Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

O szit, pies w Defield Chalice jest niemożliwy :D. Ktoś chciałby mi pomóc? 144 lvl.

U mnie właśnie padł za trzecim podejściem :D Za pierwszym razem nawet nie zdążyłem się przywitać, bo mnie obalił szarżą i poprawił jednym atakiem. Przy drugiej walce zabrałem mu 1/3 życia zanim mnie znowu ubił szarżą. Przy trzeciej już się pilnowałem i po 6min 20sek, tętnie 120/s kundel padł :)

 

Amygdala, dziwko będziesz następna :sir:

EDIT: Amy gryzie glebę 8)

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

Też akurat jestem w Defiled, chociaż równocześnie brnę dalej w Isz i Lorany (mój ulubiony typ na razie). Ogólnie Chalice spodobały mi się bardziej niż myślałem, chociaż czyste dungeon crawlery zawsze lubiłem, więc mogłem się spodziewać, że ten pomysł dla mnie wypali w BB.

Jeśli wyjdzie kontynuacja to mam nadzieję na jeszcze bardziej dopieszczony tryb Chalice.

Odnośnik do komentarza

od czego zależą zakończenia gry?

ja podejrzewam, że miałem te złe

przed ostatnią rozmową zrobiłem sobie save na pendrive to sprawdze jeszcze pozostałe

- mam jeszcze co robić bo widze po trofkach, że bossa jakiegoś ominąłem i schodzimy na dangeony

 

 

 

wszystko sie paliło :D

 

 

 

na próbe na NG+ pobiegłem do pierwszego bossa na moście, padł za pierwszym razem, miałem ze sobą 6 potionów,

skill coś tam jest :D

 

btw na platyne trzeba przejść gre na NG+ ?

bo jakoś nie widziałem takiego trofika

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Dwa endingi masz do wyboru po prostu z ostatniej opcji dialogowej. Do trzeciego musisz zebrać 3 określone itemy, z czego zdobycie przynajmniej jednego wiąże się z subquestem, więc można sobie to zakończenie zablokować ;/ (będąc bardziej specyficznym, trzeba zebrać 3 z 4 dostępnych w grze itemów, ale jeden z nich wiąże się z subquestem NPC, a drugi z zabiciem określonego NPC w określonym czasie, więc też można stracić szansę na zdobyie go).

Edytowane przez Qjon
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Pierwsza godzian z ta gra to lekki zonk. Gra wydawje sie mocno archaiczna, grafika nie powala, kamera obraca sie skokowo i nieplynnie i zdecydowanie nie widac tych "betonowych 30 klatek".

Jakbym mial oceniac ta gre pod wzgledem technicznym to zadalbym sobie pytanie skad takie dobre noty ? LOTF za podobne rzeczy zostalo totalnie w prasie zjechane, a tutaj ludzie albo nie chca tego widziec, albo przymykaja na to oko.

Druga i 3 godzina gdy juz przywyknie do tego oko to totalny mind blow ! Ta gra jest wrecz fenomenalna ! Juz nawet nie chodzi o designy przeciwnikow, czy klimat wylewajacy sie z ekranu - po prostu nie mozna sie oderwac!

Jasne - loadingi wkurzaja, ginie sie tak czesto, ze w sumie po 1 posiedzeniu do rana mozna napisac, ze progresu nie mam zadnego, ale to wlasnie w tej grze jest najfajniejsze - roznorodnosc przeciwnikow i mobilizujaca do samodoskonalenia trudnosc rozgrywki ! Zdecydowanie polecam !

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do Psa w Defilied, poza oczywistą taktyką z trzymaniem się głowy i unikaniu zamachów łba, to po sprowadzeniu pieska do parteru, radzę odrazu iść za niego i potem charge z r2 (najlepiej  LHS, KirkHammer w formie młota, bądź riffle spear), nie zmieniać pozycji, odskoczyć do tyłu gdy robi falę ognia, poprawić kolejnym chargem z r2, jak dobrze pójdzie można wsadzić jeszcze jednego nie pełnego charge'a i znowu powalić psa.  Maksymalnie udało mi siię 4 powalenia pod rząd zrobić. Co prawda taka ilość jest nie dokońca powtarzalna, lecz przy dobrym timingu 2 powinny wchodzić bez problemu.

W ostatniej fazie walki trzeba pamiętać o 4-ciosowym combo łbem ( zamach w jedną stronę, drugą, szeroki "gryz" po łuku i charge głową do przodu), Ognistych ugryzieniach (które w ostatniej fazie walki lubi łączyć jeden po drugim ).  Mając ułamek zdrowia zaskoczył raz mnie skokiem z dalszej odległości i atakiem rozłożonymi łapami z góry (bardzo duże AoE), więc trzymałbym bliski/średni dystans.

Reszta ataków jest łatwa do unikania, więc nie ma się co rozpisywać (chociaż trzeba pamiętać, że charge psa to OHK). No i atak z rzyganiem lawą to najlepszy czas na próbę obalenia. To tyle. Najważniejsze to się nie poddawać, każdy boss w końcu padnie ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...