Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli chodzi o rzekomy brak "epickości" w tej odsłonie, to zabieg był celowy i moim zdaniem - bardzo udany.
Wszystko, od zmiany perspektywy, poprzez jedno ciągłe ujęcie, ma nam dać wrażenie bardziej "osobistej" opowieści.
Kratos jest starszy (i dzięki temu wygląda lepiej niż kiedykolaiek), zmęczony tym rozmachem i postanowił tutaj osiąść i spróbować wieść spokojne życie. Nie pykło, ale wyrusza w podróż z synem i bardzo dobrze, że nie masakruje co chwila jakiegoś tytana, bo młody zacząłby zadawać pytania dużo wcześniej.
Zresztą cel samej podróży jest dużo bardziej przyziemny i osobisty niż kiedykolwiek - w starych odsłonach mieliśmy łysego furiata o praktycznie zerowym podłożu psychologicznym - ot mały, drący japę, wrukwiony ludzik, mielący łańcuchami wszystko, co mu stanęło na drodze, a tutaj mamy dojrzałego, doświadczonego i zmęczonego ciągłą walką, dużo mądrzejszego i w końcu fajnie nakreślonego fabularnie jegomościa, który robi to, co robi, bo jest do tego zmuszony.

No i to pewnie pierwsza część z (przynajmniej) trylogii, więc taki spokojny początek sprzyja tylko budowaniu relacji/więzi, a także "głębi" charakterów obydwu bohaterów tej odsłony.
Jeśli chodzi o panteon bóstw tego uniwersum to owszem - jest biednie, ale tak ma być, bo lekkim przegięciem by było ubicie B... w pierwszym starciu, później M&Msów, następnie może Thora, a na końcu Odyna i dziękuję, do widzenia - następna mitologia - dajcie im tu trochę pobyć :)

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Square napisał:

Tak, każdy znacznik. Była nawet opcja wyłączenia wszystkiego na stałe, a podgląd np przedmiotów był tylko przez Focus. Zawsze ubolewam nad faktem, że niektórzy nie dają żadnych opcji customizacji HUD. Na szczęście w GoW jest to też super zrobione.

Ok, to przyznaje, że ja musiałem tego nie przyzauważyć albo grało się bez tego markera na tyle ch,ujowo, że był niezbędny. W takim AC Origins jak wylaczysz elementy HUDu to w sumie jesteś w ciemnej dupie bo nie wiadomo co i jak bo gra nie jest przystosowana do grania w takim trybie. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał:

Będzie skill na jakieś strzelanie z łódki czy muszę szukać innego sposobu?

Innego sposobu.

 

Co do epickich starc to imo ich wcale nie brakuje, wydaje mi sie ze przez to ze gra jest wieksza to sprawia wrazenie ze malo w niej epickosci. Jak ktos eksploruje i robi zadania poboczne to moze minac naprawde sporo czasu od bossa do bossa wiec i spektakularnosc troche spada

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, teddy napisał:

Co do epickich starc to imo ich wcale nie brakuje, wydaje mi sie ze przez to ze gra jest wieksza to sprawia wrazenie ze malo w niej epickosci. Jak ktos eksploruje i robi zadania poboczne to moze minac naprawde sporo czasu od bossa do bossa wiec i spektakularnosc troche spada


Wiesz co, ja zawsze przy okazji takiego gadania przywołuję przykład serialu "Sopranos". Niby gangsterska opowieść, ale taka bardzo przyziemna - zwyczajne problemy, czasem mniej zwyczajne, dużo gadania, czasem jakaś zadyma, kij baseballowy... Ale jak już ktoś wyciągnął giwerę i kogoś odyebau to robiło wrażenie i zostawiało widza z rozdziawioną mordą - właśnie dzięki temu, że nie był to chleb powszedni i się nie opatrzyło.  W tym GoW jest podobnie - jest sporo epickich momentów, a także takowe starcia z bossami, ale nie dzieje się to przez 90% gry, z czego się cieszę, bo zdążyłbym już zobojętnieć i na widok czegoś ogromnego rzucałbym tylko beznamiętne "bring it on" pod nosem.
 

3 godziny temu, balon napisał:

Dzięki. Wredny mogłeś trochę delikatniej to opisać. Coś jak teddy.


Nie fisiuj, było pisane już wiele razy właśnie w ten sposób, no i nie napisałem dlaczego :potter:

Edytowane przez Wredny
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ponad 2.5h zajelo mi ubicie jednego z dodatkowych przeciwników, a gram na Normalu (jasne moglem do niej wrocic pozniej, ale nie lubie sie latwo poddawac!) 8m film z walki (uwaga - spoiler dotyczacy bronii)

 

 
Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, S_600 napisał:

Jest gdzieś licznik godzin ? Z tą grą mam jak z okresem u baby, raz mi się za(pipi)yści podoba drugim razem zwykła grupka przeciwnikow potrafi być mocno frustrująca. Ogólnie człowiek przyzwyczajony był z serią na niezły rozpierrr, a tutaj trzepa pomyśleć nad każdym większym przeciwnikiem. 

 

Mnie właśnie się to mega podoba. Że jak poczujesz flow i dobrze wjedziesz w walkę to jest ostry rozpie rdol z drugiej storny fajnie jest to że na pałe nie da rady. Chyba że na easy. Ktoś gra na tym poziomie? xD

 

@S_600 Tak w ogóle tak ładnie wymiatasz w BB i mówisz że tu Ciebie frustracja dopada?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, easye napisał:

Ponad 2.5h zajelo mi ubicie jednego z dodatkowych przeciwników, a gram na Normalu (jasne moglem do niej wrocic pozniej, ale nie lubie sie latwo poddawac!) 8m film z walki (uwaga - spoiler dotyczacy bronii)

 

  Pokaż ukrytą zawartość


a już myślałem, ze mam niedowład palców. Jednak wszyscy mają tu problem...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...