Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza Alfa, którą pokazał Greg jest piękna (czarna), ale nie polecam tej jednostki. Mimo wszystko samochód waży około 1,5 tony, tak więc skłaniałbym się minimum do 150KM (aczkolwiek kolega posiadał i również tyłka nie urwało) . Najlepszym wyborem IMO jest właśnie 2.4 200 bądź 210 KM. Raz, że na nowym sofcie chłopaki z alfaholików "robią" z nich 240KM, dwa rzędowa 5 cylindrowa jednostka brzmi bardzo fajnie wewnątrz:) No i polecam szukania bogatszego wyposażenia. Jeśli chdzi o awaryjność to naprawdę świetne samochody, oczywiśćie jak to w kopciuchach są dwumasy i turbo, jednak podzespoly te wytrzymują zdecydowanie większe przebiegi niż np. konkurencja PSA. Względem 156 poprawiono zawieszenie, tzn wachacze wytrzymują dłużej, prowadzenie dalej pozostało fajne, zabrano niestety fajne klamki drzwi :). Przygotować trzeba się na minimalnie szybsze zużywanie opon przednich, ale to taki niuans.

 

Benzyniaki to tylko V-ka.

Odnośnik do komentarza

No tak,ale chyba mimo wszystko lepsze niz Mpi i te JTS-y. Mogliby zmodyfikować znane Busso 3.0 i 3.2 na potrzeby nowych norm ekologicznych. Chyba jeden z naładniejszych wizualnie silników oraz fajnie brzmiących. Szkoda, ze Fiat tak stłumił Alfe, chociaż może lepsze to niż sprzedaż marki dla VAG, który często ostrzył sobie na to zęby. 

 

Lucek,makaroniarze zapowiedzieli nowy lineup modeli Alfy, pytanie czy nastapi to w tym dziesięcioleciu. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma sie co bac Reno. Moja mama ma obecnie Lagune 2 po FL i od poltora roku do serwisu jezdzi tylko na wymiane oleju, a samochod podoba jej sie tak bardzo, ze kolejnym samochodem, ktory najprawdopodobniej kupi bedzie wlasnie Laguna 3 GT, w ktorym sie zakochala i za jakis czas bedzie miala mozliwosc kupienia go od znajomego (od ktorego z reszta ma obecny samochod). Dodatkowo trojka jest wieksza od poprzedniczki, ktora to juz nie nalezy do malych samochodow i pojemnosc bagaznika oraz wnetrza powinna ci spokojnie wystarczyc. 

Odnośnik do komentarza

Mój Teściu ma w miarę nie najstarszą Lagunę i nazywają ją Miss Laweta. Przebieg niewielki, gdyż większość czasu wisi w serwisie. To niebywałe ile rzeczy wymienił już w tym aucie, nawet nie wiedziałem, że takie rzeczy można wymieniać.

 

zapytam jaki model ma tej Laguny. 

Odnośnik do komentarza

Mój Teściu ma w miarę nie najstarszą Lagunę i nazywają ją Miss Laweta. Przebieg niewielki, gdyż większość czasu wisi w serwisie. To niebywałe ile rzeczy wymienił już w tym aucie, nawet nie wiedziałem, że takie rzeczy można wymieniać.

 

zapytam jaki model ma tej Laguny. 

 

Mój ojciec ma to samo. Masakra, zepsuło się już praktycznie wszystko, od wskaźnika paliwa przez zawieszenie przód/tył, sprzęgło, pompa paliwowa i jeszcze z tysiąc rzeczy mniejszych ale też sporo kosztujących. 

 

A ostatnio zaczęło mu... przeciekać  :ninja: W nogach wycieraczki zbierają wodę i nie mogą dojść którędy i jaka uszczelka popuszcza.

 

Rok 2004, Laguna na full wypasie, silnik diesla 2.2.

Odnośnik do komentarza

Nowe clio czy nowe polo? Mieliscie stycznosc z tym albo tym? Z wygladu bardziej podoba mi sie chyba clio no ale volkswagen tak szybko chyba na cenie nie straci. W gre wchodzil jeszcze peugot 208 ale zostal odpalony. Juz sam nie wiem, jutro jedziemy ogladac po salonach wszystkie trzy to jakas opinie sobie wyrobie.

Odnośnik do komentarza

Dla kogo takie auto ? Dla Ciebie, żony czy rodziców?

No ja ci powiem, że byłem w podobnej sytuacji 5 lat temu i wybrałem nową Corsę (wtedy wchodziła na rynek praktycznie) z salonu z tym, że to dla żony była. Dalej tym jeździ bez większych problemów z tym, że one nie rozróżnia audi od bmw ;). Ja jednak poszukał bym coś sprawdzonego rocznego lub dwu. Zobaczysz szybko ci się znudzi takie auto. Aha no i pamiętaj o drogich przeglądach, jak będziesz dużo jeździł to w rok z dwa razy z 700-1000 zł zabulisz za przegląd w ASO, chyba że masz tam jakiś znajomych / rodzinę.

 

Wracając do tematu to emocje wybrałby 208 jednak rozym Polo ze względu a dalszą odprzedasz,a zobaczysz, że po 3 latach będziesz rozglądał się za czymś innym ;)

 

Jkie silniki wchodzą w grę w tych modelach?

Odnośnik do komentarza

 

ZA.JE.BISTA jest ta Laguna. Naprawdę rzadko można spotkać wersję GT,ale zawsze się za nią odwracam

 

 

To sie im udała. Najpiękniejszy sw jaki ostatnio widziałem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

ZA.JE.BISTA jest ta Laguna. Naprawdę rzadko można spotkać wersję GT,ale zawsze się za nią odwracam

 

To sie im udała. Najpiękniejszy sw jaki ostatnio widziałem.

 

Taaaaaaa jest piękna i co fajne bardzo rzadko spotykana. MALINA

Odnośnik do komentarza

Lucuś poświęciłem trochę na to auto i muszę przyznać, że jest faktycznie im dłużej na nie patrzę tym bardziej mi się podoba. 

 

Rozmawiałem najpierw z teściem, on ma GrandTour z 2006 roku i właśnie nie działają migacze :D generalnie jak usłyszał, że ktoś szuka, to powiedział, że już dziś sprzeda swoją :D 

 

Tak serio to jego meches od Lagun looknął na to auto i mówi przede wszystkim wziąć do serwisu i sprawdzić kiedy był ostatnio w serwisie i przy jakim przebiegu (i co było robione). Auto jest z 2009 roku, czyli chwilę temu skończyła mu się gwarancja, więc musiał być niedawno w serwisie. Łatwo sprawdzisz przebieg dzięki temu i co ostatnio było robione. 

 

Auto jest bardzo ładne - trzymam kciuki tylko jak się zdecydujesz, aby nie padała zakichana elektronika bo tej masz w tym aucie od zarąbania.

Odnośnik do komentarza

Zrobiliśmy sobie dziś z żoną mały maraton - zostawiliśmy dzieci u dziadków i pojeździliśmy trochę po salonach oglądając samochody zarówno now jak i używane. Udało nam się obczaić takie fury:

 

- Mazda 6 2009

- Volkswagen Passat 2008

- Volkswagen Passat 2009

- Ford Mondeo 2008

- Ford Mondeo 2013

- Opel Insignia 2009

- Opel Insignia 2013

- Opel Insignia FL 2013

- Opel Astra 2013

- Alfa Romeo 159 2008

- Renault Laguna 2013

- Honda Accord 2009

- BMW 320 2008

- BMW 320 FL 2008 (albo 2009, nie pamiętam już)

- Hyundai ix35 2013

- Hyundai ix35 FL 2013

- Hyundai i30cw 2013

- Nissan GTR 2013 ;)

 

Podejście było proste - wsiadamy do samochodu, jeździmy, wysiadamy i po głowie ma chodzić myśl w stylu 'wow, to jest to, chcę tę furę'. Drogą takiej eliminacji wyszło nam, że najbardziej podobają nam się po równo Mazda 6, Ople Insignia (wszystkie :D), Ford Mondeo 2013 + może ewentualnie Hyundaie ix35. Po dogadaniu cen nowych modeli i przejrzeniu używek wyszło, że najrozsądniejsze będzie znalezienie mało zużytej Mazdy 6 lub Insignii i głównie te fury będę teraz przeglądał na Allegro w nadziei na znalezienie czegoś wartego uwagi :)

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...