Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas sam nie wiem, nie jestem przekonany, mam mętlik w głowie :D Byłem dziś w miejscu gdzie obok siebie stoi 6 i Insignia, tak że można było sobie poprzesiadać się z jednego do drugiego natychmiast, obczaić co i jak itd. Nie da się ukryć, że Insignia to w środku co najmniej klasa wyżej niż 6, ale... no właśnie, zawsze jest jakieś ale. Naczytałem się w necie o awaryjności Opla i sam już nie wiem. Mamy tu jakiegoś posiadacza Insignii? :D

Odnośnik do komentarza

nie ma co za bardzo sugerowac sie tymi wszystkimi opiniami, bo w koncu nic sie nie kupi. Nie mowie, ze to cos zlego wiadomo ze trzeba cos o aucie widziec.

Jeden bedzie pisal ze trup inny, ze tylko paliwo leje i nic sie nie dzieje. Spora czesc tych znawcow nawet przy danym aucie nie stala, a najwiecej maja do powiedzenia.

 

Sam narazie auta nie kupuje, ale przegladalem opinie modeli ktore by mnie interesowaly i od czytania tego wszystkiego i zbierania informacji leb kwadratowy. 

Ciesze sie, ze narazie nie stoje przed tym wyborem bo pewnie nic bym nie kupil.

Odnośnik do komentarza

Padlo jednak na Hyundaia i30. Samochod jest dla teściowej, wiec nie potrzebuje wiekszej fury. Za koreancem przemawia cena (poki co 51tys,za 5drzwiowa wersje classic) do tego jeszcze dzisiaj negocjowane beda gratisy(do tej pory dorzucili tylko zimowe). Konourencja wypada slabo w tym przedziale cenowym. Jak wspomnialem ford pakuje ecoboosty, nissan 3 cylindrowe wyjce, seat 80konne toczydła. Jako ciekawostke podam, ze samochody Hyundaia/kia podrozaly dokladnie o 2 tysiace zlotych, wzgledem zeszlego roku, bo znalezlismy stara ulotke.

 

Gwarancje 7letnie mozna sobie wsadzic ;) Z roku na rok lista rzeczy, ktora obejmuje ta gwarancja, robi sie co raz mniejsza. Po pierwszym roku ciezko cos wyegzekwować. Ale to chyba kazda firma prezentuje taki sam poziom, dla przykładu-powodzenia z reklamacja wadliwego sprzegla w samochodach z PSA. Inna sytuacjs jest u niemcow, tam 7letnie gwarancja na Kia byla na innym poziomie, ze wzgledu na problem z zdobywaniem rynku. Musieli czyms zachecic Niemcow do zakupu czegos innego niz Panzerwagen. Niestety i30 za granica jest drozsze niz u nas.

Odnośnik do komentarza

Tak jak wspomnialem moj znajomy, ktory pracowal w ASO VW, teraz pracuje u "koreancow". Jesli chodzi o uzyte podzespoly na pierwszy montaz to jest naprawde super, brak poki co "pułapek" serwisowych, przynajmniej jesli chodzi o tansze modele. Tescia Kia Ceed po 11kkm jezdzi i wyglada jak nowa, prosta konstrukcja, proste rozwiazania, czyli wszystko utrzymane z KISS(keep it simple, stupid)

Odnośnik do komentarza

Śmiechy chichy, ale mój sąsiad ściąga luksusowe,używane samochody i niedawno pojechał po BMW 5, na miejscu okazało się, że roczny samochód miał dzwon, a naprawiano go "u turasów". Tak, więc przedni pas był na nowo modelowany 50/50 z wyciętego orginału i  płaskowników, a pourywane boczne mocowania zderzaka zastąpiono blachą i stalowymi szprychami :D

 

Na piśmie zażądał zwrotu kosztów dojazdu i bez zająknięcia dostał ojro na konto (właściciel zapewniał o bezwypadkowej historii samochodu). Zresztą sławne, rozbite bmw X5 z pakietem M też jest z moich okolic,  pochodziło ze złomu w USA, a pakiet M znalazł się tylko dlatego, że akurat takie części udało się kupić do naprawy. 

Tak więc, teraz hajs zarabia się na "grubasach". Nie mówię o Tobie Greg, ale w Polsce jest masa nowobogackich Mareczków, którzy za pierwszy zarobiony pieniądz, chcą  kupić samochód premium.

 

link do wspomnianej bmw

https://joemonster.org/art/19165/Kupujemy_super_auto_BMW_X5M

Odnośnik do komentarza

Cały czas sam nie wiem, nie jestem przekonany, mam mętlik w głowie :D Byłem dziś w miejscu gdzie obok siebie stoi 6 i Insignia, tak że można było sobie poprzesiadać się z jednego do drugiego natychmiast, obczaić co i jak itd. Nie da się ukryć, że Insignia to w środku co najmniej klasa wyżej niż 6, ale... no właśnie, zawsze jest jakieś ale. Naczytałem się w necie o awaryjności Opla i sam już nie wiem. Mamy tu jakiegoś posiadacza Insignii? :D

Ja mam już druga Insignie. Pierwsza byla z 2009(hatchback 1.8(juz nie ma tego silnika)), dopiero co wyszła. I przez 3 lata zrobilem nia 140k i jedyne co miala zwalone, to termostat do wymany 3krotnie. Po za tym zero awarii. Nigdy mi nie stanela na drodze. Ten termostat to wada mlodosci.

Teraz mam kombi (sorry sports tourer xd) Diesel 2.0 160KM. Niecale pol roku 20k. Bez awarii. Jestem zadowolony, moglem brac mondeo ale zostalem przy Insigni i kolejne pewnie tez bedzie insignia. Na trasie sie sprawdza, zapierdala konkretnie, wygodna. Wada jak kazdej insigni z tyly nie ma miejsca dla osoby doroslej za wiele. Bedziesz wozil dzieci takze luz. Bagaznik duzy, tylko zderzak nieco przeszkadza zeby wlezc do konca. ;)

Pytaj.

Odnośnik do komentarza

 

Cały czas sam nie wiem, nie jestem przekonany, mam mętlik w głowie :D Byłem dziś w miejscu gdzie obok siebie stoi 6 i Insignia, tak że można było sobie poprzesiadać się z jednego do drugiego natychmiast, obczaić co i jak itd. Nie da się ukryć, że Insignia to w środku co najmniej klasa wyżej niż 6, ale... no właśnie, zawsze jest jakieś ale. Naczytałem się w necie o awaryjności Opla i sam już nie wiem. Mamy tu jakiegoś posiadacza Insignii? :D

Ja mam już druga Insignie. Pierwsza byla z 2009(hatchback 1.8(juz nie ma tego silnika)), dopiero co wyszła. I przez 3 lata zrobilem nia 140k i jedyne co miala zwalone, to termostat do wymany 3krotnie. Po za tym zero awarii. Nigdy mi nie stanela na drodze. Ten termostat to wada mlodosci.

Teraz mam kombi (sorry sports tourer xd) Diesel 2.0 160KM. Niecale pol roku 20k. Bez awarii. Jestem zadowolony, moglem brac mondeo ale zostalem przy Insigni i kolejne pewnie tez bedzie insignia. Na trasie sie sprawdza, zapierdala konkretnie, wygodna. Wada jak kazdej insigni z tyly nie ma miejsca dla osoby doroslej za wiele. Bedziesz wozil dzieci takze luz. Bagaznik duzy, tylko zderzak nieco przeszkadza zeby wlezc do konca. ;)

Pytaj.

 

 

Lucek no ja też jeździłem w 2010 przez rok tą wersją Cosmo z tym silnikiem 1.6 ECO BOOST   180 KM. Przez rok dałem nim jakoś 50 tyś.  Jedynie co mnie wkurzało to spalanie. Niby wg interneta każdemu mało paliła średnio  z 8 l, mi średnio z 10-11.  W mieście zimą  12 chapał. Co gorsza dostałem go z myślą, że nie będę dużo jeździł jednak w trakcie roku zmieniły się założenia dlatego po roku mi wymienili ;)

 

Ale tak to nic się nie działo. Piękna linia, bardzo bogate wyposażenie, dyyyynamiczny motor i co najważniejsze najwygodniejsze fotele w swojej klasie. 

Jakbym miał wybierać pomiędzy Insignią lub Mondeo to w cuglach wygrałby Opelek.

 

Edit:  dobry materiał ok 10 min pojawiają się dwa komisy z mojego miasta :)  http://www.youtube.com/watch?v=nDYclg-0ErA

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...