Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr cząstek stałych wymaga przejechania przynajmniej od czasu do czasu dłuższego dystansu poza miastem żeby wypalanie było.

No ja mam w swoim aucie FAP i przebieg ok 180 tys i nie mam z nim problemów, w ogóle z silnikiem zero problemów. Nie no żona 3 x w tyg trasa ok 40 km jakieś wczasy i wyjazdy weekendowy to byśmy tym robili ale...

Infidel ma rację, za bardzo się nakręcasz. IMO powinieneś odpuścić tego diesla ;)

O rety, rety ja naprawdę się nie nakręciłem, czego dowodem może być to, że odpuściłem tą furę / silnik. Po części także dzięki waszym radą. Ja na furach to naprawdę się nie znam. Wiadomo podobają mi się itd. ale budowa silników itp. to ciemna masa jestem. A w sumie pierwszy raz w życiu bym wybierał używkę stąd może taka lekka "naiwność".

 

Dodatkowo ja kocham C5 obecnej generacji i polecam każdemu się przejechać tym autem. Za ok 90-100 tys zł dostajemy auto o komforcie podróżowania zarezerwowanego dla aut 250 tys zł i drożej.

 

No nic szukam dalej. Dziś żona jakoś w.je.b.ała psa do bagażnika Corsy, nie narzekał strasznie :) tak więc ciśnienie trochę opadło, bo dobijał ją i mnie jak latał po tylnej kanapie (co z tego, że była mata ochronna jak biegał tam jak głupi i rozpraszał), gorzej z fotelikiem dla dziecka do 3d ale z tym też można jakoś sobie poradzić.

 

Tak więc szukamy na spokojnie, a przy obliczeniach wychodzi, że do października jak się zaweźmiemy to na luzie dozbieramy do auta salonowego, w klasie o której myślimy za gotówkę.

 

Jednak jak będziecie mieli jakieś fajne info, że np znajomy sprzedaje jakieś kombi z salonu PL, najlepiej w benzynie to walić śmiało.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

A co się działo z tym C4 ja ze swojej C5 jestem mega zadowolony ale mam ją od nowości, ma teraz 3 lata więc może dlatego.

 

co chwile sie cos (pipi)ało (3 razy moduł ABS - o kosztach nawet nie wspominam...), silnik jakoś (pipi)owiasto chodził, zimą czujniki parkowania wariowały, problemy z centralnym (klapa bagażnika, która sie sama otwierała), co chwile padały żarówki i jeszcze pewnie wiele rzeczy, które mnie w(pipi)iały, ale nie pamiętam. dodam, że auto raczej (wiadomo jak jest, ale sprawdzane było dosyć dokładnie) pewne, bezwypadkowe.

 

oczywiście rozumiem, że są osoby, które Citroena chwalą (np. Ty;) - każdy wyrabia sobie swoją opinie o samochodzie/marce. dla mnie Cytryna to (pipi):).

Odnośnik do komentarza

Jak ojciec oddawał 407, to po paru awariach w aucie z salonu też miał nigdy nie wybrać Peugeota. Ale ostatnio jednak rozważał 508.

 

Tylko jakby załapał się mniej więcej wtedy na nowego Passata B6, to po aucie z wczesnym 2.0 TDI mógłby równie dobrze psioczyć na VW.

 

Do tematu, to jak dla mnie balon powinien jednak poszukać jakiej benzyny przy tak małych przebiegach.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza

No ja mam tą C5 2011 z bardzo mocnym hdi 2,2 200 KM z potężnymi 450 nm więc b.dobre osiągi + mega komfotr i mi żona marudzi jak się nim przejedzie, że też tak chce nacodzień, bo tak wygodnie itp. Ja tam mam chyba wszystko co może być elektroniczne i tylko mi te asysty parkowania zimą szwankują powdując błędy w kompie, więc zimą je wyłączam w menu auta i mam spokój.

 

No to dalej wróciłem do tego Aircrossa w benzynie tylko musimy dozbierać, żeby nie brać rat bo Kanabis odradzał bardzo raty.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

ja jeździłem 5 lat Civiciem z 2002 roku. 1,4 benzyna z manualną klimą, bez szału, ale katowałem to auto do potęgi. objeździłem nim całe Włochy. Silnik ideał, padało non stop zawieszenie z przodu - wylewały mi każde amortyzatory (oryginały czy zamienniki, obojętnie). Zepsuło mi się pokrętło zmiany nawiewu (jest to na linkach i z czasem się zużywa), poza tym sensowne, plastikowe auto które kocham po wsze czasy, bo to pierwsze moje własne. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...