Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, ostatnio pożyczyłem konsolę znajomemu na dwa tygodnie. Okazało się że trzymał ją w pozycji odwrotnej(sic!) przez ten cały czas. Dziś ją wziąłem z powrotem do domu. Niby wszystko działa i jest ok, ale czasami słyszę dziwne pstrykanie wydobywające się z konsoli. Wydaje mi się że jest to dysk twardy. Stąd moje dwa pytania:

1. Powinienem się obawiać? Dysk mógł zostać uszkodzony?

2. Czy mogę dysk sprawdzić jakimś benchmarkiem? Najlepiej tak żeby nie trzeba było wyjmować z konsoli.

Dodam tylko że konsola jest dość nowa. Posiadam ją z 2 miesiące. Model CUH-1216A. Na szczęście jeszcze na gwarancji :)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko odnośnie tego dysku https://www.morele.net/dysk-twardy-seagate-firecuda-2tb-6gb-s-sata-st2000lx001-1042377/ - ktoś coś może powiedzieć z doświadczenia? Bo przymierzam się do zakupu takiego cudeńka i zastanawiam się czy warto :)

Zainspirowałem się tym filmikiem

 

https://youtu.be/hftHjOvcUtc

Edytowane przez Matriks_1111
Odnośnik do komentarza

Chciałbym zmienić podstawową ps4 na pro. Mam już dysk 1tb zapchany po brzegi, są na nim 4 różne profile z przypisanymi do nich grami (na usa i jp) i tutaj pytanie - czy wystarczy przełożyć stary dysk do nowej konsoli i wszystko będzie śmigało czy będzie trzeba format strzelić i wszystko od początku ustawiać i ściągać?

Edytowane przez kiseki
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dysk zewnętrzny można było podłączyć do PS4 odkąd pamiętam i właśnie taki dysk służył do trzymania filmów czy muzyki i do robienia backupów.

Najnowszy FW formatuje dysk w nieco inny sposób i pozwala trzymać na nim gry (ale za to na obecną chwilę nie pozwala za bardzo na nic innego).


I polecam korzystać z istniejących tematów a nie tworzyć nowe:

http://www.psxextreme.info/topic/104568-dysk-twardy/

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Możecie polecić jakiś konkretny dysk zewnętrzny do PS4? Rozumiem, że musi on spełniać określone wymogi (zgaduję). Aktualnie mocno doskwiera mi brak wolnego miejsca (PS4 500GB), więc muszę się jakoś ratować. Rozumiem, że po podłączeniu zewnętrznego HDD będę mógł instalować na nim gry (np. te z PSStore) i bez problemu je uruchamiać? Jak to działa w praktyce? Konsola widzi dwa dyski twarde czy koniecznie jest przełączanie się pomiędzy nimi? 

Odnośnik do komentarza

Mnie osobiście podoba się ten dysk - tyle ile się dowiedziałem, to że dyski są nowe i nie noszą znamion użytkowania - dla mnie to wystarczy. Tak naprawdę każdy dysk zewnętrzny będzie szybszy od tego wbudowanego :) Co do informacji o tym jak są widoczne dyski to nie pomogę, bo sam się dopiero noszę z zakupem, ale dla informacji dorzucam filmik ;)

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Panowie mam zamiar kupić dysk SEAGATE 2TB USB 3.0 Expansion Portable Drive z tym że chciałem wymienić dysk wewnątrz konsoli PS4PRO ( nie posiadam już podstawowej więc danych nie prześlę). Czy istnieje taka możliwość by przesłać całość danych z konsoli na dysk przenośny a następnie po prostu wyjąć go z obudowy i wymienić z tym w konsoli ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dysk zewnętrzny można było podłączyć do PS4 odkąd pamiętam i właśnie taki dysk służył do trzymania filmów czy muzyki i do robienia backupów.

Najnowszy FW formatuje dysk w nieco inny sposób i pozwala trzymać na nim gry (ale za to na obecną chwilę nie pozwala za bardzo na nic innego).

I polecam korzystać z istniejących tematów a nie tworzyć nowe:

http://www.psxextreme.info/topic/104568-dysk-twardy/

Mam pytanie, bo też noszę się z zamiarem kupna zewnętrznego dysku do PS4, najpewniej jakiegoś WD 1TB. Czy taki dysk po sformatowaniu przez konsolę może też służyć do przechowywania innych danych? W sensie czy można na nim zrobić folder w którym będą przechowywane pliki, z których można by potem korzystać np. na kompie (filmy/muzykę/zdjęcia/cokolwiek)? Konsola nie będzie miała problemu z jego odczytem jeśli poza plikami z grami znajdą się tam inne pliki?

Edytowane przez columbo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...