Skocz do zawartości

PSX Extreme 197


Oceń okładkę PSX Extreme 197  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 197



Rekomendowane odpowiedzi

Test XOne + Zgrentgen przypadły mi do gustu ( ile właściwie czasu wytrzymują pady do PS4, Xone na jednym ładowaniu /jaki jest czas ładowania ?) Brakuje tylko fotek wnętrzności konsoli i zasilacza
Ubolewam nad jakością fotek z gier ( wiem że bullshoty były krytykowane ) lecz kompletnie nie czuć "nextgenowości" recenzowanych gier.
Zastanawiam się czy każda gra na PS4 może być streamowana na PSVitę (Remote Play) można by dać info w oceniaczce
Mario- po raz kolejny zbiera wysokie noty ( nie macie ochoty popsioczyć na wtórność, i wlepić niższą notę? ;)
Nurtuje mnie jeszcze  jedno pytanie: ciekawe gdy Sony uruchomi swoją usługę Playstation Now czy zablokuje możliwość pobierania z PSN gier na PS2 oraz kolekcję gier na PS3  z PS+ ?

 

Kuba Sobek - w chwili gdy to czytasz mam za 50 dni  urodziny:) Wszystkiego Najlepszego

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Mnie najbardziej rozbawił temat, w którym jakiś dyletant stara się zbudować komputer o 1000zł droższy od sugerowanej ceny detalicznej PS4. Człowiek ten nie ma zielonego pojęcia o czym pisze. Płyta na chipsecie Z87 za ponad 500zł do procesora bez literki K (czyli bez możliwości O/C) - tutaj spokojnie wystarczy płyta na chipsecie B85, lub H81 za około 200zł. To raz. Dwa - zasilacz za 300zł do zestawu, który nie jest w stanie pobrać nawet 300W? Za mniej niż 100zł można mieć nowego Fortrona 400/450W, który w zapewni nawet stosowny zapas mocy. Zestaw na AMD też się kupy nie trzyma - stareńki Bulldozer, który jest słabszy nawet od stareńkich Phenomów 2 i płyta na chipsecie 970? Nie ma słowa o chłodzeniu, więc zakładam, że Boxowe = nie ma mowy o O/C. Więc po co tak droga płyta? Do tego stary Radeon 7850 i 650Ti non boost w cenach z kosmosu. Prośba na przyszłość - jeżeli nadal chcecie takie "puszczać" takie dyletanckie artykuły, tylko po ty by podbudować swoje własne ego (1000zł więcej niż sugerowana cena PS4 - "gupi" ci pecetowcy) to przynajmniej udawajcie, że macie pojęcie o czym piszecie. Czytając wywody osoby która to pisała jestem pewien, że wzięła ona pierwszy lepszy zestaw z MM, czy innego sklepu nie dla idiotów i zwyczajnie go skopiowała na potrzeby artykułu. Wstyd panie i panowie. :sick:

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za komentarz

 

PS4/XOne kupujesz w sklepie - nie składasz.  Tyle kosztują kompy NTT i tak dalej (tak, także te z MM) - i też kupujesz gotowy zestaw.  I - jak zresztą napisałem w felietonie - można złożyć kompa taniej. I drożej.

 

Ceny były specjalnie przybliżone, zakładając że bierzemy nówki - tak, w większości przypadków właśnie z sieciówek lub sklepów. 

 

Co do komponentów możemy polemizować długo - koniec końców liczy się cena.  A taka mniej więcej ona będzie.

 

Mocno losowe przykłady:

 

http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-ntt-game-w970g-zkg-w970g-f04-617135/

 

http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-asus-m51ac-pl006s-610563/

 

http://www.saturn.pl/zestaw-ntt-game-w-946m-w7333i,id-860902

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Hehe, widzę, że ktoś tu szaleje z "gotowcami", które zawsze są góvniane i przepłacone w porównaniu do pieca złożonego z elementów,które poleci jakaś ogarnieta osoba. No ale dla przeciętnego Janusza, który czyta te gazetkę to pewnie i tak nie gra roli. Kupi taki "gamming pc" za 3tysie, właczy parę gierek, które zaczną mulić i dojdzie do wniosku, że  pc gamming jest do d.upy bo trzeba 7tysi wydać by móc grać normalnie XD

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Dzięki za komentarz

 

PS4/XOne kupujesz w sklepie - nie składasz.  Tyle kosztują kompy NTT i tak dalej (tak, także te z MM) - i też kupujesz gotowy zestaw.  I - jak zresztą napisałem w felietonie - można złożyć kompa taniej. I drożej.

 

Ceny były specjalnie przybliżone, zakładając że bierzemy nówki - tak, w większości przypadków właśnie z sieciówek lub sklepów. 

 

Co do komponentów możemy polemizować długo - koniec końców liczy się cena.  A taka mniej więcej ona będzie.

 

Mocno losowe przykłady:

 

http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-ntt-game-w970g-zkg-w970g-f04-617135/

 

http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-asus-m51ac-pl006s-610563/

 

http://www.saturn.pl/zestaw-ntt-game-w-946m-w7333i,id-860902

Tyle tylko, że mi chodzi o sam dobór komponentów - po co droga płyta na chipsecie Z87 (czyli przeznaczonym dla entuzjastów o/c i osób które chcą robić SLI/CF) do procesora, którego nie można podkręcić mnożnikiem? Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na większy dysk, dysk SSD, albo przepić. Po co procesor AMD który już nie jest produkowany - na rdzeniu Bulldozer - bo Vishera jest droższa? - zamiast 4 rdzeniowego Buldiego można tam wsadzić 3 rdzeniową Visherę - wydajność bez o/c będzie bardzo mocno zbliżona, cena również a mniejszy będzie pobór prądu i wydzielane ciepło. Do tego nieprodukowany już Radeon 7850 i bardzo słaby 650 Ti - w którego cenie można mieć 650 Ti Boost, lub zwykłą 660-tkę. Do tego połączenie procesora AMD i karty AMD spowoduje mocny spadek wydajności. Nie jest tajemnicą, że CPU AMD lepiej działa z GPU Nvidii, niż AMD.

I o to chodzi. Niestety osoba która napisała ten artykuł nie miała zielonego pojęcia o czym pisze. Czy kupując samochód interesujesz się co siedzi w środku, ile żre paliwa, jakie są koszty eksplatacji, czy kupujesz ten niebieski, bo jest taki ładny i "sąsiad" dyletant ci powiedział, że jest fajny?

Bardzo lubię wasze felietony, sam jest graczem konsolowym i pecetowym i niestety z żalem stwierdzam, że ten artykuł w formie jakiej powstał nie miał prawa się ukazać na łamach szanującego się pisma.

Edytowane przez TitoBandito
Odnośnik do komentarza

 

Dzięki za komentarz

 

PS4/XOne kupujesz w sklepie - nie składasz.  Tyle kosztują kompy NTT i tak dalej (tak, także te z MM) - i też kupujesz gotowy zestaw.  I - jak zresztą napisałem w felietonie - można złożyć kompa taniej. I drożej.

 

Ceny były specjalnie przybliżone, zakładając że bierzemy nówki - tak, w większości przypadków właśnie z sieciówek lub sklepów. 

 

Co do komponentów możemy polemizować długo - koniec końców liczy się cena.  A taka mniej więcej ona będzie.

 

Mocno losowe przykłady:

 

http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-ntt-game-w970g-zkg-w970g-f04-617135/

 

http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-asus-m51ac-pl006s-610563/

 

http://www.saturn.pl/zestaw-ntt-game-w-946m-w7333i,id-860902

Tyle tylko, że mi chodzi o sam dobór komponentów - po co droga płyta na chipsecie Z87 (czyli przeznaczonym dla entuzjastów o/c i osób które chcą robić SLI/CF) do procesora, którego nie można podkręcić mnożnikiem? Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na większy dysk, dysk SSD, albo przepić. Po co procesor AMD który już nie jest produkowany - na rdzeniu Bulldozer - bo Vishera jest droższa? - zamiast 4 rdzeniowego Buldiego można tam wsadzić 3 rdzeniową Visherę - wydajność bez o/c będzie bardzo mocno zbliżona, cena również a mniejszy będzie pobór prądu i wydzielane ciepło. Do tego nieprodukowany już Radeon 7850 i bardzo słaby 650 Ti - w którego cenie można mieć 650 Ti Boost, lub zwykłą 660-tkę. Do tego połączenie procesora AMD i karty AMD spowoduje mocny spadek wydajności. Nie jest tajemnicą, że CPU AMD lepiej działa z GPU Nvidii, niż AMD.

I o to chodzi. Niestety osoba która napisała ten artykuł nie miała zielonego pojęcia o czym pisze. Czy kupując samochód interesujesz się co siedzi w środku, ile żre paliwa, jakie są koszty eksplatacji, czy kupujesz ten niebieski, bo jest taki ładny i "sąsiad" dyletant ci powiedział, że jest fajny?

Bardzo lubię wasze felietony, sam jest graczem konsolowym i pecetowym i niestety z żalem stwierdzam, że ten artykuł w formie jakiej powstał nie miał prawa się ukazać na łamach szanującego się pisma.

 

 

A to nie o to właśnie chodziło, że Dżujo pisał tekst z perspektywy "Komputerowego Janusza"?

 

Test XOne + Zgrentgen przypadły mi do gustu ( ile właściwie czasu wytrzymują pady do PS4, Xone na jednym ładowaniu /jaki jest czas ładowania ?) Brakuje tylko fotek wnętrzności konsoli i zasilacza

Ubolewam nad jakością fotek z gier ( wiem że bullshoty były krytykowane ) lecz kompletnie nie czuć "nextgenowości" recenzowanych gier.

Zastanawiam się czy każda gra na PS4 może być streamowana na PSVitę (Remote Play) można by dać info w oceniaczce

Mario- po raz kolejny zbiera wysokie noty ( nie macie ochoty popsioczyć na wtórność, i wlepić niższą notę? ;)

Nurtuje mnie jeszcze  jedno pytanie: ciekawe gdy Sony uruchomi swoją usługę Playstation Now czy zablokuje możliwość pobierania z PSN gier na PS2 oraz kolekcję gier na PS3  z PS+ ?

 

Kuba Sobek - w chwili gdy to czytasz mam za 50 dni  urodziny:) Wszystkiego Najlepszego

Tokugawa - dzięki, będę pamiętał. Odliczanie trwa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Beka z rentgena o nowych konsolach, najpierw gadka, że kupuje się konsole dla gier potem że xone ma dużo lepsze gry startowe a na końcu każdy pisze, że ps4 jednak lepsze. Ale nazwa psx jednak zobowiązuje.

 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

No i do tego piję, że się od końca listopada trwa licytacja na te pierwsze gierki, które za rok będą mglistym wspomnieniem. Bo poza grafą w Shadow Fall i Ryse, cała reszta we wszystkich tych gierach na PS4 i XO jest do bólu past-genowa. Kosy dopiero zaczną wychodzić.

Odnośnik do komentarza

No i do tego piję, że się od końca listopada trwa licytacja na te pierwsze gierki, które za rok będą mglistym wspomnieniem. Bo poza grafą w Shadow Fall i Ryse, cała reszta we wszystkich tych gierach na PS4 i XO jest do bólu past-genowa. Kosy dopiero zaczną wychodzić.

Koso już wyszedł ;)

IMO - gry na launch PS4 i XOne wyszły za wcześnie , były kończone w pośpiechu. Byle by zdążyć na premierę i zaszachować konkurencję przed świętami.

Mam wrażenie że mechaniką ,koncepcją poziomów były one tworzone pierwotnie na past geny - dorzucono efekty , wyższą rozdziałkę,szczegółowe tekstury itp. i przyczepiono metkę next gen. Killzone - nie porywa gameplayem,Dead rising- odtwórcze na maxa, Forza - czwórka z lepszą grafiką  

Pierwsze koty za płoty czekam na prawdziwe killery w nadchodzącej przyszłości które być może zdefiniują rozrywkę na nowo ( Wiedźmin , Uncharted , Quantum break, Order 1886, Last guardian ,Red dead redemption)

Odnośnik do komentarza

Czytam sobie recenzję bfa na ps4 i czytam, że stałe 60 fpsów i myślę sobie "w końcu porządna gra", po 30 fpsowym Kz było by spoko zagrać w coś płynnie działającego, ale coś mnie pokusiło, by sprawdzić jeszcze raz recenzję kz i widzę, że autor napisał stałe 60 fpsów, i tu pojawia się moje pytanie: czy autor podłączył konsolę do urządzenia pokazującego obraz czy na słuch obliczył fpsy? Pytam serio, bo ta gra pokazuje 60 fpsów na respite (I to nie ja kazdym). 

 

Wiec albo ja mam konsolę co ma wadliwe coś, że nienpokazuje stałych 60 fpsów albo autor tekstu nie widział nigdy płynnej rozgrywki nazywając niestabilne 30 stałymi 60 fpsami... 

Odnośnik do komentarza

Chodzi o multi. I teraz nie wiem czy z bf4 nie bedzie tak samo, czyli recenzent pisze stałe 60, a tak na prawdę to konsola stale unika tych 60 klatek. 

 

W ogóle nie rozumiem  tego zabiegu, że framerate jest odblokowany, że sobie swobodnie przechodzi z 60 do 30,tylko jeszcze bardziej widać te spadki i jeszcze bardziej przeszkadzają te spadki, niż jak by gra była zablokowana w 30 fpsach. 

Odnośnik do komentarza

Numer naprawdę dobry. Ciekawy test nowego xboxa, felietony miela i butchera - pierwsza klasa. 

 

z kolei tekst  "nintendo wczoraj i dziś" to zbiór totalnych banałów i oczywistości, powtarzanych już setki razy chociażby na forum portalu, czy też samego magazynu. Jeżeli ktoś choć trochę interesuje się nintendo - od dawna wie o wszystkim co  napisano w tym artykule. 

 

Hiv też powinien uważniej wczytywać się w swoje własne felietony, bo sam nie może się zdecydować, czy Polska to już kraj stosunkowo rozwinięty i zamożny, czy też na odwrót ;-)

 

Ogólnie jednak numer jako całość to kawał solidnej roboty. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...