Skocz do zawartości

Gwiezdne Wojny, Epizod 7: Przebudzenie Mocy


gekon

Rekomendowane odpowiedzi

Star Wars The Force Awakens is the worst thing since my.... a nie, to nie tak.

 

VII część gwiezdnych wojen robi loda fanom gwiezdnych wojen. Z połykiem. To mokry sen fanów. Abrams tak się bał coś spie,rdolić, że wziął Nową Nadzieję, podmienił bohaterów i zrobił czwórkę na nowo. Czy to źle? Broń Boże nie. Film jest nakręcony cudownie, film jest zabawny, w filmie bohaterowie nie są kukiełkami jak w nowej trylogii, akcja jest czytelna, efekty są znakomite, mieczów świetlnych jest tyle ile trzeba, walka na miecze wygląda jak... walka na miecze a nie piruety z kijem. Bad gry jest super. No i wszystko oblane, wręcz zalane jest nostalgią.

 

Ale to nic złego. FA to po piątce najlepszy film z serii i po prostu świetna bajka SciFi.

 

Mocne 8+ z serduszkiem na filmwebie. Czekam na część VIII. Dziękuje Panie Abrams za przywrócenie gwiezdnych wojen do życia po wielu latach.

 

Kylo Ren jest bardzo ok.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

kylo ren zmarnowany? reszta bad guy'ów potraktowana jest po macoszemu ale sam ren z każdą sceną zyskuje. no i driver co nie było niespodzianką spisał się na medal. intrygujaca, niebanalna i znakomicie zagrana postać z potencjałem na dalszy rozwój.

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

kylo ren zmarnowany? reszta bad guy'ów potraktowana jest po macoszemu ale sam ren z każdą sceną zyskuje. no i driver co nie było niespodzianką spisał się na medal. intrygujaca, niebanalna i znakomicie zagrana postać z potencjałem na dalszy rozwój.

Jutro napisze wszystko co mi sie podobalo a co nie. Na razie jestem juz zbyt zmeczony.

Odnośnik do komentarza

Co za film! Świetnie się bawiłem. Trzyma w napięciu, piękne efekty specjalne - te miecze :obama:

Nawet byle blasterki robią wrażenie.

 

Fanem SW nie jestem... wróć! Nie byłem do obejrzenia siódmego epizodu. Pora odświeżyć części IV - VI. Żałuję, że nie zrobiłem tego przed przed premierą.

 

Frekwencja również dopisała. Dwie duże sale kinowe wypełnione ludźmi, jak na Lublin świetny wynik. W pozostałych dwóch dużych tutejszych kinach mogło być podobnie.

Odnośnik do komentarza

Kylo Ren to postać z krwi i kości. Bardzo na plus. Bardziej za wadę uznałem ścieżkę dźwiękową. Nic nie zapadło mi w pamięć i nie jest to poziom poprzednich epizodów.

Oczekuję też, że epizod 8 podąży całkiem odrębną drogą i nie będzie tak mocno wzorować się na poprzednich częściach.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Byłem, uświadczyłem i jestem sakramencko usatysfakcjonowany.

 

Wszystko w tym filmie jest na miejscu- nowi bohaterowie, starzy weterani, odpowiednie tempo, kosmiczne starcia, sceny na powierzchniach planet.

J.J. Abrams oddał starej trylogii odpowiedni hołd (pogrążając przy tym 'nową' trylogię jeszcze bardziej), przy czym wprowadził sporo nowych elementów, które idealnie zgrywają się z tym co znamy.

 

Efekty specjalne- tak, w filmie jest od cholery praktycznych efektów, jak i również tona CGI.

Ale wszystko jest w odpowiednich proporcjach, przy czym wszystkie miejscówki to normalne sety, a nie guwno z komputera.

 

O fabule teraz nie napiszę nic :usmiech::lapka:

 

To był taki teaser recenzji,

na gorąco dam

 

 

9/10

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...