Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

https://mobile.twitter.com/Polygon/status/1036992846115553282

 

Kolejny duży portal (po Eurogamerze) rezygnuje z punktowych recenzji. 

 

Podoba mi sie ten trend, byc moze zmusi on graczy do wiekszego wysilku niz przescroolowanie recenzji, a w skrajnie glupich przypadkach sprawdzenia tylko wyniki na Metacritic, a w zamian zmusi graczy do czytania i analizowania recenzji.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, MBeniek napisał:

To ja już wolę poczytać opinie na forumku niż analizować recenzje jakiś tam "dziennikarzy". :lapka:

 

To prawda, branża "dziennikarstwa growego" mocno przez ostatnie lata straciła na wiarygodności i rzetelności - clickbaity, zawyżone lub znacznie zaniżone oceny obliczone na wywołanie kontrowersji itp. (chociaż są miejsca które wciąż lubię czytać jak np. Eurogamer ). 

 

Chociaż środowisko "graczy" (xD) też nie jest bez winy. To gracze (również na forumku) przyzywczaili nas do spłycania całej dyskusji o grze do przerzucania się cyferkami, a średnie na metactric stały się orężem w walce fanboyów. 

 

IMO to zdecydowanie dobry krok, który może choć trochę sprawi że nasze środowisko będzie odrobinę mniej toksyczne

Odnośnik do komentarza

Dziennikarze growi największych serwisów? Wysłać na pole z haczką i niech ziemniaki kopią, przynajmniej jakiś pożytek z nich będzie. Ludzie bez pasji i skilla robiący za tubę propagandową największych graczy, ewentualnie płaczki zaniżające ocenę gierki za to, że jest szowinistyczna/zabija się w niej zwierzątka. Jedynie Eurogamer trzyma jakiś poziom moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, oni napisał:

To gracze (również na forumku) przyzywczaili nas do spłycania całej dyskusji o grze do przerzucania się cyferkami, a średnie na metactric stały się orężem w walce fanboyów. 

Wystarczy wyjść poza CW i zobaczyć, że nikt mc nie bierze na poważnie. :cool: 

Odnośnik do komentarza

to recki branzowe służą do czegosc innego jak do średniej na mc? jak mam czytac czyjas opinie to juz wole kogokolwiek z forum niz tych dzbanow od transgenderow, tabletow od ubi czy plecakow od insomaniac

 

 

a no i ten typ co skopiowal cala recke ba ign tez byl dobry xd branże dziennikarzy growych juz dawno powinno sie zaorac, community sobie lepiej samo radzi

Odnośnik do komentarza

Oficjalnie nie powiedzieli, że kończą z grami AAA, ale teraz bez Kojimy, to nie wiem kto niby może udźwignąć produkcję nowego MGS. Rimejki mogą śmiało klepac, bo zapewne kasa będzie z tego duża. Najlepszym przykładem zapewne będzie RE2, ze warto zabrać się za coś takiego. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, YETI napisał:

Oficjalnie nie powiedzieli, że kończą z grami AAA, ale teraz bez Kojimy, to nie wiem kto niby może udźwignąć produkcję nowego MGS. Rimejki mogą śmiało klepac, bo zapewne kasa będzie z tego duża. Najlepszym przykładem zapewne będzie RE2, ze warto zabrać się za coś takiego. 

Z tym, ze Konami to nie jest Capcom, które widzi potencjał w robieniu dobrych remakeów oraz nowych odsłon swoich gier (RE 7, Monster Hunter World, DMC V) oni chyba liczą tylko na łatwy hajs i mają wyje.bane a jak kasa sie zgadza (nie znam sie na tabelkach ale widzę operating profit +30% YoY to jest sporo) to po cholera mają w coś takiego inwestować? 

Odnośnik do komentarza

Żeby zarobić jeszcze większy hajs? To tylko takie twoje gdybanie, że to nie Capcom. Możemy tylko zgadywac, jak będzie wyglądało Konami w ciągu najbliższych 5 lat. Przerzuca się na komórki, trudno. 

18 minut temu, Kmiot napisał:

Te początkowe tu-tu-tu-tututu. :fsg:

Ciary. 

 

 

PS. Jestem przekonany, że rimejki takiego RE2 czy FFVII, to będzie gruby hajs dla wydawców. 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...