Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Oczy nie bolą, to nie to co 3D, ale pewnie jak zawsze jest to kwestia indywidualna. Co do siedzenia w goglach, wczoraj np. miałem sesję 3h najpierw w Batmana, a później w Rush of blood. Zadnego dyskomfortu, wsiąkasz w ten świat i nie czujesz że masz coś na głowie.

Edytowane przez .:marioo:.
Odnośnik do komentarza

Wydaje się że ten cały VR będzie uzupełnieniem PS4, swoistym "czymś nowym", odskocznią od TV, pewnie ciekawszym niż Move czy Kinect. Dobrze by było żeby też wyszły gierki dla masterowiczów i hardkorowców  (widzę tylko REZa i ew. Driveclub), bo narazie to sprzęt dla casuali. Jeśli wyjdą przez najbliższe kilka miesięcy jakieś hiciory przystosowane SPECJALNIE pod VR to być może kupię. Gry przygodowe w stylu Batmana do mnie nie przemawiają za tym sprzętem.

 

Choć w sumie kusi żeby mieć w domu całe combo Sony: PS3 + PS4 + Vita + VR :D

Edytowane przez _daras_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakiś MMO + VR (może nie to obecne, a kolejne?) + mocna konsola = można by odpłynąć.
---
Zastanawia mnie, czy teraz te muvy tak się nie spopularyzują, że zaraz wyjdą jakieś ciekawy gry ruchowe? 
Np. kolejne Start The Party, Czy Sport Championship.
 

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Ja wrócę do tego co mi utrudnia zabawę z niektórymi tytułami - mdłości. Zrobiłem eksperyment z lokomotiv. Zażyłem maksymalna dawkę czyli 4 pigułki i odpaliłem scavenger odyssey. Niestety. 5 min i musiałem odłożyć gogle bo bym pawia seryjnie puścił... Czyli tabsy nie pomagają :(

Idź w drugą stronę - dwie setki przed sesją powinny pomóc.
Odnośnik do komentarza

szkoda, że macie takie problemy, mnie nawet driveclub nie rusza, a scavenger odyssey to bardzo fajna gra. Mozę PRO coś zmieni w tym temacie i aktualizacje do gier. Mój kumpel mógł tylko ograć london i stardasust ultra bez dodatku vr. Wystawił gogle na sprzedaż. Pytanie ile procent ma takie problemy. Może aktualizacja softu vr zmieni coś w temacie. Mam taką cichą nadzieje. zresztą technologia raczkuje producenci gier też, dalej powinno być tylko lepiej. Oglądałem na youtube gościa który mówił żeby nie skakać z gry na grę. Żeby po grze zrobić sobie przerwę i odpalać drugą. Poza tym imbir jest stosowany przy chorobie symulatorowej. Polecam herbatę z imbirem. Pewnie po jednej nie przejdzie ale pita cyklicznie może dać efekty

Edytowane przez dragonosi
Odnośnik do komentarza

Nawet fajny gadżet ten VR, coś jak gierki kilkanaście lat temu - brzydkie, ale frajda i immersja jak za dzieciaka. Testowałem u kumpla, sam bym chyba nie wypluł na to 2k złych, to jeszcze nie ten moment. Potencjał jest, czas pokaże czy wyjdą na to jakieś naprawdę mocne pozycje, czy sprzęt będzie dogorywał na popierdółkach. Ogólnie to za 2-3 generacje będzie kozak xD

Odnośnik do komentarza

Próbowałem i mnie jako okularnika bolą oczy po dłuższej sesji, nie wspominając o głowie i kręćku, ale każdy ma inaczej. Tak czy siak warto robić przerwy, nawet co pół godziny żeby wzrok odpoczął. Samo VR to póki co ciekawostka, początek drogi, musi jeszcze ze dwa lata upłynąć zanim wejdzie na salony. Ale dzięki obecnym beta testerom (czyli tym, co wydali hajs na VR) może stanie się to szybciej ;)

  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Oczywiście że Sony bada rynek jeśli temat wypali a ma dużą szanse że wypali ze względu na jakość do ceny to za parę latek można se spodziewać nowych gogli. Chociaż ja obecny "beta tester" uważam że sprzęt jest udany i ma szanse odnieść duży sukces mimo że jakiś procent ludzi odpada ze względu na chorobe symulatrową, na dzień dzisiejszy. Gdyż za jakiś czas mogą wprowadzić patche do gier które mogą wyeliminować u niektórych niepożądane efekty. Czas może być tylko sprzymierzeńcem jeśli w szybkim tempie usprawnią softowo vr oraz zapewnią system selery na tą platforme. Na razie to jest początek myślę że całkiem udany bo ps vr się rozszedł. Sony zapowiedziało, że zwiększa produkcje by zaspokoić potrzeby. Ale uważam, że PRO i VR pokaże pazur. Ale graliście w Rigsa, widzieliście jak to świetnie wygląda, ostrość bardzo dobra i to samo grafa i to na starej PS 4. Wszystko zależy od programistów. Ale Pro daje o wiele więcej możliwości w temacie.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy naprawią patchem lag jaki jest widoczny przy ruszaniu głową ( no chyba, że tylko obraz na tv ma takie duże opóźnienia). Nie wiem czy tak jest w każdej grze, ale na tych filmikach które oglądałem to jest wręcz uderzająco duże opóźnienie. Do tego nie działa to 1 do 1 jeżeli chodzi o prędkość i zakres ruchu. Może wina sensorów, złego ustawienia, ale zupełnie mnie nie dziwi, że ludzie mogą mieć mdłości. Mam chorobę lokomocyjną (na szczęście z wiekiem coraz słabszą) i wiem jak to się pewnie skończy.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy naprawią patchem lag jaki jest widoczny przy ruszaniu głową ( no chyba, że tylko obraz na tv ma takie duże opóźnienia). Nie wiem czy tak jest w każdej grze, ale na tych filmikach które oglądałem to jest wręcz uderzająco duże opóźnienie. .

 

:blink:  :yao:  :facepalmz: 

 

 

 

 

No dobra wytłumaczę. To co widzisz na ekranie tv, nie ma nic wspólnego z tym co widzisz z goglami na twarzy. Z założonymi goglami nie ma ŻADNYCH lagów podczas ruszania głową, jest to 1-1 z ruchem głowy, a jakiekolwiek mdłości wynikają z czegoś innego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...