Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko Ok. Trzeba zgrać firmware na pendrive'a bo jak nie będzie go to wyskoczy informacja, że trzeba instalować. A konsole przed wymianą na wszelki wypadek dezaktywowałem. Zresztą po wymianie hdd i instalacji systemu i tak wyskoczy monit czy chcesz aktywować konsole jako podstawową.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Chce wymienić swoją PS4 na nowszy model i przenieść dane ze starego dysku do nowej PS4 i stąd kilka lamerskich pytań odnośnie przeniesienia danych:

 

1. Przy backupie z dysku na dysk przenośny, przenosi wszyściutkie dane z konsoli łącznie z pobranym grami? 

 

2. Dysk przenośny musi być sformatowany?

 

3. Czy na nowej konsoli muszę najpierw zalogować się na swoje konto by przenoszenie danych się powiodło?

 

No chyba, że będę mógł po prostu zamienić dyski twarde?

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Zamienić się nie da, bo format wymagany. Konsola sama wypluje powiadomienie o konieczności formatu.

 

W opcjach konsoli masz opcję backupu. Backup kompletny, gry, sejwy i skrinszoty przenosi (przynajmniej powinno :P)

 

Na początek musisz jeszcze pobrać ze strony PlayStation obraz oprogramowania konsoli. Są dwa warianty. Jeden: to normalny obraz a drugi (większy plik), to obraz dla tych co wymieniają dysk. Po wymianie dysku, przed włączeniem konsoli wsadzasz pendrajw w konsolę z wgranym na niego obrazem dysku. Musisz mieć ten obraz, ponieważ po zmianie dysku zostanie on wgrany na nowy dysk.

 

Do przeniesienia danych wydaje mi się, że musisz być zalogowany. W dodatku aby przenieść z powrotem jakiś sejw, czy to z chmury czy pendrajwa - to musisz NAJPIERW mieć zainstalowaną daną grę na dysku. Inaczej wyskoczy monit, że nie da się skopiować danych, bo nie masz takiej gry.

 

Nie wiem jak jest teraz, jak w opcjach konsoli pojawiła się możliwość backupu, ale jak kiedyś zgrywałem sejwy ręcznie - to musiałem pierw instalować gry zanim wgrałem sejwy. Może teraz konsola robi kompletny backup, razem z grami, więc nie powinno być problemów.

Edytowane przez Emtebe
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wtedy nie jest. Nie doczytałem, że zmieniasz PS4 a nie sam dysk do niej ;) Obraz jest potrzebny jak wymieniasz dysk w konsoli na nowy, bo inaczej po wymianie i włączeniu wyskoczy monit, że należy zainstalować system.

 

Czyli trochę Ci namieszałem. Myślałem, że dysk zmieniasz a nie całe PS4. Zatem dysk przed zrobieniem backupu będziesz musiał sformatować pod FAT32, by konsola go wykryła.

 

Podłącz pierw dysk do PS4 i zobacz czy jest wykrywalny, czy da się na niego coś skopiować.

Edytowane przez Emtebe
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobra, dorosłem w końcu do wymiany dysku w PS4, 500gb to jednak o wiele za mało, to samo miałem w PS3, tylko tam na dłużej mi starczyło zanim wymieniłem na 1TB haha.

 

Osobiście wybrałem "Seagate Expansion Portable 2TB czarny" [sTBX2000401], jedyny mankament z tym dyskiem to to, że schowany jest w obudowie na zatrzaski, więc trzeba się troszkę namęczyć, aby jej nie zepsuć przy wyciąganiu.

 

Po wyjęciu wchodzi w PS4 jak w masło, dysk z PS4 pasuje do pustej obudowy, wystarczy włożyć, zamknąć i mamy dysk zewnętrzny 2.5 cala, który nawet nie działa źle, po USB 3.0 wyciskam do 130mb/s na nim przy kopiowaniu danych, sformatowany do exFAT jest normalnie wykrywany przez PS4 i można na niego jakies media zrzucić. Dla porównania WD MyPass jaki zakupiłem już jakiś czas temu nie jest przez PS4 wykrywany w ogóle.

Odnośnik do komentarza

To jest ten? I będzie pasował do ps4? ( czytałem, że sata 3 pasują więc chyba ok)

 

Zobacz ofertę: DYSK SEAGATE 2TB ST2000DM001 SATAIII 64M FV/GW24

http://allegro.pl/showItem2.php?item=5603726821

 

Daj znać jak wymienisz i jak chodzi bo chyba też się na niego zdecyduje :)

 

Mam jeszcze kilka pytań:

 

1. Wiem, że na pena trzeba wgrać soft a zakupiony dysk sformatować do odpowiedniego fat ale gdzie mam to zrobić?

2. Czy musze dezaktywować konsolę? Czy nic z tym nie muszę robić?

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

W poście gdzie piszę o dysku jaki ja wziąłem dałem jego kod "Seagate Expansion Portable 2TB czarny" [sTBX2000401]. Jest dostępny np w komputroniku:

http://www.komputronik.pl/product/227164/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/Seagate_Expansion_Portable_2TB_czarny.html

 

Jedyny z nim problem to te zatrzaski, mi zajęło otwarcie bez uszkodzenia około kilku minut, użyłem do tego takich niby kart (jak np karta bankomatowa) wkładałem w szczeliny z góry i z dołu i potem trzecią kartą otwierałem boki, taki hindus ma do tego guida :D

 

EDIT:

Co do dezaktywacji to ja nie robiłem, po restore usuwa ci hasła z kont, więc musisz się zalogować na nie jeszcze raz a potem tylko dać z opcji restore license jeśli na grach itp widzisz kłódki.

 

EDIT2:

https://www.playstation.com/pl-pl/get-help/ps4-system-software/

Na dole kliknij w przeprowadź nową instalację systemu i masz link do wymaganego pliku.

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Lekką różnicę na plus widać, ale nie powiedziałbym, że jest to półka która spowodowałaby jakiś ogromny skok w szybkości ładowaniu gier itp ;p, ale bankowo nie chodzi gorzej :)

Za to jestem zaskoczony tym jak chodzi dysk z PS4, którego włożyłem do obudowy co została, używam go teraz na exFAT jako kontener media między PC a PS4.

 

PS: pamiętaj tylko przed całą akcją, żeby dysk do kompa podłączyć i zobaczyć czy działa, potem jak go wyciągniesz i się okaże, że jest np DOA to mogą ci nie przyjąć na wymianę bo wyciągnąłeś go z obudowy ;p

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...