Skocz do zawartości

Fenomen Twitcha


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem, podobnie jak oglądania letsplayów. U Masorza wiadomo, fajowo, bo jest forumowy koloryt, ale ogólnie wolę tracić czas grając w gierki, niż oglądając jak ktoś gra. Wydaje mi się, że twitch i youtube to wynalazki dla gimbusów, którzy po prostu nie mają własnych pieniędzy i nie mogą sobie kupić każdej gierki, o której marzą, więc oglądają jak ktoś w nie gra. Inna sprawa, że masa ludzi streamuje free to playe takie jak League of Legends - nie ogarniam sensu oglądania gry dostępnej za DARMO.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oglądam tylko ludzi z foruma: Farmera, Masorza, Krzysztof Tomczyk:). Chyba nie dla gierki, ale z ciekawości, co dana osoba będzie nawijać, co ludzie będą pisać, w sumie sam coś czasem potrolluję. Pamiętam, jak pierwszy raz tam wlazlem, Farmer grał w jakąś grę jak ze SNESa, jego teksty i ten czat, to było coś dla mnie nieprawdopodobnego;) To tak jak kiedyś przychodziło do mnie pełno kumpli z bloku i patrzyli się jak gram na pegasusie, tak teraz Twitch pozwala robić to samo, ale w naszych czasach.

No, ale do strimmingu gier 3D się średnio nadaje.

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak mialo sie 10 lat, to kazdy gral w gierki. Kazdy. Siedzialo sie razem i przechodzilo metal sluga raz za razem, albo silent hilla na zmiane bo kazdy sie bal w niego grac. Same gry nie mialy takiego znaczenia, po prostu dzieki nim latwiej bylo sie socjalizowac z innymi dzieciakami. Minelo 10 lat i prawie nikt nie gra w gierki, jedynie dwoch kumpli jeszcze gra wiecej niz raz na miesiac w fife po obiedzie. Gralem z nimi mase czasu w umk3, problem w tym, ze obaj juz nie mieszkaja w krakowie.

 

Twitch wstrzelil sie swietnie w te nostalgie z dziecinstwa wielu uzytkownikow internetu ktorzy pamietaja jak gierki pelnily niemala role w socjalizowaniu sie dzieciakow, twitch pozwala niejako odnowic te nostalgie. Raz jak sie spotkalem ze wspomnianymi kumplami na kilkudniowe granie, to wyszlo ze kazdy z nas oglada czasem twitcha i kazdy z nas ukrywa to przed wiekszoscia swoich znajomych. Bo co powiedza? Ogladasz jak ktos gra? Poje.balo cie?

 

 

 

 

Jesli zapytalbys co ogladam, to w zasadzie tylko AGDQ/SGDQ co pol roku i sporadycznie inne transmisje jak np. to co koles przechodzil dark souls na gitarze.

Odnośnik do komentarza

Ja tam oglądam regularnie, podobnie jak asax na tablecie w łóżku. 

 

Ale nie mam pojęcia co ludzie mają za dauna że dotują tych streamerów na grubą kasę... taki summit1g - koleś grający głównie w CSa co kilka minut dostaje dolca, albo większe kwoty. W bio pisze ze streamowanie to jego full time job i porzucił normalną pracę dla twitcha. Jego top donator dał mu już ponad 20k $

 

pashaBiceps - chyba najbardziej oglądany polski streamer (nawet po 20k osób go ogląda) dostaje chorą kasę oe jakiegoś szejka xD

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Inna sprawa, że masa ludzi streamuje free to playe takie jak League of Legends - nie ogarniam sensu oglądania gry dostępnej za DARMO.

 

Akurat LoL to jest gra, która samemu zdarza mi się czasem pooglądać  mimo, że sam odstawiłem ją dawno. Sens jest taki, że po prostu miło popatrzeć jak w taką gierke, wymagającą mega skilla, graja najlepsi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja używam czasem do sprawdzenia nowości przed zakupem, ew. jakiś alphy gier, pamiętam jak męczyłem Day Z swego czasu. Czasem jak mnie najdzie chęć zagrania w jakieś starocie to odpalam twitcha, oglądam archaiczny gameplay i ochota przechodzi :)

 

Ale żeby nonstop siedzieć i oglądać jakiegoś WoWa czy LoLa albo inną Dotę to trzeba mieć nierówno pod sufitem.

Odnośnik do komentarza

ogladanie jakis koreanskich profesjonalistow grajacych LOL, SC, CS czy cos w tym (competitive) stylu to ja rozumiem, można się nauczyc czegos

ale ogladanie jakis ludzi co tylko krzyczą i przeżywają wszystko to tego nie rozumiem, moze jeszcze wejdzie do mody ogladanie kogos co oglada film

Odnośnik do komentarza

Ja nie ogladam nigdy, szkoda mi czasu, ale czytajac post mate'a musze sie z nim czesciowo zgodzic. Ostatnio grajac w volgarra na xbonie zaczalem gadac sam do siebie i stwierdziłem, ze fajnie by bylo cos takiego postrimowac i posmiac sie z wlasnej ulomnosci.

Dokladnie jak mate powiedzial, stara mechanika gier jest idealna do krecenia beki w wiekszym gronie.

Odnośnik do komentarza

Oglądam twitcha dosyć często z prostego powodu: chcę zobaczyć rzeczy, których sam nie jestem w stanie zrobić jak chociażby jak grają pro playerzy w CSGO(i przy okazji coś tam zawsze podpatrzę aby usprawnić swoją grę) czy jak gościu na gitarze czy z podstawowym mieczem przechodzi dark souls.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co jest, ale dzisiaj rano oglądałem Krzysztofa Tomczaka jak grał w Isaaca, teraz Mausa jak grał w Don't Starve i choć nie widzę żadnego logicznego powodu, to mi się podobało :/. Chyba obejrzę najbliższy Masorz Show.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co jest, ale dzisiaj rano oglądałem Krzysztofa Tomczaka jak grał w Isaaca, teraz Mausa jak grał w Don't Starve i choć nie widzę żadnego logicznego powodu, to mi się podobało :/. Chyba obejrzę najbliższy Masorz Show.

 

W styczniu chyba będzie kolejne AGDQ, obadaj koniecznie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...