Skocz do zawartości

Middle-earth: Shadow of Mordor


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Piękny balet mithrilowego ostrza.

Z tą produkcją miałem podobnie, jak z Bayo. Z początku nie widziałem jakoś specjalnie powodu by mieć ją na półce, ale jak już zagrałem, nie sposób było się nią nie zachwycać. Grafika jest świetna. Animacja robi niemałe wrażenie, podobnie jak wykonanie przeciwników oraz wszelakie efekty typu promienie słoneczne, deszcz (nie to co ta binarna kpina, a nie opady atmosferyczne w Shadow Fall). To kolejna pozycja, która prezentuje godnie nową generację. Audio także trzyma poziom. Muzyka jest przyjemna dla ucha, podobnie jak psioczenie orków.

System nemezis jest innowacyjny, ciekawy, ale dla niedzielnego gracza niezauważalny. Nie doszukiwałbym się także w nim znamion przełomu i rewolucji, ale należy pamiętać, że i tak nadaje grze wyrazistego charakteru. Gra jest przy tym długa i miodna. Nispecjalnie nawet przeszkadza powtarzalność misji dodatkowych (monotonią raczej nie wieje). Osobiście bawiłem się przy niej znakomicie grubo ponad dwadzieścia godzin.

System walki to esencja frajdy, a animacje mordu orków można oglądać niemal bez końca, a jak już się to robi, to rozmarzony gracz zachodzący oponenta cichaczem od tyłu, przygotowując się cierpliwie na krwawe wykończenie, marzy tylko, aby wskrzeszono kultowe Tenchu. Zdecydowanie jedno z najmilszych zaskoczeń ubiegłego roku, a przy tym jedna z najlepszych gier na bieżącą generację.

9/10 - grafika;
8/10 - audio;
9/10 - grywalność;

9/10 - ocena końcowa;

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pościągałem ostatnio ponad giga łatek na PS3 i gra została sprowadzona do grywalnego poziomu. Nie wiem teraz czy brać się za nią czy już na PS4 (za dwa miechy planuje już zakup). Ale może jeszcze sobie na PS3 popykam na przemian z REmasterem i FFXIII.

;

W tej grze w końcu sami tworzymy historię przez zabijanie wyższą rangą Uruków czy jest linia fabularna? Fajny artykuł się pojawił dzisiaj na Eurogejmerze.

 

http://www.eurogamer.pl/articles/2015-05-06-niemal-pewna-porazka-jak-studio-monolith-uratowalo-mordor

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wbił może Ktoś platynę? Jest trudna, czasochłonna czy po trochu z każdego? Kupiłem parę dni temu Śródziemie na PS4 za 80zł i tak się zastanawiam czy warto interesować się platyną czy tylko skupić na grze, bo jest zbyt czasochłonna lub po prostu trudna do czego też potrzeba dużo czasu a jak wiadomo za dużo się go nie ma.

Odnośnik do komentarza

Wbił może Ktoś platynę?

 

Ja wbiłem mało że platynę to jeszcze dwa DLC i całość na 100%. Przy dwóch ciężkich trofeach z DLC, platyna to mały pikuś (w razie czego służę pomocą jakby ktoś chciał wbić trofeum "The Hunt Is My Mistress").

 

 

Grę zalicza się w około dwudziestu godzin, a do platyny musisz poświęcić kilka kolejnych. Wymagającego nic tu nie znajdziesz - łatwiej jest niż w inFamous: Second Son. Nic pominąć się nie da.

 

Nie zgodzę się, na pewno nie jest łatwiej. Infomous jest banalny, a tu czeka kilka frustrujących trofeów (SS oceniłem na 2/10 a SoM 4/10).

Ale na pewno warto zrobić platynę, bo historia dość szybko się kończy i czuć niedosyt po ukończeniu wątku głównego.

 

 

No co Ty... To spoko. A jak przejde gierke i pomine jakies trofeum bo zamierzam grac bez poradnika itp to da sie jakos wczytac dany rozdzial czy cos, czy trzeba by 2 razy przechodzic?

 

Nie ma rozdziałów- to jest sandbox. Po skończeniu historii możesz hasać po krainie do woli.

Odnośnik do komentarza

 

Grę zalicza się w około dwudziestu godzin, a do platyny musisz poświęcić kilka kolejnych. Wymagającego nic tu nie znajdziesz - łatwiej jest niż w inFamous: Second Son. Nic pominąć się nie da.

 

Nie zgodzę się, na pewno nie jest łatwiej. Infomous jest banalny, a tu czeka kilka frustrujących trofeów (SS oceniłem na 2/10 a SoM 4/10).

Ale na pewno warto zrobić platynę, bo historia dość szybko się kończy i czuć niedosyt po ukończeniu wątku głównego.

 

Czy banalny, a przy tym łatwiejszy/trudniejszy niż Mordor, kwestia gustu. Ja raczej tak przeraźliwie niskie oceny za ciężar platyny zarezerwowałbym dla gier typu TWD (tu 1/10) gdzie wszytko zdobywa się samo. 2/10 dałbym Wilkowi Pośród Nas, gdyż coś tam należy dodatkowo zrobić. Przygody Taliona i Delsina nie są ciężkie do zaliczenia na 100%, ale też nie są ogólno przystępne dla kazdego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie potrzebuje pomocy przy trofeum: "Więcej nie znaczy lepiej. Pomóż kapitanowi przetrwać rekrutację, a potem zabij jego i wszystkich nowych rekrutów."

 

 

Znajduje jakiegoś kapitana, dominuje go i muszę rozkazać mu, żeby został przybocznym wodza. Rozumiem, że oznacza to zabijanie przez niego po kolei inny kapitanów po drabince? Czy jakoś inaczej się wydaje ten rozkaz? Mam jednego zdominowanego, rozkazałem mu zabicie już kilku elitarnych kapitanów itp i po zabiciu cały czas jest na dole drabinki a żadna rekrutacja z jego udziałem się nie pokazuje. Coś robię źle? Może Ktoś pomóc?

 

 

Grę już przeszedłem, mam 94% wszystkiego.

Edytowane przez Koleś88
Odnośnik do komentarza

Moglby mi ktos pomoc? Zostala mi ostatnia misja i nie moge jej zaczac, poniewaz jest wymagane naznaczenie 5 wodzow (jeden jest juz naznaczony po jednej z misji, wiec pozostalo czterech) i tu pojawia sie problem... Jak z menu wybiore "Armia Saurona" to zarowno wszyscy czterej wodzowie jak i cala reszta tej nizej postawionej hołoty jest na czarno i nie mam na ich temat zadnych informacji i miejsce przebywania kazdego z nich jest nieznane, wiec jak ja kurde mam ich odnalezc na mapie? ;/

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...