Skocz do zawartości

PSX Extreme 206


Oceń okładkę PSX Extreme 206  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 206



Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #206

 

001okl_206.jpg

 

Październikowy numer dostępny od 24.09 (środa)

Prenumerata - wysyłka 21.09 (niedziela)

 

Nie wiem jak Wy, ale ja cieszę się, że dożyłem czasów, w których gry wyszły z getta, stając się oficjalnie częścią popkultury i przemysłu rozrywkowego również w naszym kraju. Giełdowe wspomnienia i nostalgia to wspaniała rzecz, ale nie można nie docenić bogactwa tytułów i konsol w zasięgu portfela czy wolności wyboru sposobu zakupów, do których często wystarczy szybkie łącze internetowe. Ba, bez skrępowania i niezależnie od wieku możemy nawet dumnie manifestować światu miłość do swojego hobby! Koszulki, bluzy czy czapeczki to pożądane przez wielu gadżety, które od dawna rządzą na zachodzie, ale nieśmiało pojawiają się także w Polsce. Jak powstają? Skąd producenci biorą na nie pomysły? Czy wszystkie produkty są legalne? Te i wiele innych ciekawostek – łącznie z najlepszymi sklepami – znajdziecie w naszym aktualnym Temacie Numeru.
 
Kolejny rok, kolejna FIFA. Jednak tym razem poza recenzją Fify 15 pokusiliśmy się o szczególną celebrację. Okrągły numerek w jej tytule skłonił nas do przyjrzenia się historii tego sportowego tasiemca i jego trudnym początkom. A wiecie, że rok 2014 to 10 lat polskiego oddziału Electronic Arts i 10 lat marki FIFA na rodzimym podwórku? Tylko u nas przeczytacie wspomnienia człowieka, który opiekował się serią w Polsce przez ostatnią dekadę. Nasz werdykt dla gry z okładki symbolicznie otwiera także worek z recenzjami, z którego będzie się ostro sypało przez najbliższe miesiące. Na dobry początek zapraszam do lektury naszych opinii m.in. dla Destiny (pod lupą duetu zgRedów), Metro Redux, NHL 15, Diablo III: Ultimate Evil Edition, a prosto z salonu kosmetycznego wpadła Bayonetta po liftingu na Wii U.
 

Rośnie ilość recenzji, więc coraz trudniej upychać z nimi soczystą porcję publicystyki, ale nie poddajemy się. Tym razem piszemy dla Was o aktualnościach z rynku automatów arcade, konsolowym trendzie Free2Play, opisujemy, jak w ostatnim 20-leciu tytuły exclusive zmieniały właścicieli, dlaczego tak krótko trwała zajawka na gry 3D, jak Nintendo opanowało sztukę naciągania graczy i co dobrego ma dla nas Kickstarter. Nie tylko fanom Destiny polecam materiał o powstawaniu i ewolucji tego projektu – przy okazji przyglądamy się rosnącemu w siłę trendowi konsolowych gier społecznościowych. Dla koneserów klasyki historia serii Suikoden, a w podsumowaniu minionej generacji czas na horrory. A to oczywiście nie wszystko, tylko miejsce mi się skończyło. [Grzegorz 'Butcher' Drabik]

 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMAT NUMERU
Ciuchy dla gracza

CO NOWEGO

Captain Toad: Treasure Tracker 
Overkill’s The Walking Dead 
Resident Evil: Revelations 2

 
RECENZJE

Bayonetta 
Destiny 
Diablo III Reaper of Souls – Ultimate Evil Edition
FIFA 15 
inFamous: First Light 
Metro Redux
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution 
NHL 15

 
NETWORK

1001 Spikes
Anomaly 2
Dance Central Spotlight
Dark Souls II - Crown of the Old Iron King
Teslagrad
The Golf Club
The Walking Dead S02E05
Zen Pinball 2 – The Walking Dead

 
POCKET

Danganronpa 2: Goodbye Despair
Disgaea 4: A Promise Revisited 
Sword Art Online: Hollow Fragment

 
HARDKOR

FIFA story
10 lat Fify w Polsce
Przygoda większa niż życie
Nowy połączony świat  
Inwazja Free2Play  
Automaty wiecznie żywe  
Hity 7. generacji – horrory
Krótka podróż w trzeci wymiar
Konsolowy Kickstarter
Co twoje, to moje
To było grane – The Walking Dead
Martwa strefa – Ion Storm 
Nowy 3DS, stara taktyka  
Przez pryzmat serii – Suikoden 
Unplugged – Agricola 
Kartoteka – Peter Molyneux  
Powrót do przeszłości – NEC PC-FX 
Graczpospolita

 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Babskie sprawy [Monika]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Fabularna tawerna [Zax]
Człowiek z liściem na głowie [HIV]
Z uKosa [Koso]
New Game Plus [Mielu]
Okiem maniaka [butcher]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
 
STAŁE RUBRYKI
Co Nowego 
Ohayo Nippon
Hyde Park
Region Filmowy
Listy
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
PRENUMERATA zostanie wysłana w niedzielę, 21.09. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl lub posty w tym temacie. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.
 
Zapowiedź nowego numeru również na PPE.pl. Informacje o najnowszym PE znajdziecie także na naszym profilu facebookowym.

automaty.jpg

ciuchy.jpg

destiny.jpg

fifa_story.jpg

horrory.jpg

metro.jpg

nowy_swiat.jpg

suikoden.jpg

Odnośnik do komentarza

Perez i Bucz muszą dostawać co roku od EA naprawdę grube czeki.

 

Aaa, zapomniałem zrealizować ;)

 

A tak poważnie - pisałem o tym wielokrotnie, napiszę raz jeszcze - okładka pisma może być (i często jest) jego reklamą. Wiele osób kupuje pismo (i nie mówię tylko o PE), bo zauważy na okładce tytuł ulubionej gry, ciekawą zajawkę artykułu itd. W numerze październikowym mamy recenzję Fify, recenzję, która ukaże się dzień przed premierą gry. Tak że spoko, mogliśmy dać np. ładny art z Metro Redux czy Diablo, a nawet Destiny, tyle że tutaj mamy przedpremierową recenzję popularnej gry - wybór był dość jasny. 

Odnośnik do komentarza

Szkoda że nie ma relacji  z TGS. No ale wtedy musielibyśmy czekać jeszcze tydzień lub dwa na gazetkę.

Ale wracając do numeru to b fajny na pewno kupie czekam na Destiny i Bayonetta. I też na pewno będzie ciekawe 10 lat Fify w Polsce, Przez pryzmat serii – Suikoden, To było grane – The Walking Dead.;):thumbsup: 

A potem ino czekać na następny numer  i relacje z TGS ;p

Odnośnik do komentarza

Kolejny raz fifa, żeby przyciągnąc januszy ehh. Recka Bayonetty to znaczy 1&2 na WiiU?

 

A co według Ciebie w Fife grają tylko "janusze" ? :woot: no proszę Cię. Okładka może nie jest jakaś przebojowa, ale mi się podoba. Gram w tego tasiemca od Fify 99. Na początku grałem tylko na PC, a od Fify 11 już konsola. Jak najbardziej czekam na felietony "FIFA story" i "10 lat Fify w Polsce" :thumbsup:

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Numer kupiony, i przeczytany, bardzo dobre felietony, zwłaszcza o Walking Dead, i Gamergate, drobna uwaga co do felietonu Kaliego, owszem, remake Resident Evil 1 był odświeżony graficznie, ale 2, 3 i Code: Veronica to już były zwykłe konwersje ze starszych konsol. W sumie na przykładzie serii Soul można zauważyć, że exclusivy nie są najgorsze, Blade i Calibur były bardzo dopracowane, z kolei Calibur 2 i reszta są pełne bugów na każdej konsoli.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasias

Fajny numer, ale w jednej kwestii dalej nic się nie zmieniło - autorzy używają terminów remake/remaster naprzemiennie, bez konsekwencji. Może by na ten temat artykuł wydziergać? Bo zjawisko jest powszechne, a temat bardzo na czasie.

Odnośnik do komentarza

Na forum od dawna w temacie o piśmie zagląda garstka osób. Na PPE problemu z tym nie ma i każdy numer komentuje po 100 osób (numer z testem TV - 150, numerem z porównaniem konsol - ponad 200). Odpalona kilka dni temu ankieta również cieszy się dużym powodzeniem i jakoś widać ludzie nie mają problemu z wyrażaniem opinii. 

 

Może spójrz na to inaczej, może to forum po prostu nie interesuje się pismem i portalem? Uważasz, że ludzie przestali komentować, bo screeny gorzej wyglądają? Ja uważam, że przestali, bo, co na każdym kroku widzę (choćby shoutbox czy statusy), forumowicze pisma nie czytają, a portal ich nie interesuje. Gorzej, gdy w pewnym momencie pismo i portal przestaną interesować się forum...

 

I wskaż mi te wszystkie decyzje, co to na dno prowadzą. 

Odnośnik do komentarza

Uaaaa zawiało grozą. Ja kupuję ale chyba przestanę jak chcecie zabić forumek :(

 

Nie chodzi o żadną grozę. Po prostu jak widzę takie posty, to czasami naprawdę się odechciewa. Na moje oko to mescalero nawet pisma na oczy nie widział, no ale jak ktoś już napisał o screenach, to można się podpiąć i jeszcze rzucić, niczym opozycja polityczna w Polsce, "wszystko robicie źle". 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.