Skocz do zawartości

Piwo


szaden

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka, że, tak jak w większości jakichkolwiek sporów i dyskusji, wiele osób nie potrafi zaakceptować, że dla kogoś sprawa może nie być czarno biała i picie piwa to nie przynależność do gangu, wobec którego mam być lojalny i wyznawać tylko jego zasady. Sprawiają wrażenie, jakby ich mózgi nie ogarniały rzeczywistości, w której ktoś raz na jakiś czas wypije jedno-dwa lepsze piwa na smaka (tak, nawet tą "mityczną" IPĘ), ale nie ma zupełnie problemu ze strzeleniem sobie kilku przeciętnych koncerniaków do towarzystwa czy tego słynnego grilla.

 

23 godziny temu, gekon napisał:

oczywiście ZAWSZE są żale do ludzi pijących coś droższego i dopowiadanie historii, że te vipy to dobre "piwa"

 

Przecież jest dokładnie na odwrót i to z reguły "snoby" muszą przy każdej możliwej okazji dodać swoje 3 grosze na temat tego, że ktoś śmie śmieć pić "szczyny" i, co gorsza, nie wykrzywia mu to ryja (w zależności od stopnia snobizmu, mogą za nie być uznane zarówno Harnaś, Perła, jak i jakikolwiek koncerniak). I jesteś tego najlepszym przykładem, wystarczy spojrzeć na ilość tekstu i jad, jaki produkujesz, w odpowiedzi na mem albo czyjąś krótką uwagę xD. I cały czas ta pasywna agresja i odnoszenie się do kwestii finansowych jak jakiś nuworysz, który musi na każdym kroku udowadniać, że jest wyżej niż plebs. Ale z tego co widać po aktywności w innych tematach tu nie chodzi konkretnie o piwo, po prostu jest z ciebie kawał frustrata, więc nie ma się co za bardzo wczuwać.

 

Tylko nie uzurpuj sobie prawa do decydowania, o czym kto ma rozmawiać, bo żaden z ciebie moderator dyskusji.

 

 

 

 

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, gniewny napisał:

smieszne to. dawac sie dymac na 10zl za jedno piwko i rozwijac jeszcze z tego takie degustacyjne rozkminki. troche to jak zachwycanie sie nad zapachem wlasnych pierdow.

idz sobie wypij harnasia z puchy i nie przeszkadzaj jak dżentelmeni rozmawiają.

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że dobre jest każde piwo, które mi smakuje, ale z tego tytułu przecież inne nie są od razu niepijalne.

Pijam piwo od ok roku 1988. W odmętach historii natrafiałem na istne perełki wśród piw masowych, kierowanych do osiedlowego pospólstwa.

Okocim Zagłoba zastąpił Okocim Light z niebieską etykietą. I ów Light był piwem wspaniałym, lekki, zawsze świeżo smakował.

Kmicic, później Kmicic Krzepki, coś koło 7,6 %, ale nie ten reaktywowany kilka lat temu. To było dobre piwo.

Dawne, z lat 90" EB. Z tego też okresu Brok. 

Żywiec w butelce 0,3 dużo droższy od tego lanego w 0,5, ale dużo lepszy. Ależ on smakował. 

A tak wogóle, to:

 

 

 

Edytowane przez Boomcio
Odnośnik do komentarza

 Na forumku jak to na forumku, wymiana zdań po paru postach/stronach zazwyczaj kończy sie podobnie... jazda po skrajnościach :pinch:;)

 

 Żaden ze mnie piwosz czy coś w tym stylu, i u mnie w koszyku najczęściej ląduje karton pospolitego Budweisera. Małe 330ml butelki, zazwyczaj na dobrej promce, spoko do jakiegoś grila, czy nawet grzańca jesienną porą. Ot poprawny sikacz jak ktoś wpadnie itp, no spoko jest, nie mam wielkich wymagań i wiem co biorę. Dla odmiany (parę razy w roku) kupi się Heinekena w małych butelkach (ten zapach skuna w pomieszczeniu po wypiciu paru heńków :fsg:), jakieś Desperados jak żona akurat przytarga, czy tam czteropak Peroni (delikatne, fajne latem) jak najdzie chęć itp. Randomowe polskie z puchy? No też za siebie nie wyleję, w najgorszym razem można przecież jak baba dodać syropu. Te wszystkie krafy? no czasem coś do smaku w knajpie przy jedzonku, i choć naprawdę dobre to później nie szukam w sklepie hopgoblinów  czy innych tam bananowych wynalazków :). Prędzej winko lub coś mocniejszego :D

 

Hmm, taki mały przykład. W tamtym roku, po iluś tam latach złapałem się z ziomkiem. Wiadomo może jakaś łycha za parę tysi była by problemem, ale taka za parę stówek już nie koniecznie... skończyło się jednak na tanim winiaczu jak "za starych dobrych czasów". Doznania smakowe? :yucky: Czy żałuję/żałowałem na drugi dzień? Po stokroć nie ^^

 

Kończąc ten przydługawy wywód... no banał. Nie do końca najważniejsze jest co, a raczej z kim i gdzie pijemy :)

 

 

Spoiler

20210602_180421.thumb.jpg.fc3910797ea676765d0085c88e21bab9.jpg

 

zdróweczko! 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi
22 minuty temu, alb84 napisał:

ten zapach skuna w pomieszczeniu po wypiciu paru heńków :fsg:

Mmmmm, taki pyszny smród po fotolizie, mmmmm, marihuanen heheh

 

Załóżcie sobie jakiś temat "Koncerniaki" i tam piszcie, bo się nie da tego czytać.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Rozi napisał:

Mmmmm, taki pyszny smród po fotolizie, mmmmm, marihuanen heheh

 

Załóżcie sobie jakiś temat "Koncerniaki" i tam piszcie, bo się nie da tego czytać.

 

Zawsze możesz wypierdalać albo zamknąć oczy i nie czytać... Ale raczej wypierdalaj. xd

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

 e tam , tak lubię zapach hehe marichuanen, a jeszcze bardziej haszu... ale whatever. 

 

 No dobra, ogarniałem jakieś zakupy na kolację, to pod wpływem tego tematu wziąłem cztery piwka i cydr (8.2%:notbad:). 

20210727_191922.thumb.jpg.4e38095730531c4c872c2ca96125b28e.jpg

 

Możliwe, że coś z tego już piłem (napewno ten troll), ale w każdym bądź razie smak zdążyłem zapomnieć no i nie powiem, nawet jestem ciekawy jak to będzie smakować. Postaram się napisać wrażenia czy coś, ale z mojim tempem to pewnie miesiąc lub dwa murowane. No już nie dzis w każdym bądź razie.

 Mam jednak coś z dedykacją dla Rozaliusza. Specjalnie zajchałem do ciapków po jedną puszkę. Troche się schłodziło, odkurzyłem mój ulubiony kufel i legancko weszło do pitcy na kolację. 

20210727_194510.thumb.jpg.9f4c2abef689f5aba677f9d58935a426.jpg

 

 Twoje zdrowie pulpecik! Why so serious, czy tam wyjmij kij z tyłka... czy coś w tym stylu ^^.

 

Pzdr.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.