Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubię trudnych gier. Nie lubię się wkurzać na poziom trudności. W grach bardzo ważna jest dla mnie fabuła i generalnie większość gier przechodzę na normalu. Dlatego do Bloodborne podchodziłem jak pies do jeża. Do tego te artykuły "dlaczego się odbiłem", "dlaczego ta gra nie jest dla mnie", "gra świetna ale nie dla mnie". Ale obejrzałem kiedyś kawałek rozgrywki na YT i cholernie spodobała mi się grafika i wiktoriańskie klimaty - więc stwierdziłem co mi szkodzi kupić - najwyżej sprzedam z niewielką stratą.

 

Być może dlatego, iż naczytałem się o "legendarnym" poziomie trudności więc pierwsze wyjście na ulice Yharnam odbyłem niezwykle ostrożnie. I niespodziewanie dla siebie doszedłem daleko i zabiły mnie dopiero

 

Spoiler

wilkołaki na moście

 

Potem znalazłem przejście, zszedłem do

 

Spoiler

kanałów

 

I tam znowu padłem. Ale jak na w sumie 3 godziny gry źle nie było. A na drugi dzień z marszu odblokowałem pierwszy skrót, pokonałem przy drugim podejściu Bestię Kleryka (padłby i przy pierwszym ale gdy miał minimalne HP poniósł mnie entuzjazm :)  ) i stwierdziłem, iż nie taki Bloodborne straszne jak go malują.

 

PS

A teraz mam ograne DS3 z DLC, NioH z DLC, The Surge, LotF i 70% DS2 (tutaj trochę razi stara mechanika). Czaję się na DS1 remaster.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

9 minut temu, balon napisał:

Jeszcze nie zacząłem bo średnio z czasem ale jeszcze jedno pytanie. Jak mnie zabiją to mam starać się dotrzeć do miejsca śmierci aby coś odzyskać tak? Broń? Pkt doświadczenia? Jak mnie zabiją w drodze do tego miejsca to wsio tracę?

Dokladnie.
W miejscu twojej smierci bedzie albo plama krwi ktora ,,podnosisz,, albo przeciwnik ktory cie ubil (bedzie sie charakteryzowal swiecacymi oczkami) i wtedy go musisz ubic by odzyskac tetniania krwi.Masz tylko 1 szanse ..jak dasz du.py tetnienia przepadaja.
Temu wazne jest przynajmniej na poczatku by  wieksze ilosci  krwi momentalnie wydawac na polepszanie statystyk

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, balon napisał:

Jeszcze nie zacząłem bo średnio z czasem ale jeszcze jedno pytanie. Jak mnie zabiją to mam starać się dotrzeć do miejsca śmierci aby coś odzyskać tak? Broń? Pkt doświadczenia? Jak mnie zabiją w drodze do tego miejsca to wsio tracę?

Wszystkie bronie, itemy po zebraniu są już w ekwipunku i nic nie tracisz. W przypadku śmierci (tak jak Bień i SAjmon pisali masz 1 szanse na odzyskanie) tracisz tętnienia krwi które są podstawową walutą w grze (podnoszisz nimi level, kupujesz graty w sklepie + trochę jest potrzebne do upgrade). Jedno Ci powiem - nie ma co się spinać. Nie raz stracisz w trakcie gry po kilka ładnych tysi więc luz. 

Widzę że się martwisz o to że zginiesz - jak pisałem -> to część mechaniki tylko tutaj bardziej boli bo raz że się traci tętnienia a dwa trzeba powtarzać czasem spory kawałek levelu. Ze mnie się śmiali jak przyjąłem kulę armatnią w lesie na pysk :>

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czy ta gra jest tak łatwa czy to przez Nioh tak się czuję, że trudniej już w tym BB nie będzie aż do NG+? No nie wiem co tak słabo. Ale klimat i te rzeczy to miód i malyna, to i grać się chce mimo wątpliwego poziomu trudności - czytaj jest jak dla mnie łatwo. 

Odnośnik do komentarza

No właśnie przez te parry, które bez trudu opanowałem i stabuję przeciwników, idę jak przecinak i od czasu do czasu turlanie, no większej tu filozofii to nie ma, no mam nadzieję, że w tym dlc się spocę, więcej problemów mi sprawiały już trashe w nioh. Bossy to też żadne wyzwania, szybko idzie te movesety przyswajać. 

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj wrocilem do centralnego yharnam zeby potestowac parry i... Calkowicie tego nie kumam. Mam skutecznosc na poziomie 50% i absolutnie nie kumam mechaniki tego ruchu. Czy parowac mozna kazdego przeciwnika? Kazdy cios? Pomimo tego ze gra sprawia mi duzo radochy to w tyle glowy strasznie mnie meczy, ze jakos z tym parowaniem jestem na bakier :frog:

Odnośnik do komentarza

Podstawowa kwestia to że parry robimy jak cios leci w nasza stronę. Często mobek robi zamach i przetrzymuje oddanie ciosu i wtedy dupa jak odpalisz za wcześnie. W bb to i tak jest spoko bo można to robić na dystansie i dokończyć jak wyjdzie w Darkach to już boli bardziej bo często nieudane parry = zgon. Dla mnie od najłatwiejszego to jest tak: bb->ds1->ds2->ds3

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, messer88 napisał:

Humanoidy tylko. 

No wlasnie nie wiem - https://bloodborne.wiki.fextralife.com/Chapel+Giant humanoid jak nic a nie sadze, ze da sie sparować pukawka.

 

16 minut temu, mozi napisał:

Podstawowa kwestia to że parry robimy jak cios leci w nasza stronę. Często mobek robi zamach i przetrzymuje oddanie ciosu i wtedy dupa jak odpalisz za wcześnie

To w koncu wtedy kiedy leci juz w nasza strone czy jak robi zamach przed ciosem?

Edytowane przez Rillas
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, BieŃ napisał:

Nioh jest trudniejszy od BB?Slyszalem w wiekszosci odwrotne opinie...ktos cos ?

Nioh jest o wiele łatwiejszy. Nie grałem nigdy w DLC do Nioh ale jeżeli chodzi o podstawki to BB o wiele trudniejszy, może poza początkiem. Przy czym od pewnego momentu Nioh staje się beznadziejnie prosty a BB trzyma poziom do końca.

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Rillas napisał:

No wlasnie nie wiem - https://bloodborne.wiki.fextralife.com/Chapel+Giant humanoid jak nic a nie sadze, ze da sie sparować pukawka.

 

To w koncu wtedy kiedy leci juz w nasza strone czy jak robi zamach przed ciosem?

 

a no racja jego się nie da za to dalej w grze jego rozmiarowo podobnych kolegów możesz tak kłaść.

 

Strzelasz w momencie jak mob zaczyna atak. Ja polecam poćwiczyć na parze takich trolli z cegłami w Central Yharnam, wyraźnie idzie odczytać ich ataki a i plusem jest to że dropią fiolki do leczenia a te na pewno Ci się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Faka napisał:

Ciekawe czy teraz BB wypięknieje dzięki soft 5.50 (dzisiaj dostępna), która poprawia grafikę ząbki, wieczorem sprawdzę. 



Nie, nie poprawi. Supersamling tak nie działa xDDDDD  Funkcja systemowego supersamplingu działa w tych tytułach, które mają patch do wersji na Pro, ale nie dają odpowiedniej opcji dla telewizorów Full HD. Tak, to jest, aż tak proste, jeśli ktoś spodziewa się magicznego poprawienia "grafiki" we wszystkich tytułach, to brak słów.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@_Be_

No oczywiście, że nie. Nie da się zastosować supersamplingu, jeśli rozdzielczość gry jest renderowana na takim samym poziomie jak matryca odbiornika. Gry magicznie nie uzyskają wyższej rozdzielczości.

@Faka

Nie, nie będzie żadnej różnicy.

Chociaż znając speców (od TV  :V) z forum, jestem pewien, że ktoś jakąś zauważy xDDD

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...