Skocz do zawartości

PSX Extreme 202


Oceń okładkę PSX Extreme 202  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 202



Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero co kupiłem swój egzemplarz i jeszcze nic nie czytałem, tylko sobie przejrzałem na szybko. Pierwsze co dostrzegłem, że tekst recenzji na stronie 35 wydaje się jakiś taki rozmyty, nieostry, nie wiem czy tylko w moim numerze tak jest czy we wszystkich, ale trochę ciężko się na to patrzy, czyta pewnie też (szczególnie jak w pokoju jest nie najlepsze światło). Kiedy tekst na stronie 34 jest ostry jak żyleta.

Mój egzemplarz jest bez żadnych nieostrości. Bad luck

Odnośnik do komentarza

U mnie tez rozmyty.

 

Ale ja nie o tym, chciałem natomiast pochwalic Rozbo. Swietną robote wykonujesz. Piszesz dobrze, jestes w czołówce PE pod tym wzgledem, a do tego wzbogacasz opisywane gry tekstami traktującymi o styku gier z rzeczywistoscia- w tym numerze np tekst Pernamentna inwigilacha (plus poza ekranem)

 

Zdaje sobie sprawe ile to roboty...a znając zycie wierszówka taka sama jak za łatwiejsze teksty.

 

Sciera sie nie pomylił :)

Odnośnik do komentarza

Kupiłem, przejrzałem pobieżnie - wszak jeszcze parę arytkułów z 201 numeru czeka.

 

Co mi się jednak rzuciło w oczy - zestawienie RPGów. Brak Demon's Souls to zwykła granda, blamaż, kompromitacja czy co tam tylko checie. Precież to od Demonów wszystko się zaczęło, to Demony wyznaczyły nowe standardy i pokazały fakolca wszystkim tym każualowym samograjom. Demon's S to przełomowy tytuł generacji, który powinien znaleźć się w rankungu obok jednej z dwóch częśc Dark S. Nie wiem, kto tworzył zestawienie. Wstyd, Panowie...

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza

Kupiłem, przejrzałem pobieżnie - wszak jeszcze parę arytkułów z 201 numeru czeka.

 

Co mi się jednak rzuciło w oczy - zestawienie RPGów. Brak Demon's Souls to zwykła granda, blamaż, kompromitacja czy co tam tylko checie. Precież to od Demonów wszystko się zaczęło, to Demony wyznaczyły nowe standardy i pokazały fakolca wszystkim tym każualowym samograjom. Demon's S to przełomowy tytuł generacji, który powinien znaleźć się w rankungu obok jednej z dwóch częśc Dark S. Nie wiem, kto tworzył zestawienie. Wstyd, Panowie...

 

Brawa bić.

Odnośnik do komentarza

Skala w PE to od dawna 1- 6 crap, 7 sredniak, 8 dobra gra.

 

To juz sie nie zmieni, trzeba po prostu tak to czytac. Przykład Recenzja Call of Juarez: The Cartel. Ten sam recenzent daje 7 by jednak we wstepie recki Gunslingera stwierdzic "the cartel to była słaba gra"

 

Niby ok, mozna sie dostosowac do tej złamanej skali, tyle ze to głupie

Skala w PE to od dawna 1- 6 crap, 7 sredniak, 8 dobra gra.

 

To juz sie nie zmieni, trzeba po prostu tak to czytac. Przykład Recenzja Call of Juarez: The Cartel. Ten sam recenzent daje 7 by jednak we wstepie recki Gunslingera stwierdzic "the cartel to była słaba gra"

 

Niby ok, mozna sie dostosowac do tej złamanej skali, tyle ze to głupie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Demon's S to przełomowy tytuł generacji, który powinien znaleźć się w rankungu obok jednej z dwóch częśc Dark S. Nie wiem, kto tworzył zestawienie. Wstyd, Panowie...

Tak jak każde zestawienie z cyklu 7. gen., to również powstało na podstawie głosów całej redakcji.

Widocznie bardziej dla redaktorów liczyły się lepsze sequele niż pionierstwo oryginału :) Also: De gustibus... etc.

D'sS było na miejscu 14. i nie trafiło na strony PE.

 

 

Przykład Recenzja Call of Juarez: The Cartel. Ten sam recenzent daje 7 by jednak we wstepie recki Gunslingera stwierdzic "the cartel to była słaba gra"

 

 

Hmm... afaik Cartel recenzował Amer, Gunslingera Majk. Chyba nie ten sam recenzent :)

Odnośnik do komentarza

Chyba najbardziej sensowna. W skali od 1 do 10, ocena od 5 i mniej, a czasem i 6, gra oznacza crapa i tak naprawdę nie jest ważne co to gra otrzyma. 7 to dla większości gra ponad przeciętna, dopiero 8 to dobry tytuł. Kiedyś sądziłem, że skala od 1 do 10 ma sens, ale imo nie ma żadnego.

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

 

Demon's S to przełomowy tytuł generacji, który powinien znaleźć się w rankungu obok jednej z dwóch częśc Dark S. Nie wiem, kto tworzył zestawienie. Wstyd, Panowie...

Tak jak każde zestawienie z cyklu 7. gen., to również powstało na podstawie głosów całej redakcji.

Widocznie bardziej dla redaktorów liczyły się lepsze sequele niż pionierstwo oryginału :) Also: De gustibus... etc.

D'sS było na miejscu 14. i nie trafiło na strony PE.

 

 

Przykład Recenzja Call of Juarez: The Cartel. Ten sam recenzent daje 7 by jednak we wstepie recki Gunslingera stwierdzic "the cartel to była słaba gra"

 

 

Hmm... afaik Cartel recenzował Amer, Gunslingera Majk. Chyba nie ten sam recenzent 

Butcher przynajmniej byś sprawdził przed napisaniem. PE 190, strr 54, Gunslinger, recenzent Amer. Tu wspomina o rozczarowaniu The Cartel, a w jakiejś zapowiedzi Gunslingera nazwał The Cartel crapem (a przypominam- dał 7, czyli okreslił tytuł DOBRĄ grę, jędynka i dwójka 10 i 9 raczej nie zbierały wiec jakie to spore rozczarowanie względem 7 ?)

 

Takie "przejęzyczenia" widaćczesto bo ta skala dawno już uległa spłaszczeniu. Ja powiem szczerze- tak was czytam, że 7 to średniak, bo tak imo oceniacie.

 

Albo Hiv- 7 dla Grida 2, ale dodaje, że to taki przeciętniak, nie wybija się z tłumu. Czyli średniak, 5/ 10 byc powinno. Ide o zakład, że gdyby oceniał w 1-6, dałby 3! Zrób Grzesiek test: zapytaj tak z głupa Hiva ile by dał Gridowi w skali 1- 6....

Odnośnik do komentarza

Czasem ma się wrażenie, że podciągają te oceny, bo mają gry szybciej, okładka i te sprawy. Z The Cartel pewnie tak było (choć akurat ja uważam ją za niezłą, choć zabugowaną grę), podobnie jak i z Watch Srogs, które imo jest kolejną grą badziewiem, zawdzięczającym swą sprzedaż ostrej akcji marketingowej i stadom Januszy, którzy po 3ch godzina rzucą grę w kąt (widzę np. po moim Facebook'u, kto to kupił), a Rozbo daje temu taką wysoką ocenę, żeby pewnie nie urazić wydawcy, od którego dostało się giereczkę ;] Wiadomo, ocena kwestią subiektywną, ale są takie recki uwzględniające pewne okoliczności, że od razu wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam te teorie spiskowe... :)

Wiecie, opinia jest jak dziura w (pipi)e. Każdy ma swoją :)

Tak samo z ocenami gier, dlatego rozmowy o naszych ocenach to neverending story, zresztą jedna z wielu (jedna z ostatnich to ranking 7. generacji).

Każdy ze zgRedów ocenia subiektywnie, ba - czasami różnimy się w ocenach tej samej gry (co wychodzi np. w Zgrentgenach), ale imo ważniejsza jest treść recki niż samo pałowanie się oceną. Chcielibyście zamiast kilku stron recek mieć stronę samych oceniaczek?

Tak samo bez sensu jest łapanie za słowa, wyrywanie z kontekstu - "Hiv- 7 dla Grida 2, ale dodaje, że to taki przeciętniak, nie wybija się z tłumu". Serio, to jedno zdanie ma stanowić podstawę dla finalnej oceny? Czy może jednak cała treść recenzji uzasadnia te 7-? Nie dajmy się zwariować...

 

BTW

Ja np. jestem zachwycony Watch_Dogs i popieram ocenę Rozbo w 100%. Mógłbym pisać i wylewać żale w necie, że nie rozumiem utyskujących, ale... to moja opinia :)

Kiedyś się nią podzielę szerzej.

 

PS

Za tego Gunslingera sorry, pisałem z pamięci, bo Majk mi się kojarzył z Networkiem i jest fanem tej gry.

Edytowane przez Butcher
Odnośnik do komentarza

Uwielbiam te teorie spiskowe... :)

Wiecie, opinia jest jak dziura w (pipi)e. Każdy ma swoją :)

Tak samo z ocenami gier, dlatego rozmowy o naszych ocenach to neverending story, zresztą jedna z wielu (jedna z ostatnich to ranking 7. generacji).

 

Metafora z dziurą słuszna, pełna zgoda, jednakże odnośnie rzeczonego rankingu - jaki sens jest w braniu pod uwagę opinii osoby, która stroni a nawet nie cierpi danego gatunku? Cóż warta jest takowa opinia? I wreszcie czemu służyć ma ranking skonstruowany w ten sposób (RPGi? Nie gram - F3 najlepszy bo się "szczela", kij, że techniczny bubel. NEXT!).

 

Butcher, z jednej strony słusznie ubolewasz nad deprecjonowaniem marki PE, z drugiej jednak odpitalacie jawną manianę - bo dla mnie ranking konstruowany w takiej formule (głosy osób nie mających pojęcia) to jednak fuszerka...

 

Ostatni lament - świetny list miesiąca, HIV ukręcił na siebie bata, bo mimo iż to on miał ostatnie słowo, Czytelniczka pięknie wypunktowała jego podejście do tematu. Wywalcie tę niesławną rubrykę i nie brnijcie w ten shit, bo jeszcze będą z tego kłopoty (zdjęcie jakiegoś dziecka z konkursu nr 201).

 

PS czy ktoś w ogóle czyta Graczpospolitą? :>

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Tak samo bez sensu jest łapanie za słowa, wyrywanie z kontekstu - "Hiv- 7 dla Grida 2, ale dodaje, że to taki przeciętniak, nie wybija się z tłumu". Serio, to jedno zdanie ma stanowić podstawę dla finalnej oceny? Czy może jednak cała treść recenzji uzasadnia te 7-? Nie dajmy się zwariować...

To nie jest łapanie za słówka. Cała recenzja mówi, że mamy do czynienia z średniakiem takim. I w wielu przypadkach jest podobnie- nie wiem czy sie teraz droczysz, czy tego nie zauważasz, ale u was też skala jest od dawna złamana.

 

U was 5/ 10 dostają gry po które nie sięgnęłoby 90% czytelników. A to nie tak powinno być, średnie filmy można przecież atakować, z grami powinno być podobnie. Serio zrób kilka takich eksperymentów, nie zeby tu je opisywać,dla swej wiadomości- popytaj redaktorów, którzy recenzowali daną grę jak by ją ocenili w sakli 1- 6 . Zobaczysz że im sie wyniki rozjadą względem 1- 10. srio, zrób to, ciekawy eksperyment (tzn dla ciebie będzie ciekawy, dal mnie wyniki są oczywiste p )

Odnośnik do komentarza

 

odnośnie rzeczonego rankingu - jaki sens jest w braniu pod uwagę opinii osoby, która stroni a nawet nie cierpi danego gatunku? 

 

 

Żeby była jasność: osoby kompletnie stroniące od danego gatunku NIE biorą udziału w głosowaniu 7. gen. na zasadzie przymusu "bo redakcja".

Głosują osoby aktywne w danych gatunkach, grające i mające pojęcie. W jednym gatunku mamy głosy od 15 zgRedów, w innym od 10 czy 12.

Chodzi o wybór naszych faktycznych faworytów, a nie za wszelką cenę wybór CAŁEJ redakcji, który de facto fałszowałby finalny wynik.

 

EDYTA:

Z tego samego powodu w naszych podsumowaniach rocznych niektórzy wstawiają żarty w miejsce gier w określonych gatunkach - takie głosy nie są brane pod uwagę przy zliczaniu, żeby finalne wyniki miały ręce i nogi.

Edytowane przez Butcher
Odnośnik do komentarza

Po co trzymacie Sobka? Ten gość nie ma pojęcia o grach wideo. Jest za słaby, żeby siedzieć w biznesie filmowym, więc musi wyładowywać swoje w frustracje w PE.

co? XD Przecież to jeden z lepszych piszących. Poczytaj tego typa z PPE, który zajmuje się kinem to zobaczysz, że przy nim Kuba to klasa światowa :P.  Felietony Sobka o grach na podstawie komiksów oraz filmach na podstawie gier GOTY.

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

 

Po co trzymacie Sobka? Ten gość nie ma pojęcia o grach wideo. Jest za słaby, żeby siedzieć w biznesie filmowym, więc musi wyładowywać swoje w frustracje w PE.

co? XD Przecież to jeden z lepszych piszących. Poczytaj tego typa z PPE, który zajmuje się kinem to zobaczysz, że przy nim Kuba to klasa światowa :P.  Felietony Sobka o grach na podstawie komiksów oraz filmach na podstawie gier GOTY.

 

 

Cieszę się, że podobają Ci się felietony Sobka. Najwyraźniej ma swoich fanów i jego obecność może być w pewnym stopniu uzasadniona.

 

A typ z PPE rzeczywiście jest tragiczny. Właściwie cały portal PPE to taka biedniejsza wersja PSX Extreme.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...