Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

No ja mam takie fotele + trochę jeszcze dopieszczone w kształcie, obszyciu i jest bajka w połączeniu z tym hydroaktywnym zawieszeniem. Bajka wygoda porównywalna z najwyższą  klasą jak S klasa itp.

 

Tylko nie wiem jak ten silnik. Trochę nie chciałem diesla bo żona w sumie mało jeździ ale wydaje mi się to dobra oferta (salon PL i ta gwara).

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

No ja mam w swoim 180 tys w 3 lata i nic się nie dzieje z turbo, tu rzekomo jest 112 tys i niby ten mniej awaryjny HDI, a takie turbo to dużo kosztuje, np regeneracja ?

 

Żona w rok to w porywach z 5 tyś będzie robiła to jak przebieg oryginalny to za 3 lata będzie miał ze 125 tys ;)

 

Sprawdzają mi też Vin jego w pewnym ASO Citroena.

 

Sprawa dość pilna bo w poniedziałek mam oględziny. Może jakiś pro tip o co się zapytać, na co zwrócić uwagę aby przechytrzyć mirków.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

No to jeszcze do przeżycia jeżeli akurat w tym aspekcie nie będzie się  miało szczęścia. A jak te wtryskiwacze słynne też są w tym motorze słabym ogniwem ? No i pewno na krótkie odcinki taki se motor ?  takie po 6 km np do pracy ? Po pracy oczywiście dłuższe.

 

No jestem rozdarty rozum mówię w sumie nie na używanego HDI i do krótkich dystansów ale emocje  zdecydowanie tak no i to że mam podobne auto tyle, że sam je praktycznie z hamowni odbierałem z kilkudziesięciu ? km  przebiegiem,  a tu jednak już ktoś tym jeździł + smrodził swoją dupą fotel <pranie tapicery included >

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ale to inne auto. To też miałem brać ale mi sprzedali sprzed nosa :)

 

edit: A nie to to samo auto. To był klient indywidualny gadałem z nim ale właśnie ktoś kupił. Pewno go przycisnął cenowo sprzedał za 34 tys mirkom , a ci teraz za 36900 go sprzedają !

 

Druga opcja, że to jakaś mina i sprzedają po 3 tyg dalej...

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Nie no chcę żonie dać taką wygode jak ja mam. Dobry mąż ze mnie. Ona do pracy ma 6 km w jedną stronę ale też 3 razy w tyg. Jeździ 40 km w dwie strony, czyli tygodniowo z 250 km. No ale fakt sam nie wiem z tym dieslem. Ale co może się przez to je.bać czy poprostu będzie więcej palił na tych krótkich odcinkach?

Odnośnik do komentarza

nie wiem jak to sprawdzic moze jakos rocznikowo je montowali. Na pewno trzeba zwrocic uwage czy nie kopci za bardzo, to moze byc oznaka ze wtryski sie sypia. 

Czy turbina za glosno nie syczy.

 

dokladnie, tez bym sie na diesla nie nakrecal jeszcze przy takich nie wielkich dystansach.  

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

Nie no ja ogólnie nie mam nic do benzyny. Tyle że dość mocno nastawiam się jednak a tą c5 w kombi dla żony, a z benzynami z salonu PL nie ma praktycznie aut + benzyny w c5 są dość słabe i w mieście biorą 11+

 

Tak to benzyna mogła by być, nawet bym wolał taki motor. No co do tego serwisu to mnie ta gwarancja ugłaskała. Bez niej bym na 100 nie brał używanego hdi.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Z typowych usterek praktycznie dla kazdego diesla - EGR, turbo, dwumas, uklad wtryskowy i przeplywki.

Z drugiej strony nie ma tez co wieszac psow na tym silniku. 2.0HDI to raczej udane silniki. Jesli przebieg jest prawdziwy i z gwarancja nie byloby ewentualnie problemu (rooznie z tym bywa), to wcale nie dziwie sie,ze myslisz o tym aucie.

Ja jednak zostalbym przy benzynie,ale to moja dosc subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...