Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.02.2021 o 10:28, Widget napisał:

Warzycie swoje piwa? Ja już robiłem kilka gatunków, najlepiej wyszedł Sparkling Ale robiony z jasnego słodu. Szykuję się teraz na pierwsze piwo ze słodu ciemnego, chyba jakiś porter. Robienie piwa z brew kita jest ultra łatwe i w mniej niż 2 miesiące cieszymy się smacznym piwkiem za mniej niż 1 zł kosztu.

 

Tak, bardzo miło wspominam. Znajomi też ciągle pytają kiedy znów zrobię :sir:

Tak jak koledzy pisali, teraz będzie na wiosnę najlepszy czas bo temperatura dobra. Mi najlepiej smakują odmiany łagodne, jasne ale, pils, lageropodobne. Mam chęć na stouta w tym sezonie, zobaczymy co wyjdzie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Smakowo zależy co do tego dodamy. Pierwsze zrobiłem z dodatkiem cukru, waliło spirytusem. Drugie już glukoza, całkiem spoko. Trzecie z dodatkiem słodu i tu jakość wyśmienita, ale wiadomo trzeba te 40 zł dać za słód. Potem jeszcze można na zimno czymś nachmielić. Multum opcji. Najbardziej jara mnie gazowanie tego: odmierzanie glukozy, dosypywanie do butelek, a potem kapslowanie :D

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, krupek napisał:

Czy można domowym sposobem zrobić piwo bezalkoholowe, czy to jakiś bardziej złożony proces?

 Alko w takim piwsku jest odparowywany czy jakoś przedestylowany  i finalnie to faktyczne 0.0%  w domu się nie da. 

A piwa niskoalkoholowe, to specjalne drożdże+ przerwaniem procesu w odpowiednim momencie. 

Niedawno Palikot chciał zawojować rynek bezalkoholowymi kraftami ale nie wiem co z tego wyszło, chyba teraz skupia się na BUHu i Wojewódzkim. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Atak Chmielu za 8,99.
Po takiej cenie I pojemności jedynie pół litra, spodziewałem się doskonałego smaku.
Tak jak I spodziewałem się dobrego smaku po piwie Pilsner Urquell, które było chwalone na różnych listach najlepszych piw, a nawet miało gdzieś pierwsze miejsce I wiele pochwał.
Ten cały Pilsner, też miał pojemność pół litra, ale kosztował kilka złotych, a nie 9 złotych.
Był niedobry, za gorzki I w ogóle niesmaczny, takie czeskie obrzydlistwo.
Ale to dopiero Atak Chmielu, uzmysłowił mi, jak ohydne może być piwo.
To piwo jest bardzo gorzkie I ma ohydny smak.
Pijąc je, ma się wrażenie, jakby piło się szampon, gdyż smakuje bardzo podobnie, ten komu podczas mycia włosow, pociekło trochę piany szamponu do ust, może śmiało powiedzieć, że spróbował jak smakuje Atak Chmielu.
Piwo jest obrzydliwe I zdecydowanie niewarte nawet 2 złotych, a co dopiero 9 złotych.
Zdecydowanie lepiej kupić sobie pyszne piwo Perła, a zwłaszcza przepyszną Perłę miodową, która u mnie kosztuje 4,40 za pół litra, a więc za 9 złotych, mam nie pół litra ohydnego Ataku Chmielu, a aż litr, przepysznego złotego trunku.
Wypiłem z trudem z cztery łyki I wstawiłem je do lodówki, skąd będę je popijał co jakiś czas po łyku, czy dwóch, aż je wypije do końca I wiem, że już nigdy tego ohydnego paskudztwa nie kupię I nie wezmę go do ust!!

Piwo BUH, pół litra za 9,50 też jest niedobre I niewarte swojej ceny.

Nie smakuje ono jak piwo, tylko ma posmak taniego ruskiego szampana, tylko tyle, że niesłodkiego.

Mimo tego, jest znacznie smaczniejsze, niż wspominany przeze mnie wcześniej Atak Chmielu.

Edytowane przez ZAKARION
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Tynio napisał:

 

 

3yUf8VZ.jpg

 

Pacific dosyć ciekawie wypadł jak za taką cenę, BUH nie powalił mnie.

 

BUH jest niesmaczny I nie wart swojej ceny, ale przy Ataku Chmielu jest dobry.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, ZAKARION napisał:

 

BUH jest niesmaczny I nie wart swojej ceny, ale przy Ataku Chmielu jest dobry.

 

Masz rację że smakiem nie powala, mi się udało na "wiosce" kupić za 6,99 zł więc nie zabolało po kieszeni, ale w tej cenie można lepsze kupić choć by te poniżej 

 

IoBkrUt.jpg

 

pmY3t7Z.jpg

 

Buh pojawił się tu dla tego że to w jednym sklepie wszystko kupiłem. 

 

rNpHBuG.jpg

 

Edytowane przez Tynio
Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem wcześniej, Atak Chmielu, jest bardzo gorzki I smakuje jak szampon do włosów, jest poprostu obrzydliwy.

BUH za to, smakuje dla mnie, jak ruski szampan, tylko że niesłodki.

Oba produkty nie smakują jak piwo.

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Arkady napisał:

Baba jesteś, że piwo dla ciebie za goryczkowe?:) A tak serio BUHa nie piłem, ale Atak Chmielu jest świetne i jeżeli tutaj goryczka tobie nie pasuje to co byś powiedział na potrójne IPY co mają ok 100-110 ibu:banderas:

Ten user jest fanem perły i przelicza piwo na złotówki więc no nie specjalnie jest o czym gadać. BUH mi mocno nie siadł w obu wersjach (tzn nie wiem czy są tylko dwie) więc pewnie nigdy więcej tego nie kupię. A Atak Chmielu to bym sobie zapodał :D

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Arkady napisał:

Baba jesteś, że piwo dla ciebie za goryczkowe?:) A tak serio BUHa nie piłem, ale Atak Chmielu jest świetne i jeżeli tutaj goryczka tobie nie pasuje to co byś powiedział na potrójne IPY co mają ok 100-110 ibu:banderas:

 

Jak znajdziesz BUH-a w okolicach 5-6 zł to kup, więcej nie jest warty.

 

Z tego co pamiętam to Atak Chmielu jest dosyć smacznym piwem (jak ostatnio piłem), ale ja lubię IPA i APA 

 

Odnośnik do komentarza

Ale Atak Chmielu jest aż za gorzki!!

Lubię goryczkę, ale w nim jest przesadzona, a poza tym, to nie smakuje jak piwo, tylko szampon do włosów!!

Czy wy naprawdę tego nie czujecie?!

Na pewno kiedyś w życiu dostała wam się piana szamponu do ust I co, nie czujecie podobieństwa, naprawdę?!

Co do ceny, to drażni mnie, kiedy coś, co miało być piwem, nim nie jest, tylko okazuje się ohydztwem, a kosztuje 10 złotych za pół litra!!

Jak czytam te wasze wpisy, o tym, że Pinta robi dobre piwa, to jestem w szoku!!

Perła jest dobra I koniec kropka!!

A poza tym, nie jestem żadnym znawcą piwa, pije je dopiero od nie dawna, co jakiś czas, bo wcześniej prawie nie tykałem alkoholu.

Poprostu, któreś mi smakuje, a któreś nie I tyle.

Zlinczujcie mnie za to, jestem na to gotowy!! :-)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Na pierwszy ogień poszło Soulside Journey. Pychotka. Pijalne, goryczka po każdym łyku krótka, choć wyczuwalna. W tle fajna nutka, której chyba nigdy wcześniej nie czułem... Coś jakby słodkie, zielone winogrona. Takie małe, prosto z krzaka87b1cf59e114668362c2fdc80bfcce9c.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...