Skocz do zawartości

Czy lubisz "znajdźki"?  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Znajdźki są fajne?

    • Tak
      8
    • Nie
      6
    • To zależy (Napiszę w komentarzach)
      11


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli korytarzowa to nawet lubię(TR, Uncharted, TLoU, ), ale w świecie otwartym, jak GTA, RDR, L.A Noire gubię sie jak cholera :P

 

+1

 

Kolektibles muszą mieć jakiś cel, sens, wtapiać się w fabułę i przy okazji dawać korzyść. Ostatnio w ACIV: Black Flag zbierałem tylko to co mi wpadło po drodze pod nogi podczas misji i eksploracji, ale żeby pływać 100h po całym świecie dla jakiejś karteczki, diamenciku - nope, nope, nope.

 

Odnośnik do komentarza

Kocham znajdźki, zwłaszcza w grach, gdzie po zakończeniu wątku fabularnego mogę sobie eksplorować wszystkie lokacje i wyłapywać "cosie". Trzy Batmany, Tomb Raider: Definitive Edition, Okami, seria inFamous, Jak & Daxter, MGS V: Ground Zeroes - czyszczenie świata gry w tych tytułach z wszystkiego co się da, dało mi nie mniej frajdy niż zabawa "właściwa".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Znajdźki ok pod warunkiem dobrego systemu zbierania. Ostatnio mocno zaszłymi za skórę znajdźki w Bioshock Infinite i Metro:LL. W tym drugim sprawa prostsza bo nie było ich za dużo. Za to zbieranie voxophones w B:I to mordęga. 

Rzeczy do znalezienia nie tylko powinny dawać jakiś profit czy to w postaci power up'u, ekskluzywnej broni czy chociażby galerii lub bonusowych scen ale również być dobrze opisane i poukładane. Tak, że gdy wchodzę do gry wiem gdzie w przybliżeniu szukać i nie muszę się martwić jak w przypadku powyższych gier czy daną znajdźkę już zebrałem czy nie.

Odnośnik do komentarza

Lubię.
Niemniej problem ze znajdźkami mam taki, że jak mam np. jakieś GTA, to porywam się na szukanie pierdół, uda mi się zebrać 95/100 samemu i.... no właśnie, co dalej? Najlepiej włączyć poradnik i znaleźć te przeoczone 5, co nie? Otóż kur.va nie. Tu pojawia się problem - nie jestem w stanie zapamiętać 95 miejsc, w których coś znalazłem, przez co muszę ponownie przelecieć przez wszystkie punkty na mapie z pomocą poradnika, aż w końcu trafię na te brakujące 5. W(pipi)iające jest to strasznie i przez to często olewam zbieranie na ślepo i od razu zbieram z poradnikiem, bo choćbym każdy metr kwadraowy obszedł, to ZAWSZE mi czegoś braknie.

A remedium na to jest takie proste. Wystarczy nadać każdej znajdźcie numer i w menu gry dać listę znalezionych. Wtedy zbierzemy sami te 95/100, wchodzimy do menu, widzimy, że brakuje nam nr 10, 34, 67, 80, 98 --> otwieramy poradnik i tam każdy numerek łatwo odnajdujemy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zależy czy są dobrze zrobione. 

 

Dobrze zrobione znajdźki to takie za które dostane coś w grze - jak w GTA 3/VC/San Andreas, jakies bonusowe guny, zdolnosci, czity, cokolwiek. Dobrze pochowane, zmuszajace do pokombinowania i skupienia sie na szukaniu. 

 

Źle zrobione znajdźki to takie jak robi Ubisoft - na(pipi)ane tego od człona meskiego, co chwila coś wali po oczach a oprocz jakiegoś lamerskiego aczika nie dostanie sie nic za to. 

Odnośnik do komentarza

bardzo lubie jeśli są za nie jakieś nagrody w grze (np stroje, bronie, ogolnie coś fajnego co potem można poużywać)

 

jeśli nie ma żadnej ciekawej nagrody (albo jakiś kawałek tekstu opisujący powiedzmy "skarb" jak w tomb raiderze albo uncharted) to najczęściej kompletnie je olewam i nie mam ochoty ich zbierać.

jeśli gra mi się niesamowicie podoba to moge je pozbierać dla samego zbierania żeby poprostu dłużej pograć, ale takie przypadki były 1-2 razy

 

jeśli nagrodą jest tylko achivment to zwykle to olewam. chyba że gra jest świetna i chce w niej dłużej posiedzieć

 

 

akurat gram w AC4 black flag i tam jest sporo tego, gra mi się podoba i lubie zwiedzać świat więc znajdźki też zbieram, ale o ile skrzynie dają kase która sie zawsze przyda to plus, szanty dają szanty xD to też fajny bonus bo różnorodne piosenki na statku to fajna sprawa bo dużo pływam (unikam szybkiej podróży), mapy ze skarbami też fajne bo ciekawie zrobione i dają bonusy do rozwoju statku, też zbieram

ale fragmenty animusa nie wiem co dają, na chwile obecną nic ciekawego, .... chyba dają tylko jakiś cheat którego i tak nie użyje, wiec pewnie je oleje chyba że bedą tuż przed nosem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...