Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Mejm napisał:

Quake, ile dales za diabolo?

 

450zł + 17zł wysyłka. Moim zdaniem bardzo dobra i uczciwa cena. Na Allegro o dziwo nie brakuje ofert, ale w większości są to albo jakieś niekompletne zestawy, importy NTSC-U i NTSC-J, albo gry od kolegów zza odry, które co prawda mają język angielski, ale na okładce i w instrukcji szczekają drutem kolczastym. No i rozbieżność cenowa dosyć spora, a przy tym za taki egzemplarz jak mój to trzeba położyć ~600zł w tym momencie.

I tak, wiem że są też eBaye i tym podobne, ale po primo nie znam się na zabawie w import zza granicy, po secundo tu miałem od sprawdzonej osoby po dobrej cenie.

W każdym razie nie żałuję, a wręcz przeciwnie bym powiedział. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i już aktywnie ogrywam gierkę. Lada moment spotkanie z samym Diablo :spicy:

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Dalej uzupełniam kolekcje giereczek. Ostatnio miałem mocną ochote ograć jakieś poksy i ponoć Soulsilver to te "najlepsze" więc powoli zaczynam przygode.

image0.jpeg

 

plusik za Folklore, do dzis mnie boli dupa, ze nie kupilem uzywki w sklepie jak mieli wystawiona za 70zl

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, SpacierShark123 napisał:

Dalej uzupełniam kolekcje giereczek. Ostatnio miałem mocną ochote ograć jakieś poksy i ponoć Soulsilver to te "najlepsze" więc powoli zaczynam przygode.

image0.jpeg

image1.jpeg

 

A Soul Silver to na pewno oryginał, lata temu ta gra chodziło po kilkaset złotych od sztuki :p

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, yaczes napisał:

Ogolnie japonskie wydania na cokolwiek rzadko kosztuja majatek.


Niestety ale nieprawda w odniesieniu do gierek które zostały w Japonii. 
Gimmick z mojego zdjęcia na famicoma to koszt kartridża około 2000 zł, z pudełkiem 5000-7000 zależnie od stanu. 
 

Dlatego kupiłem na Switcha :/

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:


Niestety ale nieprawda w odniesieniu do gierek które zostały w Japonii. 
Gimmick z mojego zdjęcia na famicoma to koszt kartridża około 2000 zł, z pudełkiem 5000-7000 zależnie od stanu. 
 

Dlatego kupiłem na Switcha :/


z zachodnimi też różnie bywa. Na SMD Comix Zone czy ktorystam Wrestling w wydaniu JP jest sporo droższy. Ja zdecydowanie wolę zadbanego Japończyka niż przepłaconego EU w tragicznym stanie. Dobre 10 lat temu odpuściłem zakupy retro EU, już nawet nie ze względu na cenę, a na stan. Większość zakupów kończyła się wkurwem.

 

japonskie wydania będą tylko drożeć - już teraz jest problem na miejscu, bialasy wykupują tony gier i miejscowi narzekają. Kurczy się też wybór ale to jest oczywiste, znak czasów - niemal 20 lat temu potrafiłem z lokalnego sklepiku wyjść z siatką hitów na Saturna za drobne, dziś Saturn w ładnym stanie to coraz rzadszy widok. Zbieracze też się przekonali do wydań JP ze względu na stan i atrakcyjną cenę - to także wywindowalo ceny.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ping napisał:


z zachodnimi też różnie bywa. Na SMD Comix Zone czy ktorystam Wrestling w wydaniu JP jest sporo droższy. Ja zdecydowanie wolę zadbanego Japończyka niż przepłaconego EU w tragicznym stanie. Dobre 10 lat temu odpuściłem zakupy retro EU, już nawet nie ze względu na cenę, a na stan. Większość zakupów kończyła się wkurwem.

 

japonskie wydania będą tylko drożeć - już teraz jest problem na miejscu, bialasy wykupują tony gier i miejscowi narzekają. Kurczy się też wybór ale to jest oczywiste, znak czasów - niemal 20 lat temu potrafiłem z lokalnego sklepiku wyjść z siatką hitów na Saturna za drobne, dziś Saturn w ładnym stanie to coraz rzadszy widok. Zbieracze też się przekonali do wydań JP ze względu na stan i atrakcyjną cenę - to też wywindowało ceny.

 

Mam to samo podejście, chociaż to narzekanie na białasów to już słychać od początków zenmarket. 

 

Tak jak mówisz stan tych gierek z JAP jest genialny. Często to wygląda jak nówka bez foli, natomiast kupowanie retro na allegro to jest patologia jeśli chodzi o stan. Sprzedawców od których mogę kupić używane gierki jest może 2-3 na allegro, uczciwie opisują stan sprzedawanych gierek. 

Nie wiem z czego to wynika ale wydania PAL często są mocno zjechane a te NTSC JAP stan bardzo dobry. Ja już na wszystkich konsolach retro buduję kolekcję w oparciu tylko o japońce. Szczególnie Dreamcast czy Saturn gdzie na obie platformy pudełka palto jest straszny szajs i rozlatują się bardzo łatwo.

 

No i obsługa u Japończyka też sztos, kupiłem kiedyś Bombermana na Saturna i nie działał, gościu przysłał drugą kopię za darmo dorzucając gratis w postaci karty pamięci. 

Odnośnik do komentarza

Przez ostatnie lata JP stała się bardzo modnym kierunkiem turystycznym. Przygotowanie stolicy do olimpiady 2020 sprawiło, że osobom bez znajomości języka kręcenie się po Tokyo nie sprawia już najmniejszego problemu. Tak jak kiedyś w małych sklepach spotykałem świadomych zbieraczy, tak obecnie przez stolicę przewijają się tabuny spoconych Jankesów. Potrafią nawet za Tobą łazić jak skleją, że wiesz gdzie idziesz. A nawet na takiej okropnej Akibie wciąż jest trochę sklepików które trudno namierzyć. W Mak Japan byś się @Ukukukiodnalazl. Wyguglaj sobie jeśli nie znasz :)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, ping napisał:

Przez ostatnie lata JP stała się bardzo modnym kierunkiem turystycznym. Przygotowanie stolicy do olimpiady 2020 sprawiło, że osobom bez znajomości języka kręcenie się po Tokyo nie sprawia już najmniejszego problemu. Tak jak kiedyś w małych sklepach spotykałem świadomych zbieraczy, tak obecnie przez stolicę przewijają się tabuny spoconych Jankesów. Potrafią nawet za Tobą łazić jak skleją, że wiesz gdzie idziesz. A nawet na takiej okropnej Akibie wciąż jest trochę sklepików które trudno namierzyć. W Mak Japan byś się @Ukukukiodnalazl. Wyguglaj sobie jeśli nie znasz :)

 

Pięknie to wygląda :D szkoda ,że ceny arcade tak już odleciały. No ale co chciałem to już mam, więc bardzo nie boli ale kolekcję raczej już zamknąłem na tą odnogę giereczkowa. Kiedyś chciałem full set MVSa, dużo mi nie brakuje bo już około 40 tytułów ale zamiast jednej gry średniej na ten system wolę kilka dobrych na inne platformy. 

 

Kiedyś muszę pojechać do Japonii ale ciągle inne wydatki, teraz to budowa domu w trakcie więc plan na kilka lat się oddalił. To zjawisko które opisujesz dobrze widać po filmie jaki ostatnio z wycieczki wrzucił Zmasło. 

 

Pełno białych ludzi się tam kręci. Też fajnie widać jak każdy region miał swój kultowy PC. Europa C64 i Amiga, UK Spectrum, USA Atari a Japonia standard MSX 1 i 2, ping wie ale dla reszty to właśnie na tego PCta wyszła pierwsza część kultowego Metal Gear. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...