Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wyczytalem najslabsza wersja bemzynowa ma przyspiesznie 9sekund niecale i spalanie 6,7. W porownaniu do mojej alfy to i tak dobry wynik. Ale to najslabsza opcja zawsze, zauwazylem ze modele z wtryskiem bezposrednim maja naprawde duzo mniejsze spalanie a osiagi porownywalne lub lepsze od wtrysku efi. A teraz o chu.j tutaj chodzi, co sie bardziej je.bie i co drozsze w naprawie bo ja sie na wtryskach ie znam, na wytryskach to jo ale wtryski wtf.

 

Wersja 272 koni , przyspieszenie 6,6s a spalanie 7,7 :obama: no ale tym moglbym sie zabic wiec odpada

 

 

Chyba na dzien dzisiejszy najbardziej mi przemawia opcja 190 kucy,

:8,2 s do setki i 7,3 srednie spalanie.

 

Cos ktos wie wlasnie konkretnie o tym silniku?

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Nie wiem po co ten pierwszy akapit ale nich ci będzie, chyba rozumiem dlaczego.

 

Miałem w życiu kilka aut i zawsze była duża różnica, a z wiekiem jeszcze się powiększała.

 

Sam od tego roku mam nowy sprzęt. 250 kuca w turbobenzynie niby z mega inowacyjnym motorem, że średnie spalanie 6.0 :) Takie spalanje mam jak jadę 90 na 7biegu w trybie eco. W mieście spokojnie 10l.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem bardziej 12. Przecież to ciężka buda, pewno przebiegi też nie są niedzielne w takich autach.

 

Szczerze to trochę bezsensu brać takie duże, paliwożerne i drogie w eksploatacji (ubezpieczenia czy części) auto jak jest się młodym singlem na dorobku, poruszającym się głównie po mieście.

 

No i jeszcze kwestia nowek akcycy. Biorąc pod uwagę pojemnosć i wiek auta to będzie trochę hajsu.

Odnośnik do komentarza

A co jesli mnie na to stac?

 

Mam mieszkanie, biznes kwitnie, oplaty kosztuja grosze, nie mam dzieci nie wiem o czym ty mowisz balon? Powaznie o co ci chodzi?

Co znaczy na dorobku?

No nie nastawiaj się, na to że bedzie ci palił mniej niż 10 litrów w mieście

Ok, moze jakos przeboleje te 50zl wiecej na miesiac.

Odnośnik do komentarza

Ja nie twierdzę że ciebie na nią niestać. Przecież inaczej byś się nie pytał o takie auto. Masz swój biznes to 10 letnie auto nie jest jest przecież jakąś abstrakcją.

 

Mi o nic mi nie chodzi. Tylko doradzam. No przecież napisałem wyżej że to duże, paliwożerne i drogie w utrzymaniu auto jak na city car dla jednej osoby.

 

Jeżeli uważasz że już się dorobiłeś w życiu to gratki. Ja napisałem odczucia ze swoiej perspektywy. Wiadomo że i tak zrobisz to co będziesz chciał. W takimi razie czekamy na fotki bryny.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Nie uwazam ze sie juz w zyciu dorobilem, ale piszac na dorobku mozna to chyba napisac o kazdym rowniez o tobie w takim razie wiec odebralem to jak jakis pstrzyczek w nos ze co 27 letni koles zarabiajacy pewno 2 kola na miesiac oplacajacy wynajem 1000zl pier.doli ze chce fajne auto palace 10 litrow.

 

No rzeczywistosc tak nie wyglada, Sklep swietnie prosperuje, z roku na rok wzrost zysku to okolo jednego kola no i postanowilem jednak skosztowac choc zalazek luksusu bo za tekie uwazam bmw e60. Oczywiscie mozesz sie smiac ze 10 letnie, ze cos tam no ale ja jestem skromnym chlopakiem z prowincji i tak jak przesiadka z ka do alfy bylo dla mnie czyms wyjatkowym tak samo tym bedzie przesiadka do e60. Mamy tez inne priorytety i inaczej to u nas wyglada bo ja chce te auto kupic i nie bede musial sie ogladac tak jak byc moze uwazasz czy dam rade splacic rate. Ot nie mam obowiazkow, nie wydaje duzo bo jade na owsie i kurczaku, odkladam regularnie i tyle. Zle tez zrozumiales widocznie mojego posta poniewaz oczekiwalem bardziej doradzenia w kwestii silnikow niz tego ze olaboga ile to piniendzy bedzie bo stare bo pali duzo. Wiec jesli masz cos ciekawego do napisania na temat silnikow to bardzo bede wdzieczny a jesli tylko posty o tym ze lepiej kupic passata w 1.9 tdi to z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Oj joj no już spokojnje. Złap oddech lub opisz mi jeszcze swój plan dnia i z czym kanapki do pracy bierzesz.

 

Wracając do tematu to akurat duże spalanie i dość drogie części októrych pisałem tyczą się silnika. Tak samo kwestia akcyzy ma duży wzwiązek z wielkością silnila. Sprawdzałeś pod tym kątem ile byś dodatkwo zabulił za dane auto?

 

Akurat nie mogę doradzić Passata bo nigdy nim nie jeździłem ale jakbym miał już coś tobie radzić to lepeij jakąś świeższą trójkę lub a4 ale jak chcesz.

Odnośnik do komentarza

Poprosilbym jakie silniki brac pod uwage przy e60. Zeby jakos to szlo w miare i nie palilo wiecej jak 8 litrow.

 

Ktore sa malo awaryjne a ktore sie pier.dola i unikac jak ognia

To na (pipi) w ogole pytasz o spalanie jak cie to wali? Przecież chciałeś żeby nie paliło więcej niż 8l a teraz 12 to luzik blusik.

 

Przecie jak byś autobusem jeździł to z twoimi przebiegami wyszło by 50 zł więcej tygodniowo, a czołgiem 90...

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Hehe no wydawało mi się zę pisałem o bmw5, jego spalnaniu (tak to ja pierwszy ci napisałem ile to będzie realnie palić), o drogiej akcyzie itp.

Nie wiem co chcesz żeby ci jeszcze ludzie napisali? Że silnik się nie popsuje się jak ma 400-500k realnego przebiegu?

Przypominam że piszesz na forum o kosolomaniakch, a oczekujesz rad jak z forum bmw polska...

 

Funny guy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...