Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu sam na sobie przetestowałem psvr i po krótce opiszę moją subiektywną opinie.

Grałem tylko w dwie gry:

1. Ocean Descent- rozejrzałem się we wszystkie strony i pierwszy efekt WOW....jestem kuffa w grze :D. Klatka zaczęła się opuszczać na dno i miałem wrażenie, że faktycznie opadam w dół. Imersja jest- mózg oszukany. Lecz po chwili efektu wow zacząłem dostrzegać detale. Rozdzielczość jest faktycznie mała i to widać, wiąże się to z rozmyciem, ząbkami itd. Do tego widać siatkę i subpiksele rgb.

2. Driveclub VR- widzę samochód (bac mono), wsiadam do niego, rozgląda się i u góry widzę jakbym był między teksturami (wlot powietrza nad głową). Zaczyna się wyścig, pierwsze parę zakrętów czułem się dziwnie, nie kręciło mi się w głowie, nie chciałem wymiotować, tylko takie dziwne uczucie.Z oczu do mózg dociera sygnał, że zapierdalam 100km/h w zakrętach i niby to czuć, ale moja dvpa siedząca na krześle mówi co innego. Po paru zakrętach już się przyzwyczaiłem i fajnie się jeździło. Grafika tu jest tak brzydka, że patrząc się na samochody przede mną poczułem się jakbym grał w granturismo na ps2.

 

Jestem umówiony na późniejszy termin z gościem na jakieś testy pozostałych demówek i eve valkirie. Na dziś dzień świeżo po graniu stwierdzam, że technologia ma potencjał. Czuć, że jest się w środku w grze. Ale techniczne aspekty odrzucają- po prostu widać gufno rozmazane. Do tego jak na razie nie zapowiedzieli system sellera i większość gierek to po prostu pokazówki, demka, przeżycia na godzinkę albo dwie. VR ma przyszłość i to jest dobre słowo PRZYSZŁOŚĆ.....to będzie dobre ale VR drugiej generacji. W tej chwili to ciekawostka i nie jest warte swojej ceny. Ja czekam na rozwój.

Odnośnik do komentarza
Zagrałem kilka razy, fajne...demo. Całość z tutorialem trwa jakieś 7 minut, ale wrażenia są obłędne, sam wygląd kokpitu jest świetny, aż się chciało pociągnąć za dźwignie katapulty :-) Tak wiem, to CoD i w ogóle rak, ale gra się przyjemnie, brakuje tylko jakiegoś większego arsenału no i mogła by być większa rozpierducha.

Będzie jakaś pełna gra czy to tylko taki miły darmowy dodatek?

Odnośnik do komentarza

Witam. Wiecie może co z dostępnością VR w sklepach na dzień dzisiejszy? Miała być nowa dostawa 2 listopada. Wchodzę na strony sklepów a tam ciągle widnieje "produkt chwilowo niedostępny" albo "nie ma w magazynie". O dziwo duże sieci niby mają ten sprzęt. Piszę "niby" bo najpewniej jakiś "programista" zapomniał usunąć "produkt dotępny" z bazy danych)).


Witam. Wiecie może co z dostępnością VR w sklepach na dzień dzisiejszy? Miała być nowa dostawa 2 listopada. Wchodzę na strony sklepów a tam ciągle widnieje "produkt chwilowo niedostępny" albo "nie ma w magazynie". O dziwo duże sieci niby mają ten sprzęt. Piszę "niby" bo najpewniej jakiś "programista" zapomniał usunąć "produkt dotępny" z bazy danych)).

Odnośnik do komentarza

 

Zagrałem kilka razy, fajne...demo. Całość z tutorialem trwa jakieś 7 minut, ale wrażenia są obłędne, sam wygląd kokpitu jest świetny, aż się chciało pociągnąć za dźwignie katapulty :-) Tak wiem, to CoD i w ogóle rak, ale gra się przyjemnie, brakuje tylko jakiegoś większego arsenału no i mogła by być większa rozpierducha.

Będzie jakaś pełna gra czy to tylko taki miły darmowy dodatek?

No ja muszę przyznać, że fajne to demko, a zwłaszcza obraz, bo jest świetnie ostro i wyraźnie. Niesamowicie komfortowo gra się w taki tytuł.
Odnośnik do komentarza

Wczoraj dorwalem vr i to jest inny wymiar, dopadlem do London heist i normalnie jakbym tam był! Niestety gra krótka ale jak wyjdzie druga czesc albo podobna gra to będzie must have. Dzisiaj w kolejce czeka Rush of blood czyli danie główne. Grafika jest lepsza niż się spodziewałem i praktycznie nie widać screen door effect co mnie zaskoczyło, bo testowałem HTC i dla mnie tam było słabo i gogle sony wypadają o wiele lepiej. Oby tylko Sony nie porzucilo gogli bo to naprawdę piękna sprawa i coś co trzeba przeżyć na własnej skórze.

Edytowane przez simonldz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...