Skocz do zawartości

Hellblade


Square

Rekomendowane odpowiedzi

No też nie wiem, co tam było z chorobami psychicznymi (chyba, że w Kolosach chodziło o to, że typ zabijał bogu ducha winne stworzenia, byle tylko swoją dupencję wskrzesić - jest to pewnie jakaś forma psychozy). :dunno:
Ale cała reszta to trafienie w sedno, bo pod tym postem jest masa "Szopenhauerów", którzy na komentarze "nudna, powtarzalna gierka", odpisują "Zagraj w Fortnite", "Pokolenie CoDa nie rozumie prawdziwej sztuki" albo "Naprawdę trzeba tłumaczyć, dlaczego Mona Lisa jest dziełem sztuki? To się albo czuje, albo nie" :reggie:

Odnośnik do komentarza

Dla mnie dokonał bardzo swobodnej interpretacji, żeby nie powiedzieć nadinterpretacji. Szczególnie Journey bardziej skręta w tematy

Spoiler

czyśćca, czy inne pozagrobowe, ale w tego rodzaju grach parkiet jest śliski, tak jak ludzie od soulsów z nakrętki po Tymbarku potrafią zrobić epopeję.

Oni są po jednych pieniądzach, jedni i drudzy uważają siebie za mędrców z kosmosu, ale rozumiem co masz na myśli. Zakładam, że gra jest nudna i uboga mechanicznie, a tutaj będą mu wkręcać, że nie czuje sztuki wyższej. Pewnie i tak rozchodzi się oto jaką kto ma tolerancje i czy pewne ułomności potrafi zignorować jeśli gra dostarcza w innych elementach.

Odnośnik do komentarza

Jestem w połowie i męczę grę od sierpnia. Jest nudna jak flaki z olejem i splatynowanie takiej gry to większe przedsięwzięcie niż 200-godzinnego RPGa. 
 

Nawet nordyckie klimaty, które bardzo lubię podaje w nieciekawy sposób. Kiedyś to skończę, ale serio - jeżeli w Hellblade 2 nie dokonają jakiś większych zmian, szczególnie w gameplayu to ja podziękuje serdecznie. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Bo jak już wielokrotnie wspomniałem - jako GRA ten tytuł jest zwyczajnie słaby, żeby nie napisać "chujowy".
Rozumiem głębokie przesłanie i próbę poruszania poważnych problemów, ale te prasowo-branżowe nagrody dla tego kasztana to ten sam poziom absurdu, co oscarowe wytyczne dla filmów, ile trzeba umieścić diversity/inclusion, żeby mieć szansę na nominację.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SlimShady napisał:

Reboot DMC, 

Nie grałem w piątke więc nie chce odnosić do całej serii ale ten reboot stawiam mocno na przedzie klasyfikacji. Bardzo mocno mi podpasował. 

 

Wtedy myślałem że NT to top dev. W sensie że to studio z kasą i rozmariem więc dośc zaskoczony byłem jak sporo recenezji Hellblade mówiło coś w stylu "Mały też potrafi" bo właśnie po tamtym DMC byłem pewien że NT to gruba ryba. 

Odnośnik do komentarza

Ja nie neguję tego, że gra jest słaba czy coś takiego. Chodzi mi o jego wypowiedź. Jedzie po innych, a sam zachowuje się nie lepiej. Poza tym, niektórym może gra podeszła i tyle, ale ja nie o tym pisałem. Jeśli chciał się odnieść, to mógł to zrobić kulturalnie i pokazać, że jest lepszy od tamtych. Jak dla mnie burak i słoma z butów, a poza tym nie widzę żadnych argumentów z jego strony. Pisze tylko, że to nudny gniot i lata doświadczeń z chorobami. Żadnej argumentacji, przykładów itp. Takie rzeczy, to ja też mogę napisać ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Pokonałem pierwszego bossa. Ściągnąłem żeby sprawdzić głównie słuchawki Xboxa. Dużo naczytałem się ze słaby system walki. A dla mnie poza dźwiękami i głosami to najmocniejszy punkt produkcji (spełnia swoje zadanie) . Jest blok, kontra, lekki i mocny cios. Ataki ze sprintem czy wbijanie miecza po kombinacji ala Bloodborn. No ale wszystko inne to dla mnie jest takie nijakie ze szok. To chodzenie i rozwiązywanie zagadek jest nudne w chooy. Kolejny raz się utwierdzam że te wszystkie gierki o lazeniu nie są dla mnie. Rzadko nie kończę gier a tu no nie wiem...No jak dwójka ma być taka sama w konstrukcji misji to niech sobie darują. 

Słychać tam Mimira z Gowa czy mi się wydaje? 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Szymek napisał:

Dużo naczytałem się ze słaby system walki. A dla mnie poza dźwiękami i głosami to najmocniejszy punkt produkcji (spełnia swoje zadanie) .

Miałem to samo po pierwszej godzinie. Pod koniec chciałem usunąć tę grę z dysku przez walkę. Zobaczysz why. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...