Skocz do zawartości

Hellblade


Square

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ok ukończyłem grę w weekend i troszkę mnie zmęczyła. Nie rozumiem tych zachwytów zakładam że to przez tematyke bo sam gameplay dupy nie urywał.

 

Może po kolei. Co mi się podobało:

- Dźwiękowy majstersztyk. Polecam grać na dobrych słuchawkach wtedy głosy w głowie bohaterki robią podwójnie. Świetnie zagrana aktorsko giereczka.

- grafika bardzo ok na koksie (to jest indyk a wygląda prawie jak jakieś aaa)

- zagadki środowiskowe niektóre bardzo fajne i oryginalne.

- zróżnicowany gameplay między chapterami. Czasem fajne pomysły

Spoiler

np uciekanie przed ciemnością, skłądanie mostu czy iluzje

 

Co mi się nie podobało:

-walka to nieprzyjemne drewno i jest tego za dużo (wiem wiem fabularnie uzasadnione ale męczy) 

Spoiler

szczególnie końcówka za mało zagadek za dużo walki

wolałbym więcej zagadek i mniej napierdalania

- ciężka w odbiorze gierka i bardziej traktuje to jako doświadczenie fabularne niż grę

- grą po prostu jest słabą odliczając fabułę.

 

Przejście gry zajęło mi ok 7 h i pod koniec już chciałem aby się skończyła. Nie świadczy to zbyt dobrze o giereczce. Polecam na mocnej przecenie i tylko ludziom dla których fabuła > gameplay. Nie wiem jak do tej gry podejść bo trochę to symulator chodzenia ale przez walkę też gra akcji. Nie ma takiej drugiej gry to pewne. Wolałbym aby bardziej skupili się na eksploracji i zagadkach.

 

7-/10 i nie wie czemu tyle nagród zbiera. Na pewno kasuje z dysku i nie wracam do niej nigdy. Taka na raz giereczka.

Edytowane przez blantman
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Amer napisał:

O widzisz, od kilku dni zmagam się z myślą "kupić czy nie kupić", a swoim postem rozwiałeś moje wątpliwości momentalnie. Taj więc kasa zaoszczędzona na coś zdecydowanie bardziej wartościowego, a ze swojej strony mówię "dzięki!" :)

To tylko moja januszowa opinia. Niektórym może się spodobać ale dla mnie gra mocno przereklamowana. Tyle nagród zbiera a jako gra lekko ssie. 

Odnośnik do komentarza

Miałem ciekawsze rzeczy do roboty. Np dokument na netflix o legendach premier league, bardzo dziki kraj (polecam) i serial egzorcysta na amazon prime.  Uruchomiłem na chwile ale nudny. Swoją drogą nowa moda. Aby zrozumieć głębokie przesłanie naszej giereczki masz dokument o niej. Po obejrzeniu zrozumiesz. Never alone też to robiło i było tak samo nudne. 

 

 

  • Dzięki 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

no to nastepnym razem postaraj sie bardziej zglebic Lore! xD Bardzo fajny dokument i swietne podejscie by przedstawic schizofrenie i psychoze szerszej grupie osob. Zapewne za to gra zgarnia nagrody, a to ze Ty poswieciles 7h na nudny gameplay, a zabraklo 20 minut na zrozumienie o czym gra tak naprawde jest, to zupelnie inna kwestia.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No jak to "dlaczego"? Bo Amer czyta opinię jakiegoś blantmana i od razu pisze "dzieki, zaoszczędziłem kasę" - jakby Blanti był jakimś guru. Nie twierdzę, że jego opinia jest mylna, ba - sam ją zaplusowałem, bo chłop zwyczajnie z sensem to naskrobał, ale reakcja Amera jest taka... naiwna rzekłbym :)

Odnośnik do komentarza

Też się zdziwiłem, że ktoś bierze czyjeś słowa za pewnik i odpuszcza jakąś giereczkę bo postać x na forum napisała, że przereklamowana, ja zdecydowanie wole jednak sprawdzić sam a nie wierzyć blancikowi, który jakby nie było zawsze jest fanem fabuły w grach a tutaj nagle mu gameplay nie pasuje :usmiech: 

 

A, że gierka Amerowi by nie podeszła to bym się nie zdziwił też. 

Odnośnik do komentarza

Wredny, Ciebie też coś swędzi ostatnio chyba. W tym naprawdę nie ma żadnej filozofii - blant wylistował rzeczy, które mu nie podeszły w tej gierce (co i ważniejsze DLACZEGO), a że są to dla mnie aspekty cholernie ważne, to bez mrugnięcia olałem zakup tego "dzieła". I uj, że od dobrych kilku dni śledzę recki i ogólnie interesuję się gierką, a opinia blantmana jest dla mnie jedynie dopięciem kierunku w którym i tak się skłaniałem. Bo przecież trzeba się przywalić i zabłysnąć elokwencją, right?

 

Aha, pozwól że sam zdecyduję o tym kto na tym forum ma - w moim mniemaniu - zdrowe  podejście, kogo opinia jest dla mnie coś warta i czyich głosów faktycznie warto czasami posłuchać (chociażby dlatego, że nie raz już dobrze na tym wyszedłem).

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 No w kingdom też mnie posłuchałes i nie wyszło. Tak czy siak czy teraz czy na przecenie kiedyś pewni sprawdzisz i wyrobisz własną opinie. Dla mnie to gra która polecam sprawdzić ale na dużej przecenie. Gierka zła nie jest ale wybitna też nie. To 7- to maks i dla mnie były w tym roku lepsze gry. No ale ja dziwny jestem. Dla mnie goty w tym roku to kingdom. Najbardziej czekam na yakuze 6 i god of war nie wzbudza nawet odrobinki hype'u.  A no i horizon dla mnie ssał ale persone 5 czy niera z przyjemnością skończyłem.   @Square czekam na jeszcze jednego minusika za twoją grę na ponad 100h. (To ostatnie niepotrzebne ale square sam tym minusem wywołał kasztana z lasu)

Odnośnik do komentarza

W przypadku Kingdom ciężko mówić tu o jednoznacznym "nie podeszło". Ta gra to był dla mnie wybrakowany produkt i tyle. Otoczka świetna (i wiele innych rzeczy także), ale uznałem że nie będę się męczył z takim bublem. Teraz - ponoć - już wszystko połatane, więc gra ponownie wskoczyła na moją listę pt. "nabyć w razie nadmiaru gotówki".

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

a i żeby nie było uwielbiam enslaved (2 razy ukończone i raz dlc) i podobał mi się ich dmc. Heavenly sword dwa razy próbowałem skończyć (nawet dwa razy kupiłem na premierę i wydanie platynowe) niestety nie podeszła mi gra :) Gdyby trwała 7h pewnie bym i ją skończył. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...