Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wybor Lucjan. Moj ojciec ma Sportage'a XL 1.6 2013 i naprawde swietnie sie tym jezdzi. Sam zrobilem tym z 7k kmow. Przyjemny uklad kierowniczy, biegi fajnie wchodza, w srodku jest przyjemnie. Minus dla duzego spalania i braku ksiazki telefonicznej dla bluetooth'a. Z dodatkow kamerka zdecydowanie godna polecenia, tak jak i miedziany kolor.

Odnośnik do komentarza

Lucek, a pytałeś ile wynosi okres oczekiwania na tę furę? W 2012 roku po zamówieniu czekało sìe 6-8 miesięcy na swój egzemplarz :P Pamiętam, jak wtedy regularnie oglądałem Raport Turbo i tam informowali czy Kia daje radę z przyspieszeniem produkcji, czy nie.

 

Nic dziwnego, że Sportage cieszy się taką popularnością. Świetny design i do tego bardzo dobry stosunek ceny do jakości i praktyczności fury. Dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza

Infidel, możesz coś więcej o spalaniu napisać? Moja wiedza oparta jest na raportach z autocentrum i tym co powiedział gość w salonie, no ale wiadomo, że to drugie to można sobie raczej w dupę wsadzić :D

Przy dynamicznej jeździ w mieście 14l, Elbląg (125 tyś.).  Mówię o dynamicznej jeździe, nie upalaniu do odcinki. Do tego bak tylko 55l, ciągle trzeba zalewać. W trasie przy 160 na autostradzie 12,5l. Dla porównania Qashqai 1.6 przy 190 palił 9l...

Jedziemy dzisiaj z tym do serwisu, jak dla mnie coś jest nie tak. Stare 4.2 palą niewiele więcej. Na pierwszy ogień przepływka i sondy lambda.

Odnośnik do komentarza

Z samym oczekiwaniem na egzemplarz zamówiony z fabryki jeszcze się nie orientowałem, a co do spalania to jak dla mnie ewidentnie jest coś nie tak. Że typ w salonie i katalog ściemnia to nie dziwne, ale żeby wszystkie testy w necie i raporty spalania kłamały? Z netu wynika, że ten 1.6 powinien palić jakieś ~9l w mieście, a nie 14, no bez jaj - dlatego zdziwiłem się jak napisałeś o wysokim spalaniu. Przy 14l bak 55l faktycznie może wydawać się mały :D

Odnośnik do komentarza

Z samym oczekiwaniem na egzemplarz zamówiony z fabryki jeszcze się nie orientowałem, a co do spalania to jak dla mnie ewidentnie jest coś nie tak. Że typ w salonie i katalog ściemnia to nie dziwne, ale żeby wszystkie testy w necie i raporty spalania kłamały? Z netu wynika, że ten 1.6 powinien palić jakieś ~9l w mieście, a nie 14, no bez jaj - dlatego zdziwiłem się jak napisałeś o wysokim spalaniu. Przy 14l bak 55l faktycznie może wydawać się mały :D

 

Lucek co do testów w necie to też bym "lekko" na nie przymknął oko. Tym bardziej jak ktoś pisze, że 9 l w mieście. Wydaje mi się że 135 KM i dość ciężkiej budy to 10 l - 11 zimą na luzie łyknie. Z drugiej strony wy chyba dużo nie jeździcie więc spoko do przełknięcia.

Odnośnik do komentarza

moje 2.0 benzyna 1500kg nie przekracza na zimnym silniku w zimie po mieście 12 litrów na 100 - więc 10-11 litrów w samochodzie 15 lat nowszym to imo dużo, technologia poszła do przodu, silnik mniejszy itp.

 

i dlatego będzie 9~10 po mieście. to nie czinkłeczento, aby jeździć, musi żreć. 2.0 140 kucy w Nissanie bierze 12l/100 od nowości, ten mniejszy o nowszy, więc obstawiam 20~25% mniejsze spalanie i 9~10l na mieście. W zimie lekko więcej. Trasa 8~9 litrów pewnie. 

Odnośnik do komentarza

 

Z samym oczekiwaniem na egzemplarz zamówiony z fabryki jeszcze się nie orientowałem, a co do spalania to jak dla mnie ewidentnie jest coś nie tak. Że typ w salonie i katalog ściemnia to nie dziwne, ale żeby wszystkie testy w necie i raporty spalania kłamały? Z netu wynika, że ten 1.6 powinien palić jakieś ~9l w mieście, a nie 14, no bez jaj - dlatego zdziwiłem się jak napisałeś o wysokim spalaniu. Przy 14l bak 55l faktycznie może wydawać się mały :D

 

Lucek co do testów w necie to też bym "lekko" na nie przymknął oko. Tym bardziej jak ktoś pisze, że 9 l w mieście. Wydaje mi się że 135 KM i dość ciężkiej budy to 10 l - 11 zimą na luzie łyknie. Z drugiej strony wy chyba dużo nie jeździcie więc spoko do przełknięcia.

 

 

Racja, miasto miastu nie równe. Moim ropniakiem 1.9 120 kucy po Pile i spalanie 7l, wjeżdżam do Poznania i podbija do 8,5l.

 

Nie ma bata by 14l w mieście dla 1.6 było normą. No chyba, że jakiś spartolony konstrukcyjnie motor by produkowali ale obiegowa opinia jest raczej inna, prawda?

Odnośnik do komentarza

moje 2.0 benzyna 1500kg nie przekracza na zimnym silniku w zimie po mieście 12 litrów na 100 - więc 10-11 litrów w samochodzie 15 lat nowszym to imo dużo, technologia poszła do przodu, silnik mniejszy itp.

 

Ta i pewno z tego 2.0 trochę mniej koni niż 135 ? Stary silnik szczególnie diesle często palą mniej niż obecne nowe jednostki.   To, że nowszy nie znaczy, że mniej będzie jakoś palił. Nie zawsze tak to idzie.  Moim zdaniem 10 lato 11 zima w takim aucie jak podał Lucjan. Ale kufa jak ktoś ma 80 tys na auto to musi mieć też żeby zalać je za te 300-400 zł w miesiąc.

Odnośnik do komentarza

14 litrów? To mapy paliwowe chyba po pijaku pisali....

 

Tak dla porównania 16-letni silnik BMW M52B28 - 2,8l 193KM - więcej niż 12-13 litrów w mieście nie zaciągnął. No i jak się ma 200 koni to się lubi depnąć więc to też jest ta górna wartość.

 

No i 1.6 w SUVie? Serio? Przecież to waży swoje... Zastanów się nad tym silnikiem bo może się okazać, że większe pojemności palą tyle samo a są bardziej elastyczne.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

 

  

Tak dla porównania 16-letni silnik BMW M52B28 - 2,8l 193KM - więcej niż 12-13 litrów w mieście nie zaciągnął. No i jak się ma 200 koni to się lubi depnąć więc to też jest ta górna wartość.

Serio ? Mam dokładnie ten silnik u siebie i 13l po Krakowie, na dojazdach do pracy spokojnie pije, a lubi i więcej. Tato kupił niedawno Kie Venge z silnikiem 1.6 i spalanie jak narazie w granicach 8-9l po mieście. O ile ten sam silnik jest w Sportage, to stawiałbym na 1 litr większego zużycia.

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem, że teraz się samochod robi z kiepskich materiałów to i ważą mniej :)

 

Tak czy siak 1.6 to trochę mało jak na SUV'a. Na trasie opory powietrza też będą robić swoje przy wyższych prędkościach. Z tą wagą to mnie zaskoczyłeś. Liczyłem na coś 1500+kg. Z drugiej strony zapomniałem też, że ludzie kupują SUV'y żeby jeździć nimi po zakorkowanych miastach :ninja:

Brat ma poprzednią generację Sportage. Dla mnie tragedia. Plastik, kiepski materiał, silnik pali jak smok, a napęd na 4 o kant du.. rozbić. Może teraz robią trochę lepsze auta. Wygląd na plus a miedziany lakier robi robotę.

 

 

 

 

 

  

Tak dla porównania 16-letni silnik BMW M52B28 - 2,8l 193KM - więcej niż 12-13 litrów w mieście nie zaciągnął. No i jak się ma 200 koni to się lubi depnąć więc to też jest ta górna wartość.

Serio ? Mam dokładnie ten silnik u siebie i 13l po Krakowie, na dojazdach do pracy spokojnie pije, a lubi i więcej. Tato kupił niedawno Kie Venge z silnikiem 1.6 i spalanie jak narazie w granicach 8-9l po mieście. O ile ten sam silnik jest w Sportage, to stawiałbym na 1 litr większego zużycia.

 

 

To może czas na remont silnika. Jeszcze kwestia miasta. Szczecin to nie Kraków ;) Tutaj korki mamy mniejsze.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...