dobre Gwiezdne Wojny. Film jest znaaacznie lepszy od trylogii 1-3, w zasadzie nie powinno się go porównywać z tymi bublami. Nowa obsada wypadła bardzo dobrze - Rey najlepsza, ale Poe i Finn także świetnie. Kylo Ren troszkę gorzej, ale ta postać ma najwięcej miejsca na odpowiednie rozwinięcie, jestem ciekawy jak go poprowadzą - oby nic nie zepsuli. 

 

Oby moc w następnych częściach była przynajmniej tak silna jak tutaj, a najlepiej jeszcze silniejsza. 

Odnośnik do komentarza

 

 

Yoda powiedział że "Zawsze dwóch ich jest, nie więcej, nie mniej. Mistrz i uczeń" Dziwie było by aby nagle pojawiło się dwóch mistrzów ciemnej strony.

Czy ja wiem, było minęło.

Ren nie jest sithem więc?
Więc będzie jeszcze jeden? :/
Odnośnik do komentarza

 

Nie, Ren nie jest Sithem.

 

Jest uczniem Goluma więc kim ma być jak nie Sithem.

 

Hello. 

 

Według Abramsa:

 

 

“Kylo Ren is not a Sith. He works under Supreme Leader Snoke, who is a powerful figure on the Dark Side of the Force.”

 

Ale może sam reżyser się myli, nie wiem, zapytaj sie go czy coś.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...