Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Przychody Activision Blizzard za rok 2017 wyniosły 7,16 miliarda dolarów - z czego ponad 4 miliardy to przychody z mikropłatności i zakupów wewnątrz wszystkich gier amerykańskiego wydawcy.

Wzrosły też ogólne przychody ze sprzedaży cyfrowej, a więc mikrotransakcji oraz cyfrowych wersji gier - poinformowali przedstawiciele firmy w raporcie finansowym.

Warto zaznaczyć, że aż 2 miliardy dolarów wygenerowały mikropłatności z gier studia King.com, a więc choćby niezwykle popularna mobilna seria Candy Crush.

Inne najważniejsze źródła przychodów z zakupów wewnątrz gier - na przykład kupna tak zwanych lootboxów - w przypadku Activision Blizzard to:

Overwatch
Hearthstone
Call of Duty
World of Warcraft
Destiny 2

Gracze wy ku,rwy :[ 

Odnośnik do komentarza

Te wszystkie dodatki są do gier multiplayer i kosmetyczne także tego...

 

Bijcie, zabijcie, sam kilkukrotnie korzystałem w WoWie z usług jak zmiana serwera czy rasy postaci.

Edytowane przez Paolo de Vesir
a dzięki Rozi, poprawione
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Te wszystkie dodatki są do gier multiplayer i kosmetyczne także tego...

A co to zmienia? Ludzie ku.rwa dzbany i wydają więcej i więcej na microtransakcje więc wiadomo jaki trend będzie w branżuni. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, _Be_ napisał:

A co to zmienia? Ludzie ku.rwa dzbany i wydają więcej i więcej na microtransakcje więc wiadomo jaki trend będzie w branżuni. 

 

Mikrotranzakcje były przyszłością w momencie w którym pojawiły się warte cokolwiek gry F2P. Dopóki trend nie wejdzie na Pay-to-Win to nie widzę przeciwskazań do skórek czy innych zmian kosmetycznych tylko w multi.

 

edyta: jeszcze tylko doprecyzuję, randomowe lootboxy czy inne boostery są rakiem, o ile zawartości nie można wymieniać między graczami. Akceptuję za to usługi które jasno tłumaczą co dostaniesz po zakupie (jak skórki właśnie).

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Nie no dla mnie całe gów.no z skórkami to jest rak, ktory toczy gry multi. Byly Gearsy fajną gra z spójnym designem to nie dali skórki i ludzie biegają z różowymi lancerami. Je.bać to, ludzie, ktorzy to kupuje nie zaslugują na oddychanie tym samym powietrzem co ja. 

Odnośnik do komentarza

To możesz mieć pretensje to twórców skórek. Ja nie mam nic do tego, że w Awesomenauts mój leon jest piratem i ma do tego oddzielny zestaw emotek. Zmieniają się tylko moje odczucia z gry, bo przeciwnik dalej walczy z tym samym Leonem.

Odnośnik do komentarza

wspaniała gra, bez wątpienia jedna z najważniejszych w historii branży

 

jasne miała swoje wady, Bungie zawsze szło swoją własną oryginalną ścieżką co odbijało się na tym że wiele już w dniu premiery różniło się przyjętych standardów, no i trochę zyebali multika (który i tak cieszył się gigantyczną popularnością, ba do dziś ludzie przecież w niego grają).

 

Ale to właśnie w tej części seria osiągnęła swoje wyżyny. Gameplay był idealny, level design dopracowano do perfekcji i poziomu do którego seria już nigdy później się nie zbliżyła, muzyka i audio design był genialny, ponadto sam wątek fabularny osiągał swoją kulminacje, cały świat czekał jak zakończy się walka z Przymierzem. Nie wiem czy drugi raz przeżyje taką premiere

 

BTW ta misja to dla mnie dalej kwintesencja frajdy z gier wideo 

 

 

Edytowane przez asax
  • Plusik 2
  • WTF 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Rozi napisał:

 

Kontynuuję może to tutaj, bo szkoda psuć temat o samej grze. W sumie to posmutłem, bo o ile rozumiem jeszcze zarzuty do amerykańskich developerów na przykład, o ile jeszcze rozumiem potrzebę posiadania ludzi o różnych kolorach skóry w BF1, który z dokładnością historyczną nie ma aż tak dużo wspólnego (albo inaczej - w tych grach przymyka się oko na niejedną nieścisłość, więc nie widzę problemu przymknąć też oczu na to, że w sumie to nie było czarnoskórych za dużo na frontach WW1), no to narzekań na to, że w grze, która ma być dokładna historycznie nie ma "POC" (people of color) nie rozumiem. Developer dobrze to podsumował, nie bardzo wiem, dlaczego ktoś z Czech ma dbać o potrzeby całego świata. Nikt się nie czepia np. Chińczyków, że robią gry tylko dla siebie i nie dbają o różnorodność rasową (i w ogóle mało kto się czepia Azjatów, a oni są cholernie rasistowscy w porównaniu do Europy). I jeszcze to tłumaczenie Czechowi przez Amerykanów jego własnej historii i położenia geograficznego xD.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...