Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, creatinfreak napisał:

Nie będę grał w frameracie i rozdzielczości z ps3 (tak patrzę na Ciebie hellblade). Do tego moje ulubione gry z PlayStation też wychodzą na pc. Teraz pogram we wszystko w najlepszej jakości i będę mieć spokój do ps7. Pc master witam :master:

 

IMG20240509110205.jpg


O panie, gratuluje maszynki :wub: do tego Switch 2 i nic więcej nie potrzeba.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ech pamiętam jak złożyłem kompa i w obudowie też miałem Silent Wingsy BQ bo to najlepsze wiatraczki pod słońcem. Odpalasz taką maszynkę, kompletna cisza jak makiem zasiał, po czym włączasz jakiś benchmark albo gierkę i grafika ZACZYNA OŻYWAĆ i cały luksus posiadania tych wiatraków i obudowy wyłożonej materiałem wyciszającym pryska w 1 sekundzie.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, GearsUp napisał:

grafika ZACZYNA OŻYWAĆ i cały luksus posiadania tych wiatraków i obudowy wyłożonej materiałem wyciszającym pryska w 1 sekundzie.

To nie te czasy. Przy RTX 40XX karta też jest niemal bezgłośna i chłodna jak ustawisz manualnie wentyle. Jedynie jak coś ciągnie te stałe 450W u mnie, to wtedy wentyle grafy zaczyna być słychać, ale to nie jest poziom PS4 Pro nawet.

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Nie biorę pod uwagę, że ktoś do 4090 bierze słaby zasilacz... To raz, a dwa, nie wierze w teorie ze zasilacz wpływa na cewki. Chociaż niektórzy tak twierdzą. Miałem TUF 4090 i Gainward 4090 na tym zamym zasilaczu i Asus to był koszmar nie do zniesienia po prostu. Tłumaczą to używaniem kondensatorów o wyższym A, ale no na Boga, skoro działa na mniejszym i jest w pip ciszej, to na cholere używać wiekszego który jedyne co zmienia to hałas z obudowy. 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Znikąd nie wróciłem, bo nigdzie nie zniknałem. Argumentami? Piszesz o typie co twierdzi, ze mu ciemny OLED 27 od LG świeci za jasno i go razi w oczy swoimi 170 nitami, czy o tych teoretykach co pół roku temu wmawiali mi, że się nie znam bo mi Unreal wywala błędy, a potem przyznali rację jak Intel się oficjalnie przyznał do problemu?

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

powinieneś zmienić pracę, marnujesz się. jesteś w stanie szybko zidentyfikować i rozwiązać problemy, których nie potrafią ludzie, którym się za to płaci. możesz zacytować jedną ze swoich dyskusji, w której przyznałeś się do błędu i napisałeś "kurde, no mieliście rację koledzy z tym [...]" czy w trakcie twojej kariery w internecie była taka sytuacja?

Odnośnik do komentarza

Tobie chętnie przyznam. Ciągle czekam na jakiś link do potwierdzenia piszczenia cewek karty zależnych od zasilacza. Nie bądź jak Ci z PCLAB. Pokaż jakieś badania, testy. Cokolwiek na potwierdzenie własnych słow. Bo ja mam w dupie teoretyków którzy gdzieś coś przeczytali na jakimś forum 10 lat temu i biorą to za wiedzę ostateczną. Widać jak miałem TUF i Gainward na tym samym zasilaczu, i TUF piszczał, to wtedy musiała być już wina koniunkcji księżyca...

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Rozi napisał:

Ma, ale jechali po Pipcioliniu jak po ścierce, to wrócił tutaj XD

Daj link. Chętnie zobaczę :) Nawet dziś tam pisałem, więc chyba jak zwykle coś Ci się pierdoli z oczami :) Ale czego można wymagać od typa co dostaje bana za banem, bo choruje na ciężkie niedojechanie mózgowe :) Może przy 20 założonym koncie zmądrzejesz Srozi.

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

https://www.evga.com/support/faq/FAQdetails.aspx?faqid=59535

Cytat

The combination of hardware components in your system can also affect the amount of coil whine you experience. Different motherboards and power supplies tend to have biggest affect, but adding or removing other components can also change the degree of the coil whine heard.

 

https://www.electronicshub.org/about/

Cytat

We used to work for an electronics-based company before ElectronicsHub happened. During our workshops there, we would interact with students and other interested people attending the event. They would often come up to us with different doubts regarding certain concepts or any other information.

 

Zrzutekranu2024-05-09173831.thumb.png.13d55527bead7854ec6ebfb1cbb798e6.pngZrzutekranu2024-05-09173556.thumb.png.8c6c85235134cd0aa028059abf49c533.pngZrzutekranu2024-05-09173500.thumb.png.7077ddc407224d26eac53604bb41418a.png

 


https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000093133/graphics.html

Cytat

 

The sound identified is coil whining, which is a sound that happens when vibration of the coil happens in the inductor. This usually happens when the graphics card is running a workload at a high frame rate. Even if you can hear the noise, this should not damage the card or affect functionality. This can happen on other graphics card products depending on components and design, but there are steps that can be taken to reduce the sound intensity. Some recommendations include:

Capping the FPS to the refresh rate of the monitor or lower

Enabling V-Sync

Double checking the power supply efficacy

Reduce GPU throttling/overclocking

If there is an extreme case of noise and the recommendations do not help, please contact support for additional assistance.

 

 

Odnośnik do komentarza

@krzysiek923 Miałeś testy wysłać. Jakiś dowód, że zmina zasilacza powoduje brak/zmiejszenie pisku karty. A nie jakieś pierdoloty i dalszą teorię. Teoerie wszyscy już znamy, i ja o tym pisałem wyżej. Także nie przyznam CI racji bo nic nie udowodniłeś. Wybacz.

 

 

No i co Srozi, mija 30 min i nic...

 

A ja sobie czekając na @creatinfreak i montaż maszyny, siedzę przed 32 calowym qd-oled 4k, spoglądam na mojego pięknego, potężnego RTX 4090, a Ty się prujesz do mnie na forumku jak ostatni przegryw, siedząc pewnie z dupą na jakimś białym plastikowym krześle wyłożonym kocem z lat 90 żeby zmniejszyć na niej odciski, do tego ciśniesz z kolegi bo sobie dziś składa potwora, a Tobie ta dupa pęka, bo jedyne co możesz złożyć to aluminiowa puszka, zanim pójdziesz ją sprzedać i dorobić do domowego budżetu... 

 

 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
Teraz, PiPoLiNiO napisał:

@krzysiek923 Miałeś testy wysłać. Jakiś dowód, że zmina zasilacza powoduje brak/zmiejszenie pisku karty. A nie jakieś pierdoloty i dalszą teorię. Teoerie wszyscy już znamy, i ja o tym pisałem wyżej. Także nie przyznam CI racji bo nic nie udowodniłeś. Wybacz.

no i widzisz, to jest dowód na twoje niedojebanie. co tam evga, co tam intel, pipolinio prawde wam powie xDDDDD

 

eskpertyza/doktorat z jakiej uczelni cię ukontentuje?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...