Skocz do zawartości

PSX Extreme 206


Oceń okładkę PSX Extreme 206  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 206



Rekomendowane odpowiedzi

Pokolenie face'a może olało to forum. Stare łosie jednak tu ciągle zaglądają, niekoniecznie zostawiając jakiś komentarz. Mało komentarzy oznaczać może że pismo idzie w dobrym kierunku.

Opnii na temat PE nigdy za wiele. Screeny na nowym papierze wyglądają średnio, ale sam magazyn fajnie się przegląda (szorstki papier, brak puszczania  farby) .Design stron coraz bardziej zróżnicowany. Warto Redaktorów czasem pochwalić,lub coś merytorycznie skrytykować ( odzew Pereza natychmiastowy)
Co najważniejsze widać ,że Chłopaki biorą te uwagi do serca. Przez co mamy realny wpływ na pismo.

Odnośnik do komentarza

 

Uaaaa zawiało grozą. Ja kupuję ale chyba przestanę jak chcecie zabić forumek :(

 

 

Nie chodzi o żadną grozę. Po prostu jak widzę takie posty, to czasami naprawdę się odechciewa. Na moje oko to mescalero nawet pisma na oczy nie widział, no ale jak ktoś już napisał o screenach, to można się podpiąć i jeszcze rzucić, niczym opozycja polityczna w Polsce, "wszystko robicie źle".

Eeeee ale ten mescalero to jakiś trol, 31 postów, nie ma co w ogóle analizować i odp. na zastrzeżenia takiego trola.

 

Co do reszty to jednak dużo osób stąd kupuje pismo. Są też osoby, które kupują a na forum jadą ostro pismo / lub twierdzą, że nie kupują. Dlaczego tak robią? Nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza

Mnie jakość screenów nie wadzi, ba, nawet nie zauważyłem, że coś z nimi nie halo. Z ciekawości sięgnąłem po nowy numer i się im przyjrzałem. Co ma być widoczne, jest widoczne. Nie wiem jak reszta, ale sam nie przypatruje się zrzutom ekranu całymi godzinami z lupą. Artykuły są czytelne? Są. Jest zatem dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Nie no, hejt (a nie konstruktywna krytyka) na pismo na jego własnym forum to jest po prostu hit. Więcej takich ludzi jak mescalero i zaczynam się obawiać o szmatławca.

Zresztą rzecz dotyczy nie tylko PE ale dosłownie każdej gry omawianej na forum. Prawie każdy jedzie po każdej grze jakby ich zmuszano (!) do uprawiania naszego ukochanego hobby. Bo grafika nie pasuje, bo PS4 to shit, bo nudne misje, bo ciągle to samo, bo... No tak to wygląda :) niektórzy mają za dużo w pupie i tyle.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

niektórzy mają za dużo w pupie i tyle.

 

A moze maja po prostu do tego dystans i nie traktuja forum i internetu jako wyrocznie. Serio to taki smuteczek, ze ktos tutaj napisze "nie czytam pe" albo "xbox krul"? Ja ostatnio przeczytalem, ze SoQu nigdy nie zamierza miec z szarpaniem na PC czegos wspolnego. I co, mialem sie poplakac? Tutaj siedza ludzie, ktorzy pamietaja rzady Sciery i byc moza dla nich nowa fala w PE (a juz w szczegolnosci PPE) im sie zwyczajnie nie podoba, co tez w prosty sposob manifestuja piszac, ze maja pismo/portal gdzies.

 

 

Nie przestawaj, bo tak zrobią :P A mało jest tutaj komentarzy, bo większość użytkowników PPE tutaj po prostu nie zagląda. Nie wiem, może za mało promowane jest forum na portalu, stad też obecność tylko starej gwardii.

 

oh-god-nopleaseno.jpg

Odnośnik do komentarza

Nie przestawaj, bo tak zrobią :P A mało jest tutaj komentarzy, bo większość użytkowników PPE tutaj po prostu nie zagląda. Nie wiem, może za mało promowane jest forum na portalu, stad też obecność tylko starej gwardii.

Nie no, nowych i młodych jest trochę na forum. Akurat tyle, że zachowuje to swoją tożsamość

 

____

Kasa z reklam nie wystarcza na utrzymanie serwera forumka?

Sporo osób korzysta z jakiś ad blocków, a to chyba system wykrywa Edytowane przez Grzegorzo
Odnośnik do komentarza

Oj, Perez, trochę dziwnie piszesz. Mam nadzieję, że to, co zarobiliście na mnie przez te wszystkie lata kiedy kupiłem >100 numerów PE wystarczy jeszcze trochę na forumka. A jak nie, to wyślijcie nr konta na PM, chętnie się dołożę kiedy już naprawdę zacznie brakować.

Odnośnik do komentarza

Widzę że mała drama się zrobiła, nie denerwuj się Perez :) W tym miesiącu kupiłem 2xPE i Teraz Rocka. Mam nadzieję że trochę pomogłem :) Istotnie po starcie portalu zrobiły się dwa światy. Przypomina to dwa fora Polygamii, gdzie na starym siedzą głównie hejterzy portalu. Nie oceniam czy to dobrze czy źle. Na pewno nie jest to przyjemne dla Pereza. No bo jak nie czytasz od dawna pisma i hejtujesz portal to po co tu siedzisz? Ale my dobrze wiemy że forumek ma swój specyficzny klimat, dużą bazę ciekawych postaci i jest po prostu uzależniający.

 

A wracając do tematu - Ściera zaczyna mnie wkurzać z tymi tajemnicami. Przecież nie musi od razu podawać firmy, stanowiska i adresu. Jako jego fan chciałbym po prostu wiedzieć w jakiej branży robi. Do tego miał być w tygodniu jakiś fajny tekst wspominkowy na portalu. I co?

 

O Fifie chętnie poczytałem, zwłaszcza polski wątek. Szacunek dla tych ludzi z polskiego oddziału. Podoba mi się że Butcher od czasu do czasu przypomni że współpraca z bezdusznym korpo to nie bajka. Zasadniczo dobry numer, choć recenzje które mnie interesują będą dopiero w następnym.

Odnośnik do komentarza

A moze maja po prostu do tego dystans i nie traktuja forum i internetu jako wyrocznie. Serio to taki smuteczek, ze ktos tutaj napisze "nie czytam pe" albo "xbox krul"? Ja ostatnio przeczytalem, ze SoQu nigdy nie zamierza miec z szarpaniem na PC czegos wspolnego. I co, mialem sie poplakac? Tutaj siedza ludzie, ktorzy pamietaja rzady Sciery i byc moza dla nich nowa fala w PE (a juz w szczegolnosci PPE) im sie zwyczajnie nie podoba, co tez w prosty sposob manifestuja piszac, ze maja pismo/portal gdzies.

 

 

He troche może za ostro to napisałem ;) Na PC szarpię bardzo rzadko, ale są perełki, których nigdzie indziej nie ma, choć to głównie mniejsze gry i niezależne - Gone Home, Dear Easther czy ostatnio The Vanishing of Ethan Carter, którego w sumie jeszcze na dobre nie zacząłem :)

Edytowane przez SoQ_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A wracając do tematu - Ściera zaczyna mnie wkurzać z tymi tajemnicami. Przecież nie musi od razu podawać firmy, stanowiska i adresu. Jako jego fan chciałbym po prostu wiedzieć w jakiej branży robi. Do tego miał być w tygodniu jakiś fajny tekst wspominkowy na portalu. I co?

Jest jakiś tekst Sciery w tym numerze?

Jeżeli chcesz wiedzieć, czym się obecnie alien zajmuje, napisz mu maila, jego mail nadal aktywny. Ja tam czasem coś Scierze napiszę i gość odpisuje na każdego maila;)

Odnośnik do komentarza

 

A moze maja po prostu do tego dystans i nie traktuja forum i internetu jako wyrocznie. Serio to taki smuteczek, ze ktos tutaj napisze "nie czytam pe" albo "xbox krul"? Ja ostatnio przeczytalem, ze SoQu nigdy nie zamierza miec z szarpaniem na PC czegos wspolnego. I co, mialem sie poplakac? Tutaj siedza ludzie, ktorzy pamietaja rzady Sciery i byc moza dla nich nowa fala w PE (a juz w szczegolnosci PPE) im sie zwyczajnie nie podoba, co tez w prosty sposob manifestuja piszac, ze maja pismo/portal gdzies.

 

 

He troche może za ostro to napisałem ;) Na PC szarpię bardzo rzadko, ale są perełki, których nigdzie indziej nie ma, choć to głównie mniejsze gry i niezależne - Gone Home, Dear Easther czy ostatnio The Vanishing of Ethan Carter, którego w sumie jeszcze na dobre nie zacząłem :)

 

 

Nie no spoko. Po prostu akurat nadrabialem zaleglosci w czytaniu i to zdanie mialem, ze tak powiem na swiezo przed oczami, wiec wykorzystalem jako przyklad. Nigdy nie kojarzyles mi sie z jakims konsolowym betonem dlatego tez troche bylem zaskoczony postawa.

Odnośnik do komentarza

Co prawda Extrima już nie zbieram jakoś od 201 numeru, ale... właśnie zakupiłem wersję PDF. Cena trochę droga, wszak nie płace za papier, ani dojazd do kiosku, ani pani sprzedającej i innym pośrednikom. Zobaczymy, czy czasem nie przerzucę się na wersję cyfrową, no i czy serwisy takie jak "chomikuj" nie będą psuły sprzedaż. PDF jest jakoś zabezpieczany?

Odnośnik do komentarza

Z ceną dyskusja jest w temacie o PDF-ie na PPE. Z grubsza - owszem, odpada druk, kolportaż, ale to też nie znaczy, że nagle zrobimy PDF-a za 4 zł. Mimo wszystko dostajesz wciąż te same 100 stron wypchane materiałami o grach wideo, jedynie forma się zmienia. 

 

Co do zabezpieczeń - ekhm, są tajne :). Co do Chomików itp. - uwierz, wcześniej też PE nie brakowało na takich stronach. Wychodzimy z założenia, że kto miał nas szukać, nazwijmy to w drugim obiegu, to i tak będzie to robił. A kto chciał kupić, to teraz ma dodatkową opcję. 

Odnośnik do komentarza

 

niektórzy mają za dużo w pupie i tyle.

 

A moze maja po prostu do tego dystans i nie traktuja forum i internetu jako wyrocznie. Serio to taki smuteczek, ze ktos tutaj napisze "nie czytam pe" albo "xbox krul"? Ja ostatnio przeczytalem, ze SoQu nigdy nie zamierza miec z szarpaniem na PC czegos wspolnego. I co, mialem sie poplakac? Tutaj siedza ludzie, ktorzy pamietaja rzady Sciery i byc moza dla nich nowa fala w PE (a juz w szczegolnosci PPE) im sie zwyczajnie nie podoba, co tez w prosty sposob manifestuja piszac, ze maja pismo/portal gdzies.

 

Wszystko spoko, tylko zapominasz o jednej rzeczy - forum nie działa w próżni. To nie jest forum Mejm & spółka (bo wtedy bym nie miał nic do tego, co się pisze o piśmie), tylko cały czas oficjalne forum pisma i portalu. Z Twojej perspektywy hejty są może OK, z mojej średnio z prostego powodu - choćby wizerunkowego. Na forum miesięcznie zagląda 30 tys. ludzi, pisze kilkaset. Jak wrzucam tu zajawkę czy odpowiadam na pytania, to też z myślą o tym, że forum jest kolejnym kanałem informacyjnym, gdzie można o numerze napisać, odpowiedzieć na pytanie, podyskutować i może kogoś przekonać do zakupu. Gdy jednak zamiast dyskusji czy sensownej krytyki robi się hejt, to wtedy zaczynam się zastanawiać, o co biega - staramy się ogarniać forum, aby było OK, a finalnie co nie wejdę, to w shoucie hejt (bodaj Tokar ostatnio rzucał hasłami, aby PDF pisma wrzucać na torrenty - trolling czy nie, nie każdy musi to zrozumieć, bo nie każdy rozumiem specyfikę "forumka"), w statusach hejt, w temacie o numerze jakieś teksty o strzelaniu w kolano i to od kogoś, kto nawet chyba pisma na oczy nie widział. I podkreślam - nie mam nic do krytyki, uwag co do tekstów, ale to co innego niż hejtowanie. 

 

Oj, Perez, trochę dziwnie piszesz. Mam nadzieję, że to, co zarobiliście na mnie przez te wszystkie lata kiedy kupiłem >100 numerów PE wystarczy jeszcze trochę na forumka. A jak nie, to wyślijcie nr konta na PM, chętnie się dołożę kiedy już naprawdę zacznie brakować.

 

Patrz wyżej. Nie spłaszczajmy tego do tego, że ktoś kupił X numerów. Np. jak rozumiem Ty pisma obecnie nie kupujesz, na portal nie zaglądasz (swoją drogą, jak pamiętam, to Ty rzucałeś po statusach hasłami typu "wszedłem na PPE i dostałem raka"), ale hejtować problemu nie ma. Problem w tym, że na forum zagląda masa ludzi i mi osobiście średnio odpowiada, że potencjalny czytelnik pierwsze co widzi to hejtowanie pisma, a wtedy trochę trudniej przekonać się do zakupy (no bo jak na oficjalnym forum wszyscy narzekają, no to coś musi być nie tak). Dla Ciebie to jest zabawa, pośmiejecie się, trochę trollowania, ale dla nas jest istotne, jak pismo jest odbierane, jak przebiega dyskusja o numerze. I o ile na forum X czy Y wpływu na to nie mogę mieć, o tyle jednak na oficjalnym forum mogę. 

 

Nie odbierajcie tego jako wielkich żali. Po prostu sam trochę Was nie rozumiem. Nikt tu nie wymaga pochwał, ba, nawet wolę od nich konstruktywną krytykę, bo ona pozwala nam się rozwijać. W momencie jednak, gdy hejt jest wszechobecny, co może się przekładać na odbiór pisma wśród czytelników forum (a podkreślam, miesięcznie to jest 30 tys. osób, które po prostu wchodzą i czytają), to gdy, tfu, tfu, niech coś będzie nie tak z pismem czy portalem, to przecież i na forum się to odbije. Taki trochę, sorry za dosadność, typowy przykład srania do własnego gniazda.

Odnośnik do komentarza

Perez dla mnie różnica między PE a PPE to przepaść jak wielki kanion, większość hejtu na forum jest właśnie pod adresem PPE. Idąc twoim tokiem myślenia, zwykły gracz nie siedzący, za bardzo w temacie wchodzi sobie na PPE a tam recenzja ds3 z nota 10/10. Pod wpływem tejże oceny szybko wchodzi na allegro, kupuje grę która zasługuje najwyżej na 6.

Odnośnik do komentarza

Perez dla mnie różnica między PE a PPE to przepaść jak wielki kanion, większość hejtu na forum jest właśnie pod adresem PPE. Idąc twoim tokiem myślenia, zwykły gracz nie siedzący, za bardzo w temacie wchodzi sobie na PPE a tam recenzja ds3 z nota 10/10. Pod wpływem tejże oceny szybko wchodzi na allegro, kupuje grę która zasługuje najwyżej na 6.

 

Na pismo też nie brakuje, uwierz, śledzę. Co do sławnej już recki - tutaj nasz błąd wynikał z faktu, że nie wystarczająco odkładnie oznaczyliśmy ją jako "recenzja czytelnika", która wybierana jest przez czytelników portalu w ramach cotygodniowej ankiety. 

Odnośnik do komentarza

Perez dobrze napisał, a właśnie ostatnie hejty widać na przykładzie oceny 10 dla DS3. Najgłośniejsi są pewnie Ci co nawet nie zagrali w demko.

Mam wrażenie, że na PPE pisują młodsi, a tutaj na forumie nieco starsi z pseudo dystansem, tacy bardzo alternatywni, oglądający tvp kulturę i słuchający radia "trójki" :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...