Skocz do zawartości

Xbox One: komentarze i inne rozmowy


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, suteq napisał:

Ten system to jest jebany kryminał. Po wejściu w bibliotekę gier ciągle mam ikonki kręcącego się kółeczka w sekcji XGP, Gold czy EAAccess. W zakładce Do instalacji nie mam nic tylko kręcące się kółko. O chuy chodzi? 

Zrób resecik raz na jakiś czas :ragus:

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, keyzee napisał:

Jak jest z odtwarzaniem filmów i multimediów na X.Idzie to jakoś ogarnąć-czyta napisy wszystkie czy trzeba wklejać w film itd?

Ściągasz VLC Player ze sklepu Microsoft i oglądasz, napisy obsługuje bez żadnego muxowania.

44 minuty temu, keyzee napisał:

Czy jest jakiś patent żeby podłączyć pada os PS4?Została mi nówka po PS4 i myślę nad zakupem Xa.

Niby są jakieś adaptery, ale nie próbowałem. Sprzedaj DS4 i za tą kasę kup kontroler od XO.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i mam xbonka - thx ping:)
Te menu główne - nie mogę się do tego przyzwyczaić. W zasadzie to wygląda jak brak menu głównego. Ciągle mam wrażenie, że da się z tego wyjść i wejść we właściwe menu. 
GamePass? Kupiłem na próbę za 8 zł na miecha i mam dostęp do stu gier - tylko czemu nie pobierają się dwie jednocześnie? Da się zwiększyć limit? Nic dziwnego, że płyty z xone odchodzą do lamusa: gold, gamepass, ea access...
A jak to jest z emulacją z X360? Włożyłem porysowaną w ch*j płytkę i i tak pobierają się pliki z neta, więc nie będzie później problemu z odczytem i np. w połowie gry mi wywali błąd? To tylko sprawdza czy jest płyta, a dane i tak pobrały się z neta i potem odczytują się z dysku? Pewnie piraci nie muszą wkładać płyty :)

Gearsy, Halo, Forza... z tych exów to tylko ten ostatni mnie jara. A może ktoś poleci mi jakiś fajny tytuł, którego nie ma na PS4? :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@grzybiarz Sunset Overdrive jest grą dla której kupiłem One’a i pod koniec generacji dalej uważam że to absolutny must-Have, wart świeczki ogrania. Do tego sprawdź sobie Ori and the Blind Forest jeśli kręcą Cię metroidvanię i warto dać szanse tym Gearsom, nawet bezpośrednio czwartym, bo akcja jest niesamowicie soczysta. Co do gier z X360, weryfikacja zachodzi na samym początku, dalej leci juz z dysku.

 

No i Xbox nie pobiera jednocześnie, gry musisz kolejkować.

Edytowane przez Paolo de Vesir
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, keyzee napisał:

Boję się przesiadki na pada od Xa bo zawsze Sony u mnie było :D Kurcze-miałem Prosiaka kupować i tak mnie naszło na coś innego.Muszę rozeznać się w cenach.

 

nie ma czego się obawiać, to świetny pad.

 

5 minut temu, grzybiarz napisał:

GamePass? Kupiłem na próbę za 8 zł na miecha i mam dostęp do stu gier - tylko czemu nie pobierają się dwie jednocześnie? 

 

Xbox zawsze pobiera jedną grę, tak już jest ;) 

6 minut temu, grzybiarz napisał:

A jak to jest z emulacją z X360? Włożyłem porysowaną w ch*j płytkę i i tak pobierają się pliki z neta, więc nie będzie później problemu z odczytem i np. w połowie gry mi wywali błąd? To tylko sprawdza czy jest płyta, a dane i tak pobrały się z neta i potem odczytują się z dysku? Pewnie piraci nie muszą wkładać płyty :)

 

Dokładnie tak jak piszesz, emulacja wygląda tak że xbox zawsze pobiera pliki z neta. Więc porysowana płyta nie będzie problemem ;) Co do piracenia to nie wiem jak to działa, nie wiem czy w ogóle xbox one został złamany. 

 

8 minut temu, grzybiarz napisał:

Gearsy, Halo, Forza... z tych exów to tylko ten ostatni mnie jara. A może ktoś poleci mi jakiś fajny tytuł, którego nie ma na PS4? :)

Mnie bardzo podoba się Sea of Thieves, Halo 5 i Master Chief Collection, Ori and the Blind Forest, Sunset Overdrive i Gearsy. Na pewno warto sprawdzić również Quantum Break, Halo Wars 2, Killer Insticnt czy State of Decay 2. Do tego, jeżeli nie miałes 360-tki, to w GamePassie to warto srpawdzić starsze exy jak Fable (Anniversary, 2 i 3) czy Banjo Kazooie Nuts&Bolts. Generalnie oferta GamePassa jest szeroka i chyba bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Polecam sprawdzić również Hellblade, Rime czy serie Mass Effect. 

 

no i gratulacje zakupu :) 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Daddy napisał:

W przyszłej generacji MS niby ma wydawać jedną grę AAA co 3 miesiące, wykonalne to zadanie dla Spencera?

cięzko w to uwierzyć raczej

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Daddy napisał:

W przyszłej generacji MS niby ma wydawać jedną grę AAA co 3 miesiące, wykonalne to zadanie dla Spencera?

Co 3 miesiące, czyli 4 razy w roku.

 

1. Halo

2. Gearsy

3. Forza

4. Druga Forza

5. Fable

6. Crackdown

7. Jakaś przygodówka typu D4 czy Alan Wake

8. Temporary exclusive od większego wydawcy

9. Coś od Rare

10. Coś z tych nowo kupionych studiów

 

Jest możliwe.

Odnośnik do komentarza

nie będzie już czasowych exów, więc nie warto brać pod uwagę. 

 

Microsoft ma w tej chwili 7 studiów zdolnych wypuszczać gry AAA:  343 Industries, Coalition, Turn 10, Playground (2 wewnetrzne zespoły: Forza Horizon + nowy team), Rare (2 wewnetrzne zespoły: Sea of Thieves +nowe IP) Obsidian, Initiative, nawet jeżeli dodamy do tego deale  Microsoft Global Publishing (w stylu Quantum Break, Ryse i Sunset Overdrive)

 

to IMO to wciąż za o wiele mało by wypuszczać 1 dużego exa raz na kwartał. 


Także jeżeli rzeczywiście chcą to osiągnąć to wciąż jeszcze daleka droga przed nimi. Może za 2-3 lata uda im się uzyskać ten stały dopływ exów. 

 

Odnośnik do komentarza

No jeszcze pamietajcie, że oni cały czas rozważają kolejne przejęcia a także rozwijają nowe studio w Santa Monice, nowa generacja pokaże tak naprawdę na co ich stać a żeby rozkręcić GamePassa jednak trzeba stałego dopływu gierek i nie mają za dużego wyboru. 

Odnośnik do komentarza

Sory jeśli piszę w złym dziale ale może ktoś pomoże. Otóż wykupiłem sobie w grudniu (26.12) abonament Xbox Live Gold w promocyjnej cenie, pograłem kilka dni i od początku stycznia konsola stoi nieużywana. Dzisiaj natomiast zjadło mi z konta 29 zł (dopiero dzisiaj dlatego że nie było akurat środków na koncie) i od razu anulowałem abonament licząc na zwrot ale zamiast tego otrzymałem informację że abonament zostanie wyłączony 26.02 więc w związku z tym mam pytanie - skoro płatność została pobrana dopiero dzisiaj i jak się domyślam w ciągu tych kilkunastu dni nie miałem statusu Gold z racji braku płatności to dlaczego miesiąc nie jest liczony od dnia pobrania środków tylko od dnia 26.01? I czy jest sens kontaktować się z Microsoftem np. w sprawie zwrotu pieniędzy lub chociaż przedłużeniu Golda do 9.03 zgodnie z terminem płatności? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...