Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Paolo de Vesir napisał:

Większość wielkich wydawców w ciągu najbliższych kilku lat nie tyle postawi na granie mobilne co zapewni mobilkom większe wsparcie

Yawning.jpg

 

Słysze to od 15lat i co? No wychodzą po taniości robione gierki na licencji i jakieś wyciągacze kasy plus kilka rodzynków jak Monument Valley

Odnośnik do komentarza

Akurat z telefonem jest taka zaleta, że ma go praktycznie każdy i nie muszę kupować oddzielnego sprzętu do grania, wystarczy cierpliwie czekać. Może Ciebie to nudzić, ale takie Rayman Jungle Run było GOTY fch.uj.

Odnośnik do komentarza

Ja po prostu nie jestem targetem przenośnych sprzętów, nie lubię grać jak zwierze w jakichś tramwajach i nie przekonują mnie te gierki na mobilkach. Jak miałem nie wiem z 15 lat to grałem w te gry gameloftu, które były naprawdę spoko (2D Splinter Cell był ekstra) ale teraz to nawet mi się nie chce zaprzątać głowy jakimiś pierdołami bo i tak czasu na granie mam dość mało więc wole się skupić na graniu w domu w produkcje, które bardziej do mnie przemawiają a nie tak z doskoku c'nie 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Na mobilkach to tylko  Hearthstone. Chociaż przyjemnie mi się grało w colina 1 i Z - miodzio klasyk polecam każdemu. A tak to raczej jestem za stary na granie w jakieś rozbudowane pozycje na małym ekranie, nie ma porównania do wygody grania w domowym zaciszu na TV. Chociaż jakbym miał te 8 lat i tv w domu był zajęty. 

 

Na mobilkach brakuje mi gier na takie szybkie granie 10 minutowe, przynajmniej takich które trafią w mój gust. Na tabletach jest total war Rome ten z 2003 roku. Bardzo fajnie przystosowali interfejs do dotykowego grania. Jest też Darkest Dungeon który się sprawdza wyśmienicie.No ale to nie są gry na telefon.

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

No to ciekawe jak 50gb grę zainstaluję na swoim telefonie. Generalnie jest kilka przeszkód technologicznych jeszcze, chociażby nie wiem czy jest możliwość by streamować obraz z telefonu w czasie rzeczywistym na TV i mieć podłączonego pada do telefonu. Najpierw producenci telefonów muszą dostarczyć odpowiedni sprzęt a wtedy developerzy dostarczą gry. Na razie telefony wykładają się na takich podstawowych rzeczach jak działanie na baterii czy pojemność pamięci.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, _Be_ napisał:

No graficzka ładna na tych mobilkach, grałem kiedyś w jakiegoś exa na Iphona na Unrealu ale oprócz grafiki nic więcej tam nie było. 

 

Są fajne produkcje mobilne. Są dziesiątki dobrych produkcji, które można polecić każdemu i nie są to jakieś upośledzone próby przeniesienia konsolowego sterowania na ekran dotykowy, tylko przemyślane i dostosowane pod realia gierki. No jednak jest to kropla w morzu absolutnego gó,wna i trochę trzeba się przekopywać, by znaleźć coś fajnego.

 

Do tego iPad jest naprawdę fajnym urządzeniem pod wiele indyków czy gier strategicznych z PC. Trzeba lubić sterowanie dotykowe, ale no takie Darkest Dungeon, FTL, World of Goo, Machinarium, Civilization VI, Footbal Manager Touch i wiele innych bardzo naturalnie pasują do ekranu po którym wskazujesz paluchem. Mocy nie brakuje, ekran jest duży i potrafi pomieścić dużo informacji, bateria jest na tyle duża (w przeciwieństwie do iPhone'ów), że nie trzeba się przejmować, że po 2h sprzęt padnie, na dodatek to jest tablet, a nie telefon, który trzeba mieć cały czas sprawny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z dobrych mobilek na kilka minut polecam (na swój sposób) karciane Reins gdzie za pomocą jednego palca i prostych wyborów na zasadzie A lub B sprawujemy władzę nad królestwem starając się jak najdłużej utrzymać się na tronie. Wskaźnikiem naszych działań są 4 słupki okręślające majętność, wiarę, siłę militarną i liczebność ludu naszego królestwa. Utrzymanie ich na odpowiednio uśrednionym poziomie pcha naszą grę do przodu. Na tę prostą z pozoru mechanikę wpływa masa losowych czynników a także naturalnych jak wiek czy najazdy sąsiednich królestw. Giereczka kosztowała grosze a potrafi wciągnąć na godziny. Dodam tylko że wydawcą jest Devolver Digital, więc to już jakiś wskaźnik jakości.

Odnośnik do komentarza
Teraz, raven_raven napisał:

Są fajne produkcje mobilne.

Wiem, trochę ignorancko do tego podszedłem. Fajne jest to, że na ipadzie czy telefonie można zagrać w takiego Phoenixa Wrighta, Banner Sage czy PUGB nie widzę nic w tym złego totalnie, ja po prostu nie gustuje w graniu na tych urządzeniach, tak jak mówisz - sterowanie mnie odrzuca. 

4 minuty temu, szejdj napisał:

No to ciekawe jak 50gb grę zainstaluję na swoim telefonie

Przy niskiej rozdzielczość (bo nie oszukujmy się gry nie będą na telefonach w 4K) to wydaje mi się, że nie będą tyle warzyć. 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Mejm napisał:

No strasznie pretensjonalny tweet, ale jest #seaofthievs wiec kolega oni sie jara i popiera.

jeżeli to cię boli to wsadź sobie w miejsce wiaderka jakąś inną grę  najlepiej taką którą można popierać i o niej pisać 

 

EDIT:

nowy zwiastun zapowiedzianej jakiś czas temu gierki współtworzonej przez legendarne studio Aardman 

 

Edytowane przez oni
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, _Be_ napisał:

Wracając do tematu sprzedaży to NPD za Lipiec 


Octopath Traveler*
Grand Theft Auto V
Mario Kart 8*
Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy
The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
Far Cry 5
Super Mario Odyssey*
The Crew 2
Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
Mario Tennis Aces *
FIFA 18**
Lego Incredibles
God of War (2018)
Captain Toad: Treasure Tracker*
NBA 2K18
Call of Duty: WWII
Detroit: Become Human
MLB 18: The Show
Minecraft**
Destiny 2**
*No digital sales
**No PC digital sales

 

 

 

 

kurła, mam wrażenie, że od 2017 roku gry, które nie powinny się sprzedać, faktycznie dostają zasłużony sukces? Yakuza Zero, Nioh, Nier Automata, Monster Hunter World na zachodzie, Kuphead,  nawet Crash (wiem, Crash to Crash, ale wielu uważało, że każdy ma w poważaniu tego typa, a to jedna z najlepiej sprzedajacych sie gier 2017), a do tego od chuuuya indyków, które często dobijały miliona sztuk. A teraz nawet Octopath pobija GTAV. 

 

GOOD TIMES.

Odnośnik do komentarza

Hardkory dochodzą do głosu i mają w pompce wydmuszki AAA, więc zwracają wzrok w stronę indyków, gdzie pod płaszczykiem parującego szamba niewartego splunięcia jest całe morze perełek, większych czy mniejszych. I dobrze, twórcy gierek dla januszy i cyckający ich na mikrotransakcjach niech sobie tworzą dalej, mam nadzieję, że każule dający się skubać prędzej czy później rzucą gierki i te wszystkie EA z Ubi będą zaliczać konsekwentne spadki, aż wreszcie skończą jak Konami.

Odnośnik do komentarza
W dniu ‎16‎.‎08‎.‎2018 o 11:20, Pupcio napisał:

Ja chyba tarzana najmilej wspominam z tych gierek disneya na psxa

Ajj, tęsknię za czasami, kiedy potrafiłem się cieszyć bajkowymi grami. Nie wiem, z wiekiem stałem się jakiś taki "poważny", wyobraźnia już tak nie działa i nie potrafię się wtopić w te światy, choć chciałbym, ze względu na wspaniałe wspomnienia z takimi grami.

 

Moje dwie pierwsze gry na PSX to Colin McRae pierwszy, którego kupiłem razem z konsolą - gra na najkrótszy czas przejazdu trasy starą Skodą z braćmi najlepsza oraz Crash Bash, którego dostałem chyba w bundlu z konsolą - masa zabawy, najlepiej wspominam plansze na lodzie z miśkami polarnymi i odbijanie kulek tym "pojazdami". Później Tarzan właśnie - nie wiem, czy ukończyłem, ale na pewno doszedłem do prawie samego końca. Bardzo podobał mi się motyw z dorastającym w trakcie gry bohaterem. Kolejny był Tomb Raider IV - jarałem się klimatem, ale zagadki i "otwartość" plansz mnie zabiły xd. Później Jurassic Park na urodziny od rodziców i całkiem OK było, ale brak sejwów w(pipi)iał mocno. Dalej to już Verbatimy i cały świat u stóp hehehe

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...