Skocz do zawartości

The Last Of Us Remastered Edition


KOŁD

Rekomendowane odpowiedzi

Ha!

 

Ja dopiero jestem po paru godzinach z TLOU.

 

 

 

Wylazlem z miasta do jakiegos lasu.

 

 

 

Gra faktycznie dobra i historia poki co ciekawa. Jedyny minus to AI przeciwnikow. I nie mam tu na mysli "zombiakow".

To jest jakas masakra. Kasowanie "po cichu" duszeniem jednego typa, kiedy drugi stoi doslownie pare metrow dalej, albo jak znajduja cialo kolegi i wlasciwie maja to w nosie... Dziwnie to wyglada momentami. :)

 

Dzis runda druga i licze na wiecej. :D

 

To rozegraj grę w trybie Brutalnej Rzeczywistości. Wtedy pogadamy.

Odnośnik do komentarza

Myślę że mają miejsce bo to gra video?

Ja mam zawsze bekę z typów co grają od nastu lat w gierki i przejmują się takimi rzeczami uwaga na forum o gierkach. Polecam pograć w pierwsze skradanki np Tenchu. Jakoś wtedu nikt na siłę nie szukał taki bzdetów tylko jarał się jak Rzym za Nerona.

Odnośnik do komentarza

Rozpoczalem gre na 'Wysokim' poziomie i juz tego sie bede trzymac. 

Poza tym nie wiem czy tak trudno wprowadzic jakis losowy ruch przeciwnikow? Zawsze w tego typu skradankowych grach byl problem, ze przeciwnicy zachowuja sie strasznie schematycznie, chodza zawsze tymi samymi trasami itp. i tu jest to samo.

 

Gra ma dobry klimat. Bardzo mi ie tez podobaja takie male pie.rdolki jak krotkie wymiany zdan miedzy bohaterami, jakies komentarze (fajnie jak ta mloda uczy sie gwizdac :D ) itd.

 

 

edit: jak nie szukal, pewnie, ze szukal :) Tenchu dobra gra.

Edytowane przez Maciejjy
Odnośnik do komentarza

Weźmy pod uwagę, że brutalna rzeczywistość jest w cholerę zbugowana na PS4, nie wiem jak na PS3 bo nie miałem przyjemności grać na tym poziomie na czarnulce. Jak ktoś chcę mieć przyjemność z grania, żeby było jakieś "wyzwanie" to najlepszym wyborem jest oczko niżej niż brutalna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza

quick pytanie : w przyszłości przymierzam się do kupna ps4 po ograniu wszystkiego co mnie interesuje na ps3. Teraz pytanie : czy last of us ma taki przeskok graficzny na ps4, że nie opłaca się tego ogrywać na wcześniejszej generacji? Oglądałem porównania na yt ale liczę bardziej na zdanie kogoś, kto ograł obie części na obu generacjach i może coś powiedzieć więcej w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Ma 60 fps to powinno wystarczyć.

 

@balon niby gra i niby czepialstwo, ale chyba nie jesteśmy na etapie granie w gierki bezmyślnie (NO BO TO GIERKA JEST) i fajnie, że ktoś jeszcze patrzy to medium z innej perspektywy niż tylko szczelania na konsoli.

Odnośnik do komentarza

Etam Bartoszu coś wymyślasz trochę. Ja od 2 lat zacząłem podchodzić do gierek 100% jak do rozrywki i formy spędzania wolnego czasu. Nie szukam artyzmu, jakiś wyszukanych rozwiązań, podważania teori kwanta i jakiś wielce ambitnych doznań (do tego mam książki czy niektóre filmy). Dzięki temu smakują mi dobrze i współczesne gierki jak i retro, no i nie muszę jak niektórzy userzy biegać po róznych tematach gierkowych na foumku ze (pipi)zką, że fe, ble meh i janusz. Polecam takie podejście, wtedy takie TLoU to piękna gierka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ostatnio mam zabawę z wkurzaniem ludzi. Zauważyłem, że gra ma najczęściej niewielkie błędy z priorytetem broni. Czyli - wyskakujecie w dwójkę na solo i każdy strzela w tym samym czasie i efekt jest de facto losową wypadkową. Więc biegam z shotgunem który ma ku,rewski priorytet i zero chowania się, wywalam na solo i strzelamy bezpośrednio do siebie. 

 

Oh Panowie jakie ku,rwy lecą na mnie, rage maile ze jestem cziterem i że mnie zbanują i że mnie zgłaszają do Sony XD najbardziej się śmiałem jak koleś trzeci raz z rzędu próbował się ze mną na solo i padł i zaczynam go przesłuchiwać no i rage quit i oczywiście PW z wyzwyskami. Często kończę na ostatnim miejscu a statsy lecą na pysk ale zabawa z wkur,wiania ludzi jest over milion. 

 

Ostatnio natrafiłem na też ciekawy bug, czyli powaliłem kolesia na dwa strzały z shotguna (obalenie). Nie byłoby to dziwne, gdyby nie to, że koleś miał zbroję, czego efektem było to, że chodził na czworakach i dwa strzały z rewoleru i dwa punche breszką go nie powaliły (brak egzekucji i jeszcze go podnieśli cwaniaki) XDDD nawet to nagrałem gdzieś. 

Edytowane przez waldusthecyc
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

ale gardzisz tym, że mój team wygrywa przez błędy gry bo nie kumam? XD

ja też gardzę zje,banym priorytetem, że czasami wypadam z shotgunem i nic go nie zatrzyma a czasami kolo wypada i sieje mnie z karabinku gdzie trzeba 8 (słownie osiem) strzałów do obalenia a ja nie jestem w stanie w tym czasie oddać dwóch…ale co zrobić. 

 

edit

tak w ogóle ja to pikuś, grałem wczoraj z kolesiem level over 300, który nie krył się zupełnie a biegał tylko z łukiem i kończył rundy powyżej 5000 tysięcy części w standardzie

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

uuuu teraz na kompie widzę, że minusy nawet idą XD Wy za bardzo chyba nie ogarnęliście o co biega, więc piszę kwadratowo. 

 

Tryb Przesłuchanie, biorę klasę Agresor, moje ekipa idzie jedną stroną więc ja na wyproście aby przeciwnicy na pewno mnie zauważyli na minimapie idę równolegle do nich lub po drugiej stronie. Leci na mnie 4-ch ku,rwa czajenie, chowanie, klimat sto pro a ja cały czas elegancko na luzie, w pewnym momencie lecę sprintem podbiegam do kolesia i Bam bam (to obrazuje petardy z shotguna) i leży, w między czasie sprint żeby mnie nie złapał następny, przeładowanie i bam w ryj i znów obalenie, wtedy dobiega do mnie drużyna, trzeci przeciwnik mnie kładzie ale jeszcze zarobi raz i ja leżę a ekipa ma 3 przesłuchania. ergo jestem ostatni w tabeli (za obalenie jest minimalnie części), ale team wygrywa. Na mnie lecą rage maile że cziter, że hakier bo jak to on przecież ma półautomat który kładzie na 3 hity a ja byłem szybszy wolniejszą bronią a strzelaliśmy w tym samym momencie. 

Na drugim booście gdzie mamy 4 pociski bez przeładowania to już w ogóle masakra. Oczywiście zdarza się to raz na parę meczy bo musi się trafić ekipa  "czających się", ale tak to wygląda.

 

Więc podpowiedź dla Was: jak koleś z tactical shotgunem biega w przeciwnej drużynie i sieje spustoszenie to nie zawsze dlatego, że jest lepszy od Was, tylko dlatego też, że gra ma czasami problem z kim "kto pierwszy strzela w danym momencie" i możecie strzelać celniej i szybciej, ale zauważcie, że w momencie jak on strzela do Was to z Waszej broni nie wychodzi pocisk

 

teraz kapujecie czy dostanę jeszcze 10 minusów, bo już jaśniej się nie da tego opisać. 

 

BTW prywatnie jestem w szoku jak ktoś kto zrobił tak słabe multi w Uncharted (2 magazynki kałacha potrzebne na ubicie kogoś, biegniesz pół mapy za kolesiem żeby go położyć i dostajesz ze snajpy z ch,uj wie skąd, balans taki se itp.) zrobił tak doskonałe, wyważone, uzależniające, świetnie zbalansowane (poza drobnymi wpadkami), super zaprojektowane i przede wszystkim ciekawe multi dla JEDYNIE 8 GRACZY. to jest niepojęte. Gdyby tylko poprawili matchmaking w sensie szybkości odpalania rundy to naprawdę to jest 10/10. 

 

Bardzo to smaczne, ale do multi U4 podchodzą z porażającą rezerwą po tym co widziałem w ostatnim U. 

Odnośnik do komentarza

Ja znowu się wciagnałem w multi. Wcześniej po premierze zrobiłem 25 poziom ( w kilka dni) a teraz doszedłem do zaledwie 32 poziomu ale wierzę że to dopiero początek.

 

Mam jednak kilka pytań:

 

- bieganie z taktycznym szotgunem to lamerstwo? jak nim gram to zazwyczaj jestem na górze tabeli ale chyba to za łatwe

- gram tylko w tryb Walka o Zapasy. W innych trybach jest do zdobycia więcj pounktów?

- odblokowania bardzo długo wchodzą i teraz nie wiem czy kupić np. Pacyfikatora czy czekac na odblokowanie i czy granie tą bronią to też lamerstwo?

 

Na razie tyle.

Odnośnik do komentarza

granie żadną bronią w tym tytule to nie jest lamerstwo, gdyż nie ma jednoznacznie broni OP jak w innych tytułach multi, gdzie te różnice są koszące. Mimo to poecam abyś ogarnął sobie coś co działa cicho z tłumikiem aby móc pograć jak będziesz miał ochotę na fajną wczuwkę z ekipą. Przy shotgunie widać Cię na mapie podczas strzelania więc ma to swoje plusy i minusy. 

Odnośnik do komentarza

Dobra już Was nie męczę dużo więcej w tym temacie, wrzucam jeszcze dwa filmiki z mojej gry, bo dwa fajne bugi wpadły wczoraj 

 

1. Wybicie breszką na homerun w 1:28 XDDD uśmiałem się jak to zobaczyłem

Film trochę dłuższy bo przy okazji macie próbkę grania strzelbą taktyczną i to o czym mówiłem - biegam i strzelam bez czajenia, przynajmniej na pewno przeciwnicy mnie widzą bo w tym secie nie mam żadnego Tajnego Szkolenia. W tym czasie reszta zespołu sobie spokojnie otwiera skrzynkę i wygrywamy rundę. Minusem jest of cors to o czym pisałem, czyli wynik, bo byłem dopiero trzeci (obalenie atakującego na skrzynkę nie jest liczone na całej mapie, więc nie ma za to dużo części)

 

Przy okazji zwróćcie uwagę na kill w 0:35 gdzie koleś z armorem pada na trzy strzały :( A teraz jak widac strzelba ma tylko 3 strzały bo jeszcze ni było upgrade'u do czterech. Jak widze, że ktoś u przeciwnika lata z tym ustrojstwem to od razu też biorę bo szkoda się denerwować i strzelać do niego pare razy tylko po to aby gryźć glebę.  

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q7aDvUnUmOc

 

2. Drugi filmik to ten armor glitch o którym mówiłem, wpada przed okno koleś w zbroi, pada od dwóch strzałów (obalenie), ale zbroja nie pęka. Próbuję go dobić kolejno jednym strzałem ze strzelby, jednym z rewolwera i jednym ciosem deski w plery ale i tak nie da rady. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=n1XGK0BxYoQ

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...