Skocz do zawartości

PSX Extreme 206


Oceń okładkę PSX Extreme 206  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 206



Rekomendowane odpowiedzi

A ktore nasze felietony to lanie wody? W ankiecie zbieraja pozytywne oceny. Np. Okiem maniaka ma blisko 75% ocen 'dobre'. Wiekszosc felietonow ma tez niski procent ocen 'slabe' lub 'nie czytam'.

Nie będę teraz wertował wszystkich poprzednich numerów aby wytykać palcami poszczególnych autorów więc powiem jedynie tyle, że mam wrażenie iż część autorów zamiast przyjemności z napisania felietonu traktuje to jako przymus. Chyba powoli zaczynają tematy powtarzać się albo ich po prostu brakuje. Lepiej chyba odpuścić sobie felieton w danym miesiącu i wrócić z większą werwą po jakimś czasie zamiast lać w nim wodę byleby tylko kartkę zapełnić. To jest moje osobiste odczucie i może większość się z tym nie zgadzać, ale tak to czuję. 

Odnośnik do komentarza

Koso, Mielu- kozaki, Butch i Zax- przeważnie bardzo dobre felietony, Mazzi- męczy i przynudza, Hiv i Monia- do kasacji, sztuka dla sztuki. Walkiewicz - jak na razie dla mnie ciężki do oceny, ale potencjał ma, warsztatowo niezły, więc powinno być OK. Kącik Dżuja tez bardzo na plus, choć może to nie stricte felietony, ogólnie gość ma ostatnio serię fajnych tekstów, więcej go dawajcie.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem z felietonami jest taki "problem", ze jest ich po prostu za duzo, przez co tematy podejmowane albo sie powtarzaja albo wyczerpuja. Dobrym przykladem tego jest numer, w ktorym Butcher opisuje swoj wypad na E3. Pare stron wczesniej Mielu pisze, ze naczelny zabronil im w felietonach pisac o tych targach co (pomijajac cel takiej decyzji) pokazuje, ze tematow na oryginalny i ciekawy artykul nie ma az tak wiele a wiekszosc probuje celowac w to co akurat rozgrywa sie w branzy.

 

Kiedys "walczylem" z Perezem o (nie)slusznosc przeplatania felietonow zgredow kacikami tematycznymi (kiedy te jeszcze istnialy czyli rgp, sport, bijatyki, wyscigi). Uwazalem, ze taka kratka wyglada paskudnie i lepszym wyjsciem bedzie pogrupowanie kolo siebie osobno felietonow i osobno kacikow. Ale wtedy felietonistow bylo chyba 3-4 (Mazzi, Butcher, HIV?, Koso???). Teraz doszli do tego Mielu i Zax a taka 6-stronnicowa seria wynurzen potrafi porzadnie zmeczyc. Zatem dobrym pomyslem wydaje sie albo ograniczenie liczby felietonow per numer albo wprowadzenie ruchu wahadlowego gdzie np. zgred pisze raz na dwa miechy. Mialby wtedy czas na przyjscie z czyms swiezym, przemyslanym. Tak jest np w CDA. Kupujac pismo nie mam 100% pewnosci kto bedzie pisal felieton, ile ich bedzie, na ilu stronach i czy w ogole beda. W PE to jest aksjomat - 8 felietonow, na 8 stronach, takich redaktorow, w takiej kolejnosci. A moze lepiej przeglodzic troche czytelnika?

Wracajac jeszcze do CDA, tam nie zawsze temat felietonu trzyma sie sztywno branzy. Raz czytalem o tym jak redaktora ktos porobil na Allego i co z tego wyniknelo. I bardzo dobrze, przynajmniej jakas nauke mozna dla siebie z tego wyciagnac. W szmatlawcu chyba tylko Butcherowi najblizej to tego luznego, "ludzkiego" pisania. Ale to 1/8. W czesci pozostalych 7/8 czytam po raz n-ty, ze kazuale zabili branze ale to w sumie dobrze. Albo o grach w sluzbie xyz.

 

Rozumiem tez, ze nie zawsze jest tyle materialu zeby wrzucic do pisma bo sezon ogorkowy, bo nie ma gier, nikt nie robi pokazu dla prasy itd., ale moze wtedy lepiej zamiast tej jednej strony z feletonem na sile, po raz 123 o tym samym, wrzucic chociazby reklame. Albo podarowac Butcherowi dwie strony zamiast jednej. Obija sie, a wstepniak sie nie liczy. Ja bym sie ucieszyl.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W temacie różnorodności wizualnej - już w najbliższym numerze będzie lekki lifting. 

W kwestii tej zbitki felietonów - na styczeń, gdy na spokojnie przeanalizujemy ankietę, szykujemy lekki lifting układu, bo faktycznie te 6 stron felietonów po sobie mogą zniechęcić do czytania samym układem. 

 

Co do "żonglerki" - a) niby tematyka podobne, ale jednak autorzy mają swoje "działki" - Mazzi więcej o Japonii, Zax o RPG, Butcher tematy branżowe. Jednak w ciągu miesiąca trochę się dzieje. b) mimo wszystko dla nas właśnie felieton to taki stały punkt pisma, dla którego niektórzy własnie je kupują i takie "dzisiaj napisz Ty, jutro ja" wcale nie musiałoby się sprawdzić, bo sam kupując różne pisma, robiłem to np. dla wybranego autora i raczej bym nie chciał, aby co miesiąc zgadywać, czy akurat miał "wenę" czy nie i czy redakcja opublikowała tekst czy nie. .

 

Aczkolwiek jak wyżej - na pewno w temacie felietonów zmiany będzie można zauważyć już w najbliższych numerach. 

Odnośnik do komentarza

Tekst o historii Fify i faceta odpowiedzialnego za marketing gry w naszym kraju świetny w lekturze, co było dla mnie zaskakujące, bo nie jestem jakiś zapalonym graczem w gałę na ekranie telewizora ;) Chyba jednak składaliście go w końcówce, bo znalazłem w nim kilka błędów pominiętych przez korektę. 

Dlaczego HIV nie napisał HP. Aż tak wsiąkł w Destiny? Swoją drogą, 26 godzin z padem w łapie w dwa dni - szacun! :P

Odnośnik do komentarza

Też jestem za powrotem choć w minimalnym stopniu kącików, przede wszystkim sportowego (taktyki graczy do FIFY/PESa) i wyścigowego (czasy, eventy, tym bardziej że pełno wyścigów na jesień się kroi). Moim zdaniem felietonów jest za dużo, bo gdy dochodzę do nich, przychodzi faktycznie lekkie znużenie i "lanie wody" (i jeszcze na koniec Michał Walkiewicz :) ). Taki kącik RPG jest chyba niepotrzebny, bo akurat Zax zawsze pisze konkretnie o RPGach.

A więc zostawiłbym felietony Butchera, Miela i Kosa, a Hiv i Mazzi i tak dużo piszą w swoich działach więc zamiast nich dwa wyżej omówione kąciki: Koso prowadzi kącik sportowy, a wyścigowy Gamera (jak mu się będzie chciało)...

Edytowane przez _daras_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla odmiany ja zaczynam czytać PE od końca. Największą wartością (jedyną ?) są felietony. Ale nie wszystkie. Hiva i Mazziego omijam szerokim łukiem. Potem lecę hardkor. A jak mi jeszcze nie przejdzie ochota na czytanie, to zaglądam do recenzji. Newsy są imho zbędne kompletnie w papierowym miesięczniku - mam z nimi styczność na codzień w internecie.

 

Aha i muszę przyznać, że Dżujo zrobił za(pipi)iste postępy. Kiedyś nie dało się czytać jego wypocin. Dzisiaj tworzy jedne z lepszych tekstów do PE.

 

Kąciki z czasami z wyścigów ? Przecież do tego masz liderbordy w grze. Strata papieru i tuszu.

Edytowane przez zimzvm
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wybredni jesteście. Mnie, gracza, który nie ślęczy codziennie w sieci pochłaniając tuziny newsów, obecna forma PSX Extreme odpowiada niemal w stu procentach - włącznie z działem zbierającym najciekawsze nowinki minionego miesiąca. Owszem, chciałbym więcej tego, a mniej tamtego, ale zdaje sobie sprawę, że jestem w mniejszości i nie marudzę (wypełniłem za to ankietę) ;) 

Każdy numer przerabiam od deski do deski i tak zapewne pozostanie do końca - odwalacie kawał dobrej roboty. Wskrzeszony Secret Service - przeczytany przeze mnie już w 1/3 - może się póki co schować ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ekhm ekhm, to już nie pierwszy raz gdy w gazecie czyta głupoty. Dziś na kiblu właśnie czytałem dział f2p i o mało nie dostałem zatwardzenia z rubryki DOTA 2.

 

Dota 2 ma tyle wspólnego z Blizzardem, co Call of Duty z EA.

 

Dota 2 jest grą od Valve ( sekunda w google, pierwsze 5000000 wyników o tym mówi) ale nie, po co sprawdzić lepiej napisać takie głupoty jak CAŁKIEM INNA GRA(HoTS) od CAŁKIEM INNEGO WYDAWCY, ma zastąpić DOTĘ. 

 

Rozumie napisanie tego przez 12 latka na forum, ale puszczenie takiego babola do ogólnopolskiej gazety, gdzie pewnie przed pójściem w druk czyta ją więcej niż jedna osoba jest niedopuszczalne. 

 

Teraz pytanie, czy warto jeszcze czytać psx e? Jaką mam pewność że czytając artykuł o np. Dead Island 2 są to sprawdzone wiadomości, a nie wyssane z palca na kanapie przed tv wieczorem? Akurat DOTA 2 jest jedyną grą w którą gram na PC to wyłapałem te brednie, ale co z setkami innych artykułów o grach w które nie gram? Jesteście w stanie mi zagwarantować to, że są ta prawdziwe informacje? 

 

Skoro sprawdzenie informacji o jednej z największych gier PCtowych f2p jest za trudne, to co z azjatyckimi indykami? Co w ogóle z indykami gdzie często twórca ma założonego jakiegoś małego bloga w jego ojczystym jezyku, dajmy na to suahili? 

 

Słabo, oj słabo.

Odnośnik do komentarza

Nie dramatyzujmy.
Autorowi chodziło pewnie o DotA- mod do Warcrafta III -stworzony przez Blizzard. Pewnie z automatu uznał ,że kontynuacja była też stworzona przez Blizzard. Być może to błąd powstały podczas redakcji/skracania tekstu; albo ktoś inny przygotowywał te krótkie notki.
Dżujo- pewnie malo gra w MOBA na Pc.
BtW- Call of Duty ma sporo współnego z EA. Ojcowie serii tworzyli Medal of Honor dla EA. Skonfliktowani z EA założyli Infinity Ward istworzyli Call of Duty dla konkurencyjnego Activision. Bez konfliktu z EA ,CoD pewnie nigdy by nie powstało :)

Edytowane przez Tokugawa1982
Odnośnik do komentarza

Nie dramatyzujmy.

Autorowi chodziło pewnie o DotA- mod do Warcrafta III -stworzony przez Blizzard. Pewnie z automatu uznał ,że kontynuacja była też stworzona przez Blizzard. Być może to błąd powstały podczas redakcji/skracania tekstu; albo ktoś inny przygotowywał te krótkie notki.

Dżujo- pewnie malo gra w MOBA na Pc.

BtW- Call of Duty ma sporo współnego z EA. Ojcowie serii tworzyli Medal of Honor dla EA. Skonfliktowani z EA założyli Infinity Ward istworzyli Call of Duty dla konkurencyjnego Activision. Bez konfliktu z EA ,CoD pewnie nigdy by nie powstało :)

 

Widzisz, pierwszej doty też nie zrobił Blizzard tylko fani WC III i głównie dlatego że Blizzard nie był zainteresowany grą MOBA powstała DOTA 2 od Valve i IceFrog.

 

Może i masz racje, oburzyłem się o coś takiego, ale nie z powodu tej gry tylko z powodu że autorowi nie chciało się nawet sprawdzić pierwszego wyniku z google przed napisaniem tego tekstu. Chodzi o to że takie babole mogą pojawiać się dużo częściej. Szczególnie w mniejszych grach. A skoro gazeta idzie w kraj, to każda informacja powinna być pewna, PSX E to nie jest jakiś szmatławiec typu Super Express, wyborcza czy Fakt i informacje powinny być sprawdzone kilka razy przed wysłaniem do druku. 

Odnośnik do komentarza

Ja lubie felietony, ale HIVa od dluzszego czasu nie da sie czytac. Takiego janusza nie potrzebuje to pismo, ciorajacego tylko w coda i kupujacego dlc, przeciez to zakala gamingu.

Bardzo chcialbym natomiast zobaczyc kacik wyscigowy. Ale bron boze zeby prowadzil go HIV!!!! Jak on mialby go prowadzic to juz lepiej niech go nie będzie.

Moze Piotrek z goscia niedzielnego mialby ochote go poprowadzic?

 

Ps. Bedzie recka Sunset Overdrive w nadchodzacym numerze?

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam.

 

PE kupuję od dawna, postanowiłem naskrobać parę słów od siebie. Mam zastrzeżenia do SoQa i jego recenzji Fify (tegorocznej jak i poprzednich odsłon). Otóż Soq pisze jakby dla każuali, maniacy piłek kręcą nosami na jego recenzje (takie mam obserwację). Otóż brakuje tego, co reprezentował Kali z Mashterem w recenzjach bijatyk- otóż grania masy versusów i rozwodzenia się nad błędami gry.

 

Soq zaproś następnym razem kolegę/ ów, którzy bardzo dobrze grają. Zagrajcie z 100 meczy, jeśli online jeszcze nie działa. Wyjdą błędy systemu, opisz je. Ty zupełnie niemal to pomijasz, przez co recenzja skierowana jest ewidentnie dla laików. Nie jest dobrze, wielki minus. Przeczytaj sobie kącik sportowy z forum PE, zobacz na co ludzie narzekają- czemu o tym NIC nie napisałeś. Amatorka niestety po całości.

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...