Skocz do zawartości

DriveClub - Rywalizacja Forumkowa - pierwszy post!


Rekomendowane odpowiedzi

Do podliczania punktów używałem wzoru który podał balon

 

 

Można wprowadziś punktacje za eventy.

Np jak teraz było nas 30 to rozdzielamy 30 pkt (czyli za 1 miejsce 30 pkt., za 2 - 29 pkt. itd. do 30 miejsca - 1 pkt), dodatkwo (+ 10 pkt za 1 miejce + 5 pkt za 2 miejsce + 3 pkt za 3 miejsce) oraz dodatkowo + 3 pkt za bycie w pierwszej dziesiątce, 2 pkt za bycie w 2 dziesiątce i 1 pkt za bycie w 3 trzydziestce. Pytanie tylko czy ogarnie ktoś zliczanie? Może ten co jest ostatni w danym evencie, robi zsumowanie i uzupełnia generalkę ? Jak nie zrobi to nie dostanie zapro do następnego eventu.

Wyglądałoby to tak za ten event:
1) czak92 - 43 pkt (30 + 10 + 3)
2) KrzychuFox - 37 (29 + 5 + 3)
3) Szymek_PL - 34 (28 + 3 + 3)
.
.
.
15) punisher85_pl - 18 (16 + 2)
.
.
.
21) balon1984 - 11 (10 + 1)

Tak to wyglądało w całości

 

 

 

  1. 43
  2. 37
  3. 34
  4. 30
  5. 29
  6. 28
  7. 27
  8. 26
  9. 25
  10. 24
  11. 22
  12. 21
  13. 20
  14. 19
  15. 18
  16. 17
  17. 16
  18. 15
  19. 14
  20. 13
  21. 11
  22. 10
  23. 9
  24. 8
  25. 7
  26. 6
  27. 5
  28. 4
  29. 3
  30. 2

 
 

Do tego powyżej 30 miejsca dawałem po 1 punkcie, tak żeby każdy coś dostał :D

 

Tak myślałem żeby zostawić stałą punktację, żeby zawsze były równe szanse. Po pierwszym evencie się zobaczy ile będzie uczestników i do tego się ułoży punktację. 

 

Zaproszenie wysłane do rywalizacji :D

Edytowane przez cwieri
Odnośnik do komentarza

najsprawiedliwiej, przy duzej liczbie uczestnikow pierwsze miejsce ma wiecej punktow co jest logiczne bo bylo ciezej to zrobic bo wielu startowalo

srodki i ogony tez maja o co walczyc bo kazde miejsce ma punkty + to co powyzej czyli im wiecej ludzi pokonamy tym wiecej pkt wpadnie

jest to tez sprawiedliwe w kontekscie walki o wygrana bo pomimo roznic w punktach bo pewnie w roznych eventach rozna liczba ludzi bedzie startowac to roznica pomiedzy osobami jest stala czyli jak ktos byl 1, potem nagle 5 to traci tylko 4 punkty

 

suma sumarum ogolna ostateczna tabela odzwierciedla pkt=ilosc osob jaka pobilismy w wyzwaniach

Odnośnik do komentarza

Hmm, w sumie to jest moje pierwsze sciganie z wami, pytanko mam. Zawsze jest tak ze cala czolowka musi napierdalac po bandach gdzie tylko sie da ? Myslalem ze tu chodzi o rywalizacje fairplay i o to aby starac sie o czyste przejazdy, wiem ze czasami sa jakies otarcia i takie tam, spoko. Ale jak widze jak koles pierwszy z listy wbija sie w bande praktycznie z pedalem w podlodze (szeroki luk w lewo) to od razu odechcewa mi sie takiej rywalizacji.

Odnośnik do komentarza

 

Hmm, w sumie to jest moje pierwsze sciganie z wami, pytanko mam. Zawsze jest tak ze cala czolowka musi napierdalac po bandach gdzie tylko sie da ? Myslalem ze tu chodzi o rywalizacje fairplay i o to aby starac sie o czyste przejazdy, wiem ze czasami sa jakies otarcia i takie tam, spoko. Ale jak widze jak koles pierwszy z listy wbija sie w bande praktycznie z pedalem w podlodze (szeroki luk w lewo) to od razu odechcewa mi sie takiej rywalizacji.

 

Miałem o tym pisać, bo tak myślałem, że ktoś się przyczepi. Ten łuk pokonałem normalną prędkością, tylko, że wyrzuciło mnie za bardzo na zewnątrz przez co walnąłem bokiem w bandę. Mogę Ci wysłać kilka filmików i kilka nowych zrobić i udowodnić, że przejadę takim samym tempem jak nie szybciej bez uderzenia w bandę.

 

Z kolei jeśli większości to przeszkadza, to możemy anulować mój czas. W końcu to jest zabawa.

 

Edit: zresztą wieczorem przysiądę i pokonam ten czas.

Edytowane przez Marcin_wawa
Odnośnik do komentarza

Kame mnie wyprzedzil - je,bac evolution i ostatni patch ktory zlikwidowal kary w postaci zwolnienia samochodu za uderzenie w bande

 

przejechalem ten pierwszy zolty zakret na wiele sposobow - nie da sie (pipi)a na legalu wziac go tak samo szybko jak sposobem na cwaniaka 0 jechanie na pelnej predkosci i odbicie sie od bandy daje nam taka przewage ze glowa mala, cien njajlepszego tez wg mnie to ewidetnie wykorzystuje, a nie tylko niechcacy o bande zahacza

 

mimo wszystko fucki dla evo, oby w patchy nastepnym cos z tym zrobili bo to jest karygodne, a tak skillowa ta gra byla ehhh

Odnośnik do komentarza

@Longstar nie chcę żebyś się przeze mnie demotywował, dlatego postaram się Ci pokazać, że potrafię szybciej przejechać, jeżeli czas mi na to pozwoli. Jeśli nie to zamieszczę filmik, gdzie po 2 sektorach jestem przed swoim duchem. 

 

@Ficus - nie mam jak udowodnić, że nie wjechałem tam z premedytacją. Cały czas kontrolowałem zakręt i na końcu mnie wywaliło. Skończyłem okrążenie tylko dlatego, że nie widziałem ducha Czaka (nie wiem dlaczego), nie miałem czasu liczonego do niego tylko dziwne -25s po 1. sektorze. Chciałem przejechać drugie okrążenie z większego rozpędu. Skoro masz mnie wyzywać od cwaniaków, to może anuluj mój czas i skończ z osobistymi wycieczkami.

Tak jak pisałem - mogę udowodnić, że bez uderzenia w bandę przejadę ten zakręt szybciej. Na pewno nie wejście w zakręt będzie szybsze, ale wyjście zdecydowanie tak.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...